Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 10)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Projekt LEVEX

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [181 až 194 z 194]

181

Re: Projekt LEVEX

Melf se osazuje úplně v pohodě,je to spíš věc názoru....tohle má být celej předek koncovýho zesilovače, pokud by to nechtěl dělat diskrétně může rovnou koupit za pár babek nějakej integrovanej budič a nemusí se s tím dělat...

182 ...editoval Vasi (7. 6. 2017 21:16)

Re: Projekt LEVEX

Dík smile Přesně tak, jednostranka je snadná na domácí výrobu a také případně nízká cena při profi výrobě a jak jsi DJ_Rixi zmínil, pak i základní deska se mnohem zjednoduší, takže jednostranka by měla být bezproblémová.

kaed: melf 0102 a klasické 0805 mají v podstatě stejné rozměry, takže si tam pak může osadit kdo co chce. Momentálně počítám jen s klasickými 0805 rezistory, při osazení 0102 asi bude ale horší dostupnost. Jinak s tebou souhlasím, také ty melfy na osazování moc nevyhledávám smile
Polovodiče tam budou klasiky - BC550, 2N5551 apod. (samozřejmě, není problém tam nacpat něco jiného).

Ještě popřemýšlím, jestli rezistory v signálové cestě nezvětším na 1206, takže potom případné 0204 melfy, které už jsou poměrně snadno dostupné. (i za cenu mírného zvětšení celého modulu)

Web

183

Re: Projekt LEVEX

Tak pokud je to přední půlka výkonovýho zesu, tak už nic nenamítám, já měl za to, že je to na nějakej předzesilovač.
Nebál bych se oboustranné desky, třeba seeedstudio.com dělá 10x10cm x 10ks za 15USD i s poštovným, maska, prokovy, potisk, hall, no a takovejchhle destiček se na dm2 vleze mrak. takže cena jedné je pár korun. Dvoustranka už proto, že nemusí být cestičky pod součástkama, což může být někdy problém, hlavně bez nepájivé masky,  a je možný udělat líp země a napájení. No a prokovy nic nestojí, takže se dá dost miniaturizovat, tj deska může být v podstatě tak velká, jak je rozumný rozmístit součástky z pohledu signálu. Ještě by bylo zajímavý tam přidat to DC servo, nebo se s ním nepočítá a bude to všechno na kondenzátoru ve zpětné vazbě a párování tranzistorů?

184

Re: Projekt LEVEX

kaed, dík za odkaz, měl jsem něco podobného, ale toto je lepší. Miniaturizovat už nebudu, takové rozměry už mi stačí.
Zkusím zhotovit prototyp doma a pak zadám výrobu a možná i se šablonou, ať to trochu vypadá a také ulehčí práci smile

S DC servem nepočítám, abych se přiznal, nikdy jsem ho v zesilovači nepoužil, zatím jsem neměl dostatečný důvod.

Web

185

Re: Projekt LEVEX

Jedinej důvod pro DC servo je odstranění kondenzátoru ze zpětné vazby, někteří konstruktéři mají z kondenzátoru v cestě signálu snad osypky...

186 ...editoval mechanik (8. 6. 2017 18:53)

Re: Projekt LEVEX

kaed, prd si skúsil ked tie osypky nemáš big_smile

Vasi, ja si hovorím či to bude čo sa týka zeme uplne v poriadku. Ked urobíš jednovrstvu tak rozliata zem bude dosť roztrhaná a celkovo to nebude mať tú peknú postupnosť a vetvenie ako ked to máš na jednej podlhovastej doske. Každopadne na uplnom začiatku má byť zemnenie NFB a samotného vstupu.

187

Re: Projekt LEVEX

Po delší době jsem konečně osadil prototyp vstupního modulu diferenčního stupně, test funkčnosti proběhl také dobře.

http://www.levex.wz.cz/ostatni/instage01_smd.jpg

http://www.levex.wz.cz/ostatni/instage01_con.jpg

http://www.levex.wz.cz/ostatni/instage01_dps.jpg

Web

188

Re: Projekt LEVEX

myslím že tá zem na zadnej strane by lepšie fungovala keby tam boli nejake prekovy...

189

Re: Projekt LEVEX

Možná ano, ale tak bych to řešil spíše u RF, u NF si nejsem jist, jestli se to nějak znatelně projeví. Ale to opravdu jen hádám, nikdy jsem to nesrovnával.

Web

190

Re: Projekt LEVEX

Výhoda je že takto to vyrobíš aj doma big_smile Inak, keby zem bola spojená na úplnom vrchu PCB, viem že to vyzerá potom ako zemná slučka, ale danhard to mal presne takto spravené v jednom malom preampe (cca 5x7cm plošák) presne som sa ho na to pýtal a odpoveď bola, že obvod je potom prakticky magneticky tienený v smere kolmo na PCB - je tam závit na krátko a správa sa to tým pádom ako tienenie koaxu.

191

Re: Projekt LEVEX

Tak třeba na další verzi... Původně to stejně měla být jednostranka smile

Web

192

Re: Projekt LEVEX

pokud to necháš udělalt třeba seeedstudio.com , tak za 15usd máš 10ks desek 10x10cm, takže těchhle cca 50ks... to neudáš do nejdelší smrti. No a deska výkonové části by fakt měla být jednostranná, 70um mědi a levně vyrobitelná třeba doma nebo na plosnaky.cz za 140Kč/dm2. Když si to rak čtu, tak pokud to bude rozumně fungovat a nebudou na tom kosmicky nesehnatelný nebo drahý součástky, tak bych si možná takovej zes taky postavil. Neuvažuješ ještě o DC servu na tuhle malou desku? Nebo bude u výkonové části? Bude to monoblok se zdrojem jako DPA?

193

Re: Projekt LEVEX

https://www.seeedstudio.com/fusion_pcb. … gLHGPD_BwE

194

Re: Projekt LEVEX

kaed, danhard> právě u seedstudio jsem nechal ty plošňáky zhotovit, takže jich mám 60 ks. Ono už se skoro ani nevyplatí leptat doma, když za pakatel má člověk plošňák se vším všudy a také vypadá mnohem lépe. Omezením je občas ten rozměr.

kaed> desku výkonové části už si každý může navrhnout dle libosti. Co se týče vstupního modulu, tak ten je osazen klasickými tranzistory (BC..), ale asi by nebyl problém si to osadit i něčím lepším. S DC servem nepočítám, takže to by v případě potřeby bylo na hlavní desce.

A proč jsem tento modulek vlastně navrhl? Už několikrát jsem chtěl navrhnout jednoduchý koncový zesilovač a v podstatě zapojení celé vstupní části se většinou stále opakuje, tak jsem si tímto modulkem chtěl ulehčit práci, zjednodušit DPS a i zmenšit rozměry.
  Momentálně pracuji na aktivní reprobedně, kde budou dva koncové zesilovače o výkonu cca 60W a v nich použit již zmíněný modul.

Web

Příspěvky [181 až 194 z 194]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Projekt LEVEX

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£