Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Soft na návrh plošňáku

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: Soft na návrh plošňáku

Jaký software byste doporučili pro návrh DPS? Jde spíš o menší věci, max. dvouvrstvé, hlavně aby to bylo jednoduché na naučení a ovládání, přehledné, nezáludné. Návrhy plošňáků jsem si dosud dělal na milimetrovém papíru ručně, ale chci jít s dobou tak koukám po nějakém softu. Vím že se hodně používá Eagle, Kicad, nově je populární cloudová EasyEda - nebudu v tom dělat denně, spíš po chvilkách, tak hledám něco uživatelsky přívětivého - samozřejmě nejlépe free. Co mi doporučíte?

Re: Soft na návrh plošňáku

Eagle

Web

Re: Soft na návrh plošňáku

Ak si nikdy s Eaglom nerobil tak ešte odporučím Diptrace.

Re: Soft na návrh plošňáku

Jednoduché, nezáludné, free aj s podporou obojstraniek - SprintLayout, bohate stačí verzia 5.0.

(upravil danhard 18. 7. 2017 16:26)

Re: Soft na návrh plošňáku

Eagle není v použitelné velikost PCB zadarmo.
Mohuu pracovat na plné verzi od 2.05 až po současnou 7... od r.90 smile

Re: Soft na návrh plošňáku

tak kdybych to chtěl na obživu, tak si to koupím ... pro hobby bych raději free soft

Re: Soft na návrh plošňáku

danhard, v čom sú tie nové verzie lepšie? oproti 5.6.0 napríklad.

rvx73, problém je že v tých free softoch takmer nikto tu asi nerobí. Takže ked budeš s niečim potrebovať pomoc tak to bude na rozdiel od eagle asi problém.

Re: Soft na návrh plošňáku

mechanik: jo, to si právě uvědomuju - proto jsem se konec konců ptal smile

Re: Soft na návrh plošňáku

Jednoznačně KiCad- navíc pro jakýkoliv použití zdarma a bez omezení.

Web

(upravil rvx73 18. 7. 2017 21:15)

Re: Soft na návrh plošňáku

sagitarius: a jak je to u Kicadu s knihovnama?

edit: právě se na něj dívám - http://www.kicad.wbs.cz/


hlavně pod tohle se nelze než podepsat: http://www.kicad.wbs.cz/Zakladni-pravid … u-PCB.html

Re: Soft na návrh plošňáku

Posledná "free" verzia Eaglu myslím 7.7 alebo 7.8 má fakt veľa zmien oproti 5.6 (vzhľad sa dá prepnúť naspät). Napríklad pri layoute ti zobrazuje na cestičkách názvy netov, čo je fest užitočné. Nvm či v 5.6 boli už kóty. Taktiež prezeranie knižníc je trošku upravené, je to rozdelené na schematické značky a package, užitočné. Inak od verzie 8.0 to už má pod sebou AutoDesk, takže tú verziu som už neskúšal. Kupovali sme nedávno SW na PCB návhr tak mám celkom prehľad smile Fakt odporúčam vyskúšať ten Diptrace, niečo má lepšie ako Eagle, niečo horšie. Sprint Layout prosím nie, to môžete robiť rovno plošáky v Kreslení.

Re: Soft na návrh plošňáku

Diptrace - koukám na to: https://youtu.be/5pDhHKSm_gU

tam se nezačíná schématem?

(upravil mechanik 18. 7. 2017 23:40)

Re: Soft na návrh plošňáku

Každopadne ten v tom videu dosky evidentne navrhovať nevie big_smile

staffy, tak to znie ako užitočné zmeny, musím to niekedy vyskúšať. Práve dnes som si všimol že to má pod sebou AutoDesk, sranda.

Re: Soft na návrh plošňáku

Kicad mám nainstalovanej a nepochopil jsem jeho filozofii natolik, abych dokázal něco udělat do konce. Je fakt, že nějakej eagle mám už víc než 20 let... Diptrace by mohl být zajímavej, otázka je, jak knihovny, pro eagle je ledacos na farnellu ke stažení, nehodí se tvořit každou blbinu...

Re: Soft na návrh plošňáku

K tomu KiCadu: Zde http://ubuntu.wz.cz/hlavni_stranky/linu … ne_elektro si vlevo najdi KiCad a máš tam spoustu linků i na tutoriály, na návody...

Web

Re: Soft na návrh plošňáku

Hej z tohto dôvodu skúste asi Eagle. Ako, fakt 7.7 eagle je lepší ako 5.6, aj keď viem že je moderné nadávať na updaty a zostávať so starými verziami.

(upravil microlan 21. 7. 2017 7:47)

Re: Soft na návrh plošňáku

KiCad jsem byl "donucen" vyzkoušet při překreslování desky podle obrázku. A proto, že jsem to neuměl v eagle a v KiCadu to podle nějakýho fóra šlo, tak jsem to testnul. Zpočátku mě to přišlo jako dětská hračka, ale po dokončení desky už na něj nedám dopustit. Ta filozofie ovládání je trochu jiná, ale docela intuitivní. Mohu jen doporučit.

//stejně to bylo s GIMP-em, fotopaint už nepoužívám, fotošop nenávidím od dob premiéry (zoft na video)

Re: Soft na návrh plošňáku

dneska bude chvíli čas, tak vyzkouším ten KiCad, v pondělí mi kámoš přinese Eagle. Tak uvidíme, co mi sedne líp

(upravil mechanik 21. 7. 2017 15:01)

Re: Soft na návrh plošňáku

Inak eagle podla mna nie je tažký. Ked som ho videl prvý krát tak som potreboval vysvetliť len pár vecí. Ako po vybehnutí tej malej tabulky začať nový projekt v schémovej časti. Kde a ako sa vyberajú súčiastky z knižníc a v akom formáte sa píše text. Kde sa prepína do dosiek. Prísť na to ako sa spájajú sičiastky, kopírujú, mažú a tahajú spoje je už lahké. Viac zabrať dá úprava knižníc a hlavne ich tvorba alebo export dát pre výrobu. Na štastie som vždy narazil na niekoho ochotného mi poradiť, ďakujem. Vlastne ešte pred tým som robil vo formice. To ma naučili za dva dni na strednej škole. Zaujímavé je že pri kreslení púzdier to človek kreslí uplne rovnako ako ked robil dosku v uplne rovnakom prostredí a je to dostupné na pár klikov v menu hore na rozdiel od eagle. V eagle je to dosť rozhádzané... Na druhej strane nemal som rád tie "roletovacie menu" vo formice kedy mal človek pod pár tlačítkami uplne celý program. Kto v tom robí často asi používa radšej klávesové skratky. Eagle je viac taký ako pre dieta aj ked je tam pár nelogicky zložitých vecí. Iné programy som nikdy neskúšal. Ono ked sa človek naučí v jednom asi je to všetko podobné... Ked otvorím autocad potom občas hladám spôsob ovládania ktorý mali rovnaké veci v eagle big_smile Alebo som prekvapená že sa v nejakom programe zväčšuje opačným točením myšky než v druhom big_smile

Re: Soft na návrh plošňáku

kdysi jsme to dělali ve flycad

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Soft na návrh plošňáku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£