Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla NZC 160

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

Téma: Tesla NZC 160

Můžete prosím někdo poradit…
Mám Teslu, šasi HC16, hraju na ní vesele už pár let a za tu dobu jsem měnila tak akorát přenosku - mám VM 2202 a jinou sem ani nikdy nepoužívala (můj táta to kdysi nakoupil ve velkým a já na ní jedu doteď a ještě mám v zásobě). Nicméně nedávno mi můj kamarád dj řekl, že si tím „prej“ ničím nový desky, zvlášť používáním toho starého typu přenosky. Je to možný? Mám slušnou sbírku starých desek – Lp i singlů, a stejně tak hudbu současnou, nový věci atd…
Mám zainvestovat a koupit si něco novýho?

díky za rady

Re: Tesla NZC 160

Pokud máš šasi dobře seřízený a správnou váhu na hrot,tak nemuže být přeci problém.Pokud jde tedy jen o poslech a ne o nějaké Dj.

Re: Tesla NZC 160

Spíš jde o to, že 2202 má vyšší tlak na hrot než "opravdu hifi" 2102 a 2103, těm stačí 12-15mN kdežto 220x potřebuje cca 25. Ale pořád je to ráj proti nějakýmu krystalu nebo keramice s více než 50 smile

Do tohoto gramce ani lepší přenoska nejde s ohledem na řadu kompromisů dát.

Osobně bych doporučil, pokud posloucháš často a rád, poohlídnout se po lepším šasi (Tesla NC4xx, NC5xx) a do něj vrazit Ortofon OMB-5e nebo lepší.

Web

Re: Tesla NZC 160

Jo jo, poslouchám často a rádA (PS - jsem holka). Přece jenom přemýšlím, že zainvestuju do něčeho nového než do jiné Tesly a silně začínám uvažovat o koupi gramofonu z řady Technics 1210mk5 nebo 1210mk2 a kvalitní přenosky Ortofon Concorde (na doporučení). Jenže vůbec netuším, jestli bych k tomu potřebovala jen zesilovač, či popř. předzesilovač a jaký??? S teslou to bylo jednoduchý, můj model má předzesilovač pro přenosku i zesilovač zabudovaný. Nerada bych koupila šunt a navíc pak zjistila, že mi to k tomu nepůjde zapojit. A navíc ty repráky od Tesly HC 16 mi přijdou dobrý (typ ARS 9204-10)a zajímalo by mě, jestli by šly k zesilovači normálně připojit... jakákoli rada vítaná....

Re: Tesla NZC 160

1. Omlouvám se, kromě Tebe tady tu hezčí část lidstva zatupuje (pokud vím) pouze IvaW smile

2. Ortofon řady Concorde jsou pokud vím DJ přenosky, na hifi (nebo jak to napsat, obyčejný domácí poslech, kdy se na desku nesahá rukama, nebrzdí se a přeskakování přenosky je nežádoucím jevem, nikoli součástí produkce smile) bych to nebral. Výdrž desky není u Concordů prioritou. Ale Ortofon dělá celou řadu fajn HiFi přenosek a i jejich nejlevnější OMB5e za cca 500 hraje velmi slušně, líp než Tesla 2202.

3. Na domácí poslech jsou ty starý TESLY vyšších řad naprosto v pohodě. Pokud nemá zesilovač PHONO vstup, budeš předzesilovač rozhodně potřebovat, a pokud to s myslíš vážně s kvalitním zvukem, je nutno vzít v úvahu, že předzesilovač je klíčovým prvkem. To, co se vestavuje do zesilovačů komerčních tříd, je taková atrapa, která "nějak hraje" ale pravá vinylová nirvána to není.

4. ARS9204 jsou slušný bedny, takový "entry level", který ostudu určitě nedělá. Připojit jdou samozřejmě k jakýmukoliv zesilovači, který snese 4ohmové bedny (některé kousky mají předepsáno minimálně 6 nebo 8 ohmů).

5. Ohledně zesilovače tu taky nějaká "moudra" najdeš, pokud chceš něco slušnýho, co moc nestojí, tak se koukni po bazarech po Tesle AZS222, 223 nebo 224 (224 pouze pokud je v dobrém stavu - zvukově to je nejlepší Tesla moderního a relativně složitého zapojení, která strčí do kapsy leckteré zesilovače slavných značek, ale holt kvalita montáže nebyla nejvyšší a díky tomu jde o poměrně poruchové stroje).

No to jsem se rozkecal.

Web

Re: Tesla NZC 160

O OMB 5e jsem uvažovala původně, ten concorde mi byl fakt doporučen... No ale nic...
Ohledně těch předzesilovačů a zesilovačů - chci mít kvalitní zvuk, to se ví. Když si teda koupím zesilovač s phono vstupem a nakonec i ten předzesilovač a půjde mi to v pohodě k sobě zapojit,  je jiná možnost než ta bazarová Tesla AZS222, 223 nebo 224. Přece jenom, chtěla bych něco nového - kvalitního, do čeho bych byla ochotná investovat a co bude fungovat, navíc nevím, jestli bych tu teslu uměla zapojit... Doporučil by ste mi nějaký typ předzesilovače i zesilovače, co se k tomu technicsu třeba používá???
Prosím omluvte mé "hloupé" dotazy, přece jenom, tomuto úplně nerozumím...
moc děkuji

Re: Tesla NZC 160

Já se v komerční sféře moc nepohybuju, spíš si bastlím něco čemu s dávkou fantazie říkám hájend smile

Určitě bych doporučil něco od firmy NAD - na tomhle fóru se vyskytuje "dvorní serviceman" této firmy (nick Sinclair) tak věřím že se Tě rád ujme. Mrkni do Zesilovačů (těchto dotazů se tam řešilo už dost a dost) nebo si tam založ vlastní thread a nech si poradit nějaký model se slušným předzesilovačem pro gramec. U NADa se jistě nespleteš.

EDIT - pokud chceš jednoznčně nejlepší TESLA gramec, tak Sinclair se jednoho miláčka zbavuje smile
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=10539

Web

Re: Tesla NZC 160

Dobře, díky moc za rady, o NAD jsem tady něco četla a Sinclaira budu určitě kontaktovat...
Děkuji...

Re: Tesla NZC 160

Joanett: Pokud chceš Technics 1210 MK2, tak spíše nový. Kupovat ho jako jetý je trochu problém, jelikož to je gramec hlavně na profi hraní pro DJs. Takže může i ledacos pamatovat (tabákový kouř, pivní sprchy, atd). Ale jinak je to super gramofon.

Dle recenzí z dob cca 5 let zpět (když jsem ještě hrával jako DJ) byly celkem super gramce značky Westax. Ale ty jsou ergonomií čistě pro profi. Dalším mým favoritem byl Stanton ST.150. Ten už sice má digitální audiovýstup, ale ten nebude nějak super kvalitní.

Ale na doma bych jednoznačně bral nový Technics. Třeba proto, že jako jediný profi gramec (čínské kopie nepočítám) má plnohodnotný plexi kryt.

Re: Tesla NZC 160

Přenosky VM2204 byly takovým mezičlánkem mezi krystalovými.  keramickými a kvalitními vložkami, jako je třeba VM2103. Nebral se u nich ohled na přeslechy, boční tuhost, poddajnost a další markanty, které jsou u kvalitních MM přenosek pečlivě hlídané. VM2204 byly určeny do jednoduchých a hlučnějších šasi, jako je NC150, NC160, NZC160 /tam spolu se zesilovačem AZS226 - MDA2010/ a podobných. Díky větší boční tuhosti, menší poddajnosti méně snímaly hluk pohonu šasi, větší tlak na hrot byl u NC150 a NC160 snadno dosažitelný a minimum bylo 3g už vzhledem k tomu, že tyhle stroje nemají antiskating.
Joanett, pokud si ode mě budeš brát ten předzesilovač Actidamp IV., mohli bychom to částečně udělat barterovým obchodem-jednu VM2204 bych potřeboval pro osazení kamarádovy NC160, který tam má ještě keramickou vložku VB4301.

Web

Re: Tesla NZC 160

VM2204 nemám, mám VM2202 – pokud ji chceš, je tvá. Actidamp IV. určitě beru, zítra zavolám a domluvíme se, nebo mi sem napiš mailovou adresu…

Re: Tesla NZC 160

Stačí zavolat, 607 531 850, nebo mail lemal@volny.cz.

Web

Re: Tesla NZC 160

Joanett
Sháním přenosku VM 2202 na gramo NZC 160.Pokud ji ještě máte,koupil bych ji.Děkuji za odpověď.E-mail :
vladimirzjesen@seznam.cz

Re: Tesla NZC 160

houby, bohapusté fámy...mám LP 35 let kdysi broušené piezo Tesla HC13 a hrajou jakoby včera z obchodu, Blue efekt, Pražský výběr, Petra Janů, Katapult, Petřina, Karel Kryl, maďary, DDR a polské...nejvíc škod napáchá špatné zacházení, nevhodné skladování a...půjčování křovákům, asi tak

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil jula1967 24. 7. 2017 20:45)

Re: Tesla NZC 160

?

Re: Tesla NZC 160

ahoj mám přenosku VB 4301 je nějaká náhrada? nebo sehnat novou?je to gramofon tesla NZC 160

Re: Tesla NZC 160

No, dneska asi není. Tyhle přenosky s charakteristickou výstupní úrovní 300mV, a bez nutnosti "rychlostní" korekce byly tenkrát v podstatě dvě- VK**** a VB****. VK byly krystalové, vyrobené ze seignwettovy soli, která měla v pokojové teplotě velmi omezenou životnost, protože se pomalu rozpouštěla. Náhradou byly málo rozšířené (a tehdy dražší) VB, což byly přenosky keramické, které už netrpěly zkracováním životnosti díky teplotě. Dnes nabízené "originály" VK rozhodně nedoporučuju kupovat, protože to jsou buď skutečně dobové originály, a tudíž už dávno po smrti (přesto je nabízí jeden obecně známý český šmelinář), nebo nějaké podivné kopie. Pokud bys však sehnal originál VB, měl by být v pohodě.
Osobně bych doporučil spíš pořídit nějakou magnetodynamickou přenostku (třeba OMB5E, AT95...) a doplnit RIAA přžedzesilovačem třeba z nějaké stavebnice- nejsou zase tak drahé. Máš to pak napořád a kldykoliv nahraditelnoé. Otázkou je, zda to má smysl na NZC160, což byl low-end pro masy. Možná bys měl zkusit přemýšlet o něčem trošku více na úrovni, i když to asi slyšet nechceš. Ale HC16 (NZC160) opravdu není nic pro budoucnost gramofonového posluchače.

Web

Re: Tesla NZC 160

zdravím,uměl by někdo opravit gramofon NZC 160?vložka tam je nová+jehla,táhlový potenciometr na zvuk je asi kaput-uplně dost to chrastí v repro a levý kanál není slyšet.děkuji za nabídku

Re: Tesla NZC 160

Problém je, že tahové potenciometry TP646 M1/H (hlasitost a výšky) se třemi odbočkami jsou podle mne nesehnatelné.
Jinak spousta práce aby to hrálo slušně a celkový výsledek chabý  (dvoutranzistorový zesilovač korekcí RIAA nezahraje jinak, než mizerně). Větší rekonstrukci, aby to hrálo alespoň průměrně - to by ses nedoplatil, fakt hodně práce. A já mám spoustu nedokončené práce.
Tady se můžeš podívat, co vše je potřeba na předzesilovačích upravit (červeně značeno ve schématu), protože předzesilovače a korekční zesilovač jsou velmi podobné. Výkoňák je naštěstí jiný.
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22399

Re: Tesla NZC 160

Koupím prenosku do gramofonu tesla NZC 160 nebo kdo pořadí,kde se dá sehnat.diky

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla NZC 160

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£