Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Dobrý den,
jelikož nemohu najít na fóru žádné indicie, prosím o radu.

Včera jsem koupil krásně hrající Integru A-8850. Během 10 min zkoušky u prodejce bez problému.

Zapojil jsem ji cca 2 hodiny poté a zjistil, že pravému kanálu kolísá hlasitost, výstupní signál se ztrácí (zvláště při nastavené malé hlasitosti se chvilkami zcela vytrácí, někdy prskají jen hlasitější tóny, ty tiché jsou zcela utlumeny). Jakmile dám "volume nahoru" a zpět je to lepší, někdy úplně dobré. Toto se děje na všech vstupech, zvláště po jejich přepnutí, potenciometr balance na zlepšení nemá vliv.

Kde může být problém? Elyty vypadají ok, součástky jsou originální. Potenciometry jsou údajně prodejcem vyčištěny těsně před prodejem zesíku. Koupil jsem ji s tím, že je ve 100% stavu... dle Googlu může být chyba v přepínacím relé. Jakou máte zkušenost vy?

Díky moc za rychlou pomoc, nevím, jestli ho vrátit, či se tím zabývat...

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Opravdu může být chyba v relé připínání výstupu.

Web

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Jo, zacvakej si reprákama A, B a uvidíš jestli se to změní, nebo je přehoď do B výstupu.
Máš k tomu dálkáč ?

(upravil man_in_black 12. 1. 2015 19:05)

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Děkuji za vaše reakce. Pro oba výstupy (A i B) je to to samé - zase se ztraci hlasitost, jinak vše ok.

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Provedl výměnu obou zmíněných  relé. Byla to zbytečná práce, když jsem pak přemýšlel nad charakterem závady, v tomhle problém být nemohl.

Vrátil jsem tedy na místo původní relé, odpájel ALP motorizovaný spínač vstupů i volič vstupů na předním panelu, vše poctivě vyčistil kontakt sprejem a ošetřil.

Ačkoli jsem vše dělal s velkou pozorností (mám zkušenosti s opravou objektivů a podobných titěrných a věcí a i díky fotodokumentaci jinde na fórech jsem přesvědčen, že jsem vše vrátil zpět ve správném směru, zesilovač sice nyní hraje bez zmíněné závady, ale vstupy jsou zcela chaoticky proházené, neodpovídají popisu na kolečku volby vstupu ani rozsvíceným kontrolkám. Při některých volbách nehraje vůbec žádný vstup.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Bohužel jediné co mám pro měření je multimetr, žádný osciloskop nebo podobně...

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Nejspíš jsi ten motorový ALPS přepínač vstupů složil blbě.

Web

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Jsem si na 99% jistý, že ne. Existuje jiná možnost - z pohledu elektroniky?

(upravil zdenek00 9. 4. 2015 12:03)

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Při odpájených vstupech se může při neodborném postupu zničit statickou elektřinou nějaký polovodič, stačí mít nevhodný svetr a neuzemnit se. Je to ale jen jedna z možností, proč to teď po vyčištění blbne.
Edit.: pokud je tedy všechno opravdu nazpátek, jak má být...

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Sestavení částí samotného ALPS jsem několikrát ověřoval i dle fotografií na německých fórech. Návyky o práci s ESD citlivým zařízením mám dobré, ačkoli z lenosti nepoužívám zemnící náramek. Dosud to bylo bez problému.

Jistě jsem nedodržel přesnou polohu hřídele motorku (ani kolečka pro volbu vstupů na předním panelu) tak, jak bylo před demontáží. Tu jsem otáčel během čištění a nevím, zda někde v paměti nebyla uložena předchozí poloha a tedy si nyní elektronika může myslet, že má hřídel jinou polohu než ve skutečnosti (ovšem vstupy jsou proházeny naprosto chaoticky, ne za sebou). V tomto zkráceném servisním manuálu je detailně zakreslen obvod voliče vstupu. Bohužel s tím nemám zkušenost a hlavně neznám logiku programu v čipu, tak nevím, jak efektivně a především nedestruktivně dokončit opravu s kterou si delší dobu lámu hlavu.

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Tak problém s voličem vstupů jsem odhalil: Otevřel jsem zadní krytku ALPS voliče, přepínal vstupy a sledoval, jak se ALPS hýbe. Bylo vidět, že se zesilovač chová, jakoby byla oboustranná osa motorku voliče zasunuta obráceně - tedy volič vstupů složený přibližně ze 13ti vstupních kontaktů (+ výstup) si klidně v určité části kruhu volil výstup na výstup, zatímco naproti přes osu kruhu vstupů přeskakoval jeden ze standardních vstupů (jakoby se mělo jednat o vstupní kontakt voliče). Znovu jsem to odpájel, přetočil hřídel o 180° a hotovo.

Vstupy po vyčištění ALPS samovolně nepřeskakují, zůstávají pevně zvolené po celou dobu přehrávání.

Hlasitost po zapnutí zesilovače pořád kolísala, ale pročistil jsem potenciometr hlasitosti kontaktsprejem a myslím, že zdá je to najednou o dost lepší a možná se to po mnoha prokroucení potenciometru zcela vyřeší.

(upravil bobikae 17. 8. 2017 21:45)

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Zdravím, koukám, že uběhly dva roky od posledního příspěvku, nicméně mám stejný problém. Zesík sem dal do servisu a borec co to bude opravovat říkal, že nějaké součástky už nebude možné koupit páč se nevyrábějí, mám z toho hrůzu, protože jsem se do Onkya zamiloval smile a moc by mě mrzelo, kdyby to nešlo opravit. Trošíčku jinou, ale podobnou závadu mám i já a to, že, když hraje cd přednes je bezchybný, ale jak přepnu Input Selector na phono, tak v tu chvíli se zaktivuje přepínač Cartridge MC/MM viz obrázek a při přepínání je sice slyšet rozdílný zvuk, ale v pravém kanálu chrastí, chvilku hraje a chvilku né.

https://email.seznam.cz/download/j/2Xzs282sxBmmR79CL_sIfEgytxm6YRFHaQSMpXEkiceQhVr91dQGtpjPYlGkW27dged6aY8/nmnc2ahe.jpg

Mohu se zeptat jak ta celá vaše závada dopadla ? Děkuji

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Dobrý den,
já na něm stále spokojeně hraju. Vstupy během přehrávání samovolně neskáčou, hlasitost nekolísá, pravý i levý kanál jede bez potíží i když zesilovač nebyl třeba 14 dní používán. Problematické jsou zkrátka potenciometry - dobře že jdou snadno vyčistit. Jediné co stále zlobí je, že si zesilovač nepamatuje po zapnutí předchozí zvolený vstup, chvilku zmateně ladí a pak většinou stočí kolečko náhodně.

Přepínač MC/MM byste měl nechat nastavený podle použité přenosky. Ovládá placatým bovdenem přepínač na desce. Ten jde taky odpájet, snad i rozebrat, pročistit a promazat, ale mě pomohlo jen ho prostříknout. Zkrátka je v tom prach. Dejte vědět, jak to dopadlo.

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

borec co to bude opravovat je líný lempl, náhrady ekvivalenty existují jenomže to dá trochu práce sehnat
s přemýšlet co a jak

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Ovládání přepínání vstupů dělal nějaký pitomec, také jsem s tím měl problémy.
Místo toho, aby tam byl dělič ze stejných odporů a celkem jasně odvozené hladiny přepínání, tak je tam odpor z reference, zatížený 12 různými odpory, takže hraji roli jak jejich tolerance, tak přechodový odpor přepínače a když je tam přechoďák, tak to blbne.

Mám jiný problém, nemám dálkáč, nevíte jaké je tam kódování ?

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Maxell - a kdyby, náhodou bylo třeba něco sehnat, byl bys ochoten pomoct.

danhart - taky nemám dálku, ale něco jsem viděl na ebay

(upravil man_in_black 19. 8. 2017 1:38)

Re: Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Používám univerzální ovladač SilverCrest SFB 10.1 c3 z Lidlu. Je v něm na tento zesilovač předprogramovaná knihovna AMP 0161 (vstupy, hlasitost, mute, zapnout/vypnout). Stříbrný mám navíc, stál do 200,-, můžu poslat.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Závada zesilovače Onkyo Integra A-8850 hlasitost kolísá

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£