Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Univerzální HOVADO subwoofer

Stránky: ««« 1 2 3 4

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [61 až 65 z 65]

61 ...editoval Crashpc (8. 2. 2017 10:40)

Re: Univerzální HOVADO subwoofer

Není to to isté. Check to píše tak, že to platí pro celý rozsah problematiky, a sedí to. To co píšeš ty, je něco jiného.

Napsal jsi:
Proste je jedno či máš 12" alebo 24" a Bl 15 alebo Bl30 dole bude citlivosť daná vždy len objemom a SPL potom objemom a príkonom. O ničom inom to nie je.
----------------------
Check napsal:
Citlivost basáku v BR někde nad 100 Hz závisí na Re, BL, Mms a Sd. Objem bedny nemá vliv.
Pak až v okolí fr. ladění BR záleží na objemu bedny, Re, Bl, Mms a Sd (síla).
Citlivost mezi laděním BR cca 100Hz už závisí na mixu obojího.

//A já dodám, že Cms/Fs/Vas do toho má stále co kecat.
----------------------
Jestli Ti tohle přijde jako “to samé”, tak nemám ani trochu, co bych dodal. Nemám sílu dál prohrabávat posty tohodle tématu, a negovat tvé chybné, či neúplné, nebo striktně izolované/vykonstruované výroky, které často nemůžou platit na reálné situace.

62 ...editoval Crashpc (25. 7. 2017 9:24)

Basovka už stojí a fungulíruje.
Dopadlo to podle očekávání. Ladění na 33Hz, po vytlumení 31Hz.

http://www16.picfront.org/picture/lcdKpwsBsT/thb/IMG_20170723_185920.jpg

http://www16.picfront.org/picture/pAcBPV65/thb/21DS115_02.jpg

Zatím jsem na ní nezkoušel a nedoupravoval skoro nic.
Ucpával jsem dva spodní bassreflexy a hodně doekvalizovával, do tohodle výsledku:

http://www16.picfront.org/picture/sFfo4pDOE7/thb/Proc25.png

V místnosti se to chová dost divoce podle místa poslechu, a pod 28Hz už je to na ucho takové vlažnější, ale jelikož to i na 15Hz mlátí se zavřenými dveřmi, už na -12db u RMX 1450 (1850HD jsem ještě nezapojil), tak to asi dělá co má, a mikrofon tedy nelže.
Sluchově se to proti 18SW115 neposunulo nikam daleko, ale výkonem ano. Místnost už docela protestuje, a vpodstatě všechno co v ní je, v nějaký momemt rezonuje. A tak si říkám, zda by nějaký hifík s Fs kolem 20Hz něco řešil, nebo ne. Je možné, že dál už mé uši prostě nedosáhnou, ač by chtěly...
Dál už to s PA v unositelnejch hmotnostech a velikostech asi nevede. Tuhle mrchu ještě dokážu s vypětím sil naložit a vyložit.

Díky Martinovi z MS-Sound za výrobu budky.

63

Krásná hračka (hezká byla i ta 18") smile.
To, co tady v letu čtu (omlouvám se za přílišnou rychlost) bych považoval za velmi poučný text pro další tvůrce BR bedýnek. Někdy se k tomu důkladně vrátím, ať něco pochytím..
Já už spíše směřuji k té co nejnižší hmotnosti celku při dobrém vztahu k vyzářeným basům. A k tomu, že mi to někdo udělá i se zesilovačem a procesorem s korekcemi.

64

Tohle už produkuje takový ten hnědší bas smile
Nejnižší hmotnost je právě takové dilema. Do té 21" se zdvihovým objemem vejdou vpodstatě dva 18" za stejnou cenu. 18DS115 by asi dokázal pracovat v cca 100l, ale konstrukce a vývoj by byl jistě náročný, aby to dopadlo, a ještě hrálo dobře na 30-25Hz.
A tak to vpodstatě není ani tak velké, na to, co z toho leze.
Aktivní hotovka se zesíkem a DSP by byla v takovém případě paráda. Do kombika klidně čtyři kousky, a uhraješ 400 lidí venku.

65

Moc pěkná práce. Slušné hovado!   Se dvouma by se nadělalo venku parády.

Příspěvky [61 až 65 z 65]

Stránky: ««« 1 2 3 4

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Univerzální HOVADO subwoofer

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£