Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

To se samozrejme dela. Bohuzel se kvůli tomu prijde o IRQ o stisku apod. Ale hlavne cemu nerozumim, proc chces tahat signal o aretovanym tlacitku do MCU a z MCU pak něco spinat, když tim tlačítkem (prepinacem) rovnou muzes prece spinat nejaky rele ci tranzistor ???

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Tu "fintu" jsem si vychutnal u opravy spotřebky, kde bylo x tlačítek tak umístěných že demontáž trvala 500% času na následnou výměnu. Obvyklá čínská kvalita mikrospínačů zaviní po čase buď vyšší odpor zoxidovaných plíšků nebo trvalý svod a je zaděláno. U
Tohle šetření pinama je hezký, ale význam to má v čínských sérií. U amatérských kosntrukcí kde na tom stejně autor prosedí týdny, nechápu k čemu je dobrý ušetřit dvacet korun na menším procesoru. Rozměry?
Když už se musí pověsit víc tlačítek, zdá se mi lepší šetření charlieplexingem.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Asi jsme každej jinde. Pokud ty funkce  mají být ovladatelný i dálkovým ovladačem, tak to snad musí do procesoru. Tlačítko myslím aretovaný elektronicky (proto to bylo v uvozovkách). Jedno stisknutí zap, druhý vyp. a to samý nějaký tlačítko na DO. Jedno bych rád na loudness a druhý na vypnutí korekcí, klidně si k nim dám LED, aby toho nebylo na displeji moc. A nebo stačí třeba jenom tečka někde u okraje displeje.

(upravil pet007 4. 4. 2017 8:21)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Aha, tlacitko aretovany elektronicky jsem ještě neslysel, srry big_smile

Dobře, zkusim zapracovat 2x option tlačítka (jak mechanicky na panelu, tak na DO), který budou spinat 2x vystupy (0/5V) ? Ok ?

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Úplně přesně.  No asi jsme každej z jinýho konce čr a možná i jiná generace, tak může takováhle chyba vzniknout, ale co kdyby ses chtěl domluvit s někým z úplně jiné kultury?

(upravil pet007 7. 8. 2017 21:39)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Takze udelalo se trosku casu, takze jsem pohnul se skladanim konce s 2xJPA100 Sub, aby bylo mozno preamp testovat v realu na necem trosku uz pouzitelnym. Na JPA jsou uz vstupy pres 50 Ohm k zemi, propojeno RG58. Zatim na max. hlasitost je primo u repro temer uplny ticho (preamp zatim nema poradny zdroj, EMI filtr, na JPA EMI je.) . Takze dale se bude delat lepsi zdroj preampu (ironie je, ze s nim jsem chtel zacit smile
A chvili budu poslouchat a testovat dalkac, prepinani vstupu, spinani konce apod. I kdyz vse se zda, ze uz frka...
http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Preamp_DIY/photo/mep_jpa100sub_pre.jpg
http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Preamp_DIY/photo/mep_jpa_preamp.jpg

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Dobrý, a jak to vypadá s řídící částí? Sice se k tomu dostanu až opadá listí, ale už bych to pomalu začal shromažďovat.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Hele, ja postupuju ted od konce. Tzn. jestli to hraje jak ma. Ridici část je ted pro mne vlastne hotova. (Resp. o vikendu jsem si ještě dodelal samostatny remote vystup pro spinani toho konce, aby nejprve odpadly vystupni rele a az pak napajeni).
Az pak tam zapracuji nejaky ty tlačítka navíc a uceni IR, watchdod apod. Ale to je pak uz vicemene otázka par dni....

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Pekné, dve veci - čo je to za napájací zdroj? Funguje v pohode? smile Druhá vec - sú tam na JPA chladiče alebo je to len 2cm hliníková pásovina?

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Zdroj je cinan z aliku +/- 45V/ 550W (to neda v zadnym pripade) + modnul jsem mu spinaci fety za naky ultralow Rdson od ST tusim. Tim se zaroven lehce zvedly vystupni volty smile Zda se, ze funguje dobře, ve vystupu koncu je ticho, uplny. Vykonove sem ho tejral staticky asi na 300W a to dal v pohode.
Po stranách jsou normal chladici profily 111x25 z ehlinik.cz zfrezovany na vysku 84mm (2U).
Nechladi to moc dobře pochopitelne, takze ještě tam prijde ve finále treti tedle profil (s puvodni sirkou 111mm), který udela takovou pricku nad oběma moduly (přes Lka). Ten by tomu mel ještě trochu pomoct.
Nicmene když jsem to trapil o vikendu na jeden kanal, hlasitost uz hodne vysoka, ambient byl okolo 28-29C a ochrana na 80C byla ještě v klidu.....

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Nedal by si prosim odkaz na ten zdroj? JPA100 dvojkanal mam rozpracovanu takisto, brzdi ma ale zdroj, predpokladam ze cena toho zdroja bude este nizsia ako cena za toroid na zakazku.... Dik

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Zde napr, cena kolem 900Kc

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

pet007: Jak to vypadá s tímto projektem?

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Je funkcni prototyp. Ted ale stavim barak, takze na objednani finalnich desek nezbyva cas. Pocitam, ze ve druhy pulce tohodle roku (ale mozna i drive) budou final. verze. V mezicasech teda kreslim v.2 hlavni desky, kde je krom BUF634, relatek vstupu i FM tuner s SI4735.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Hmm.. to zní dobře. Plánuješ nějakou distribuci desek podle počtu zájemců? Já bych si teda set desek na tento předzes koupil.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

I s tunerem? Proč ne. Mě pořád zajímá hlavně to řízení.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

To je jeste daleko. Nicmene: jelikoz je z Ciny MOQ 5ks DPS, urcite  neco zbyde (zdroj uz mam ve finalni verzi a 3ks DPS zbyvaji..)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Je nejake foto, mereni?

Web

(upravil pet007 21. 1. 2019 15:29)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Nic zajimaveho. Ted opravdu nemuzu tristit svuj vypocetni vykon na tento projekt smile Mam jeste resty s STH12 a dalsi ne-audio projekty (ktere mne tak trochu pomahaji s financema). Az prijde cas, todle se dokonci.