Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Dílna » Podložky pod trandy

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 57 z 57]

(upravil BV 12. 8. 2017 18:13)

Re: Podložky pod trandy

BTW, podložka pod TO220 nemá 120mm2.

Podložka môže byť aj 1dm2,  podstatná je styčná plocha. Aká je asi plocha kovovej časti puzdra TO-220? 10x12, 10x15mm. Mimochodom rozmery puzdra TO-220 sú asi 10x14,5mm, z toho asi 30mm2 je plast.
Tento tvoj výpočet

Materiál    Tepelná vodivost    Síla materiálu    Tepelný odpor pro TO220   
Kapton    0,156                                 0,05               1,48K/W   
Plocha TO220 = 216mm2

je nezmysel, skús ešte jeden pokus smile. A u sľudy od aavid je hrúbka 0,05/0,1.. Takže to asi nebude ideálne rovinné.  Pri kaptone tých 0,02mm je ten "vosk" na povrchu, ktorý sa teplom skvapalní a vyplní všetky mikronerovnosti a zlepší prestup tepla

Dokonce mi moc nedává smysl ta jejich poznámka v závorce - 0.45 W/m·K (substrate)

Ak sa to dá do súvisu tým"carrier foil", tak to nejaký zmysel dáva. Môže v tom substráte byť nejaké teplovodivé plnivo s vodivosťou lepšou ako ten "substrát", ktorý dáva zase mechanickú odolnosť, takže to môže byť tenké, pritom odolné. Nakoniec, je mi to fuk, používajte si čo chcete. Ja som si vyskúšal, vybral, a neľutujem. Čistá montáž, žiadne patlanie pasty, výborné vlastnosti, primeraná cena, dostupnosť.

(upravil DJ_Rix 12. 8. 2017 18:32)

Re: Podložky pod trandy

BV napsal:

Tento tvoj výpočet

Materiál    Tepelná vodivost    Síla materiálu    Tepelný odpor pro TO220   
Kapton    0,156                                 0,05               1,48K/W   
Plocha TO220 = 216mm2

je nezmysel, skús ešte jeden pokus smile

(0,05x1000)/(0,156*216)=50/33,7=1.48 ??? Co je na tom špatně ?

Já kdybych na vlastní oči neviděl jak nahovno je ten kapton, klidně bych ho rád používal, nakonec je v podstatě nejlevnější big_smile

I kdyby ta plocha TO220 pod čipem byla jen poloviční na věci to nic nezmění v té tabulce dopadne kapton pořád nejhůř smile

Re: Podložky pod trandy

Co je na tom špatně ?

Tepelná vodivosť kaptonu.. 0,45W/m.K, nie 0,16. A plocha puzdra TO220 .. A nakoniec aj výsledok sad
Tých podložiek som použil možno 1000 ks, žiadny problém. Keď zostane na chladiči pred montážou bordel (neodihlené hrany, otvory, smeti..), tak problémy sú.

(upravil DJ_Rix 12. 8. 2017 18:54)

Re: Podložky pod trandy

Máte pravdu, to nemá smysl....Jasně jsem Vám sem dal odkaz na stránky výrobce, kde je uvedeno 0,156WmK, Václav sem dal odkaz na produkt na RS, kde taky uvádí 0,16WmK, ale vy citujete nějaký katalog Fischer, ze kterého se ani nedozvím,kdo ty podložky co přeprodávají vyrábí.
Pak začnete zpochybňovat velikost styčné plochy u pouzdra a na závěr že neumím ani vynásobit a podělit 4 čísla.

(upravil BV 12. 8. 2017 19:00)

Re: Podložky pod trandy

Thermal conductivity, W/m·K 0.46

Z odkazu od danharda, prvá tabuľka
http://www.dupont.com/content/dam/dupon … asheet.pdf
Tých 0,16 nie je teplovodivý, ale izolačný.. Nikto normálny ho pod tranzistor nedá.
Alebo..

No jo, proto se to asi jmnenuje low cost polymide plastic insulating film když to má být laciný

(upravil DJ_Rix 12. 8. 2017 19:05)

Re: Podložky pod trandy

Ano, kapton MT, neprůhledný, jak vypadají ty podložky od Fischera ? Ten MT má asi 3x větší tepelnou vodivost než klasický.
Proč je AAVID vyrábí, když by je nikdo normální pod tranzistor nedal je mi záhada. sad A ještě to blbci pojmenujou Thermafilm, aby zmátli nebohého amatéra v jeho pokušení dát to pod tranzistor big_smile

(upravil danhard 12. 8. 2017 19:08)

Re: Podložky pod trandy

BV napsal:

danhard
Je to blbosť...Je to KAP 218, vhodná pre TO3-BPL alebo TO264. Je to s obojstrannou "polymerizujúcou" teplovodivou vrstvou.

A co je blbost ? spočítal jsem jen minimální plochu toho substrátu z uváděných hodnot vodovosti a odporu pro nějakou plochu, dělá Ti problémy násobilka ?
A co si vymejšlíš nějakou polymerizaci ??? ta vrstva není nic jiného než vosková emulze s aluminou.

DjRix, Kaptonů je několik, najdi si ty odkazy výše na DuPont.

Re: Podložky pod trandy

A co je blbost ?

Ten názov čo som pôvodne uviedol.

Re: Podložky pod trandy

Tak ještě jednou

Thermalfilm MT part numbers begin with "46".

Re: Podložky pod trandy

Thermalfilm      0.156Wm/K
ThermalfilmMT  0.379Wm/K

Takže ani ten nemá BV uváděných 0,46W/m.K

Co za materiál je ten co prodává Fischer ? Kdo to vyrábí ?

(upravil danhard 12. 8. 2017 21:47)

Re: Podložky pod trandy

Hlavně to : Mauser Číslo části výrobce: 43-77-20G
je z obyčejnýho Kaptonu HN.

A jinej prodejce k tomu klidně napíše parametry toho druhého typu.
Pokud si to nezměříš, nebo neumeješ ten vosk, tak to nepoznáš.

(upravil DJ_Rix 12. 8. 2017 21:49)

Re: Podložky pod trandy

To přece nerozporuju, proto jsem sem dal přímý odkaz na typ co jsem testoval - ale oni v Mouseru jaxi nikdy skladem ten s PN začínajícím na 46 neměli. Proto jsem napsal obecnou větu, že kapton je na hovno, protože se žádnej slušnej nedá sehnat sad Proto se ptám po desáté, co je ten typ co prodává Fischer zač sad
To je hrozný, když musí člověk každou ptákovinu ověřovat jestli se nesekl distributor při přepisování parametrů.

(upravil danhard 12. 8. 2017 22:13)

Re: Podložky pod trandy

To se bude muset ověřit, ale jak vidíš, vyjádření člověka, kterejch jich tisíce použil, se použít nedá smile
Já jsem testoval přímo od výrobce jen vzorky KU-KG25, ale to má bohužel jen 25um jádro, tak se to skoro nedá určit, co je to za materiál. Chtěl jsem na porovnání 50um a oni poslali celkovou tloušťku. Ale je jen průsvitnej.
Obyč. izolační Kapton od číňana je čirej.

Re: Podložky pod trandy

Aký typ základného materiálu používa pri výrobe podložiek  Fischerelektronik sa treba spýtať priamo ich.  V katalógu majú uvedenú vlastnosť  "thermal conductivity 0.45 W/m·K (substrate)" pri každom type  podložky , namerané vlastnosti (teplotný spád) tých, ktoré som požil (KAP 218) tomu údaju zodpovedajú. Kupoval som od ich oficiálneho distribútora.
  Predpokladať, že používajú tú izolačnú pásku s vodivosťou 0,16 len preto, že "se žádnej slušnej nedá sehnat" je nezmysel. Bodka.

Re: Podložky pod trandy

Vlastní  "thermal conductivity 0.45 W/m·K (substrate)" má při tlouštce 50um a ploše 645mm2 teplotní odpor 0,172 K/W.
Pokud Fischer uvádí celkový 0,15 K/W, tak se tomu nedá věřit. Bodka.

(upravil DJ_Rix 15. 8. 2017 18:41)

Re: Podložky pod trandy

Ten Fischer je vůbec nějakej ukecanej, když se teď dívám na ty AOS podložky, tak uvádí tepelný odpor 0,3K/W a mně to vychází asi 0,18K/W.
Maj v tom chlapci pěknej bordel.
http://www.tme.eu/cz/Document/d75aeadd6 … aos247.pdf

Jinak tady jsem se konečně dobral toho jak vypadá ten kapton co prodávájí:

http://static2.tme.eu/products_pics/8/e/e/8eefcfdf5990e441f0fb6f3fad709e21/563.jpg

Re: Podložky pod trandy

Mne by uplne stačilo vedieť kde kúpiť podložku pod TO-264. Pod TO-247 sú dobré sludové ale pod TO-264 som nikde hádam podložku nevidel, idealne sludovú. Kúpil som nejake predražené asi skelné vlákno na povrchu s ružovým silikonom z ktorého som si to nastrihal ale po opakovanom použití sa v tom začínajú robiť trhliny...

Příspěvky [41 až 57 z 57]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Dílna » Podložky pod trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£