Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Rychlý operační zesilovač

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Rychlý operační zesilovač

Zdravím, potřeboval bych tip na rychlý operační zesilovač, který bude zapojený jako buffer

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/Electronic/ietron/buf3.gif

Ke vstupu bude zapojené schottky hradlo 74LS14, přičemž výstup by měl poslat signál do dlouhého (až 50m) koaxiálního kabelu, k TTL vstupu vysokorychlostní kamery. Je potřeba aby k té kameře co nejrychleji dorazila co nejstrmější náběžná hrana (max. 5V), co se bude dít v kabelu pak (odrazy apod.) není podstatné, tudíž terminaci neřeším. Problém je, že mezi kabel a kameru nejde nic připojit, všechno to musí tedy obstarat ten budič.

Díval jsem se že by nebyl špatnej AD8051, ale jednak je to SMD a já bych rád DIP, druhak to nemaj v GM ani v GESu, který mám "u huby" a musel bych to objednávat u mouserů. Nemáte někdo tip na dostupnější alternativu?

Díky

Re: Rychlý operační zesilovač

SMD se neboj, dá se koupit redukce na dip a tenhle "velkej" šváb zapájíš bez problémů, teda pokud nepoužíváš trafopájku. Určitě je potřeba dát aspoň 10 -20 Ohm sériovej odpor za OZ, jinak se to může díky kapacitě koaxu rozkmitat. AD8051 je ke koupení je na TME, pokud nespěcháš, mají doručení do 5-ti dnů za 40Kč...

Re: Rychlý operační zesilovač

Dělat to operákem je blbost.

Re: Rychlý operační zesilovač

Prečo je pre prenos (unipolárneho) 5V TTL signálu nutný OZ??? Ak máš v tom 74LS14 voľné hradlá, tak ich spoj paralelne a použi ako budič..Žiadny OZ ti nedá (nevyrobí) strmšiu hranu ako ide z toho 74LS14.. Druhá vec je ale kapacita toho koaxu pri 50m dĺžke a požiadavke strmých hrán. Lepšiu službu by urobil nejaký rýchly budič mosfetov s vyšším výstupným prúdom, napr.
http://www.analog.com/media/en/technica … P3654.pdf, alebo
http://ww1.microchip.com/downloads/en/D … 02052D.pdf
http://www.linear.com/docs/1861

Re: Rychlý operační zesilovač

to s tím operákem jsem viděl v podobném zařízení, tak jsem si říkal, že to zkusím s tím, než vymýšlet ameriku ...

BV - o těch hradlech 7414 jsem uvažoval, akorát mám strach jestli 3 budou stačit - zkusíme, uvidíme. Každopádně díky za odkazy

kaed - díky za tip

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 11:59)

Re: Rychlý operační zesilovač

smile

Re: Rychlý operační zesilovač

Crashpc: jiný typ přenosu - to jsem říkal taky. Ale podmínky jsou zkrátka dané: koax + kamera, přes to nejede vlak ...

Re: Rychlý operační zesilovač

74LS14 je už archaickej brouk.
HCčkový hradla jsou lepší, tahají dobře do země i do +5V a klidně jich dej 3 paralelně a na výstup 22R a bude i do 50R kabelu přizpůsobený.

Co to je nejrychlejší a nejstrmější ? Na co takový kreténský superlativy ?
50m kabelem to bude mít zpoždění kolem 250ns a rychlejší to nebude, ani kdyby jsi se posral smile
A co to je za kameru, že by jí vadily nejaké mikrosekundy ?

(upravil rvx73 19. 7. 2017 18:54)

Re: Rychlý operační zesilovač

danhard: mno, kamera umí milión snímků za vteřinu, ale do paměti se jich vejde jen 102. Takže se to musí sakra dobře časovat, abys aspoň na půlce obrázků měl to co chceš vidět. Čili 1-2 mikrosekundy zpoždění tomu ještě vadit nebude, ale víc už by to být nemělo. A aby tomu nebylo dost, tak abys při takový rychlosti snímkování něco viděl, musíš si na to svítit bleskama který maji 2x10 kW. A takovýmu blesku chvilku trvá, než se rozsvítí, pak chvíli rovnoměrně svítí a pak začne pohasínat. Čili kamera a blesky musí být velmi dobře synchronizovaný. O to se stará Arduino, ale pak ten signál musí nějak poslat drátama ... a to právě řeším jak nejlíp smile

Ty 74LS14 jsou zatím provizorium, těma filtruju zákmity od snímačů, protože softwarová filtrace to být nemůže, žere to čas ... - HCčka jsem nezkoušel, ale když říkáš že jsou lepší, tak to s nima probnu


ono původně k tomu byla "krabička" japonská, která tohle všechno uměla - ale ta nám z neznámých důvodů zkolabovala, a než slavní obchodníci vřeší reklamaci a následnou opravu, tak abychom s tím mohli fungovat, tak potřebuju narychlo zbastlit nějaký provizorium, který by umělo aspoň základní funkce ...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Rychlý operační zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£