Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava nebo úprava výškového repra

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Oprava nebo úprava výškového repra

Dobrý den, dostal jsem no name třípásmové bedny a u jedné je nefunkční výškový reproduktor.U funkční bedny je výškáč s kopulkou, měřeno ohmetrem  odpojený 3,6 Ohmu.Mám výškový repro Dual s kopulkou 4 Ohmový a po připojení reprobedna hraje slyšitelně více výšek.Může to být rozdíl v citlivosti nebo v odporu.Lze nějak snížit citlivost výškového repra.Nejde mi o hifi poslech, bedny bych si vzal na chalupu k počítači.Děkuji za případné rady.

Re: Oprava nebo úprava výškového repra

3,6 ohm stejnosměrný odpor je téměř jistě "4 ohm" reproduktor. Jen tak zaměnit jeden výškáč za jinej bez jakejchkoliv znalostí parametrů bude asi mít dost hroznej výsledek, ale oni ty noname třípásma stejně nejspšíš už teď hrajou strašně wink Snížení citlivosti se typicky dělá odporovým děličem, anglicky se tomu říká L-pad - jak se to počítá vygooglíš. Cílem je aby výsledná impedance byla "stejná" jakou má samotnej reproduktor, protože použití jednoho odporu v sérii s reproduktorem by vedlo ke zvýšení impedance celku odpor-výškový repoduktor a tím k (zásadím) změnám v chování výhybky.

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Re: Oprava nebo úprava výškového repra

Díky za radu, pro útlum 3 dB mi vychází seriový odpor 1,17 Ohm a paraelně k repru 10 Ohm.Pro útlum 6 dB mi vychází odpor 2 Ohm a paraelní 4 Ohm. Seženu odpory a vyzkouším.Nemám netopýří uši ale bedýnky hraji s receiverem ze 70tých let Dual CR50 a hraje to relativně docela slušně.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava nebo úprava výškového repra

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£