Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Jaký repro do MT18 SUB

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Jaký repro do MT18 SUB

Zdravím, mám skelety MT18 SUB a nevím které repro by tam pasovalo nejlíp.
Teď na e-shopu prodance se objevil RCF LF18N405/8                http://www.prodance.cz/lf18n405-8ohm.html
další který bych taky mohl... "-)  je tam  RCF LF18X401/8          http://www.prodance.cz/lf18x401-8ohm.html
no a ještě jeden ,ten je z nich nejlevnější....RCF LF18G401/8    http://www.prodance.cz/lf18g401-8ohm.html

O cenu ani tak nejde,ale jde mi o to aby tam byl některý z těchto reproduktoru dobrý a aby s ním dobře reprobedna hrála.
Skelety jsou postavený tady podle tohoto plánku.       http://www.repromania.net/fotografie/pr … t18sub.pdf

Díky za rady.

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Ahoj, ve zkratce LF18X401 pokud máš dostatek až přebytek výkonu v zesilovačích a slušný DSP, pak můžeš využít tu větší výchylku X401. Pokud máš zesilovače s menším výkonem, nebo hráváš někde na centrálách apod. a upřednostníš spíš citlivější variantu, dej tam LF18G401. Záleží na použití, hrajou tam dobře oba. LF18N405 je, dá se říct, nevhodný.

Re: Jaký repro do MT18 SUB

LF18N405 mi jako nevhodný nepřijde. Spíš náročnější na zesilovače a DSP, než bývá zvykem. Jinak souhlasím s KarelXth.

Re: Jaký repro do MT18 SUB

OK, slovem nevhodný nemyslím, že by tam nehrál, ale že je blbost pořizovat necitlivý reproduktor s obrovskou výchylkou (evidentně dělaný pro nízkoladěné BR) do malého a relativně vysoko laděného hornflexu. Kdyby se mu ty reproduktory už válely doma, tak bych ho od toho nezrazoval.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 11:59)

Re: Jaký repro do MT18 SUB

smile

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Dobře, určitě to lidi za ty roky osadili lecčím a někomu to tak opravdu může sedět i líp. Ale to už se nedá přes fórum posoudit a 18N405 není reproduktor, kterej bych tam doporučoval, když je na výběr z jiných a na 99% vhodnějších. Já tím taky nechci vyvracet tvůj pohled na věc, máš pravdu, že tam i necitlivá potvora s větší výchylkou může uspokojivě fungovat a nabízet zase trochu něco jinýho. Ale to je přesně 18X401, která ještě má šanci tam to nejlepší ze sebe (při větším výkonu) předvést. 18N405 je extrém a ze zvolených reproduktorů ta nejmíň vhodná volba, výhody se nevyužijou, nevýhody zůstanou. To už radši 18N401 nebo třeba 18NBX100. Znova opakuju, že kdyby dotaz zněl: "Mám doma čtyři skelety MT18 a čtyři 18N405, můžu je tam osadit?" tak řeknu ano.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 11:59)

Re: Jaký repro do MT18 SUB

smile

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Souhlasím:-)

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Takže díky za názory,no repra ještě koupený nemám,tak bych nerad koupil nějaký špatný reprák který tam nebude pasovat.Bedny chci použít na Hard rock,tak právě nevím který tam repro dát.Megaton teď reprobednu osazuje právě LF 18X401..ale nevím jestli v těchto skeletech co mám bude hrát.

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Ono v tom hraje všechno nějak, vhodných reproduktorů je spousta, bez dalších informací nejde radit konkrétněji. Co máš k tomu za zesilovače a DSP?

Re: Jaký repro do MT18 SUB

tento typ od 18sound - https://www.1111.sk/18-sound-18lw2400-repro-8ohm.html  ???

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Pokud sedí TS parametry od výrobce, tak by tam i 18LW2400 mohl v pohodě sedět. Ale jak říkám, jsou potřeba další informace, minimálně ten zdroj (processing a zesilovač).

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Reprobedny budou krmený zesilovačem Gisen Fp14000 a mám crossover BBE X max3.Ty 18 sound  u nich je třeba dávat pozor na rozměry.
Myslím koše.Já už tam mám otvor 425mm,tady u 18 sound mají jinak otvory a rozměry...jsou do díry o průměru 413mm a ve větším otvoru tam blbě sedí zásekový matky v panelu./Vlastní zkušenost/ mám už od nich 15MB700.

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Předpokládám, že to bude zapojený normálně "na kanál" a nikoli v můstku, tzn. asi bych se rozhodoval mezi LF18N401 a 18X401, když zůstaneme u RCF. Možná bych pouvažoval nad pořízením DSP, potom bych doporučil spíš ten X401, ze kterýho bys pomocí DSP mohl vytáhnout i trochu nižší basy, případně si prostě zvuk doštelovat k tomu, co se ti bude líbit.

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Zapojený to bude "na kanál" o DSP taky uvažuji,ale výhledově.Když se osvědčí tak je vyrobím ještě jednou.Dá se někde sehnat plánek na
Class A. Ať hledám jak chci tak nikde jsem ho zatím neviděl,a jejich zvuk se mi docela líbí.Slyšel jsem totiž kombinaci MT18 sub a Class a
a docela hejbaly i mojím žaludkem.Mnělo to tu správnou razanci.  smile

Re: Jaký repro do MT18 SUB

Jasně, pak bych asi vzal ty 18X401 a i s těma s rozumem, ten zesilovač (pokud opravdu dává to, co má v papírech), má rozhodně na to, aby z nich při neopatrnym zacházení udělal mrtvolky:-).

Já bych to nekombinoval, ty bedny nejsou tak moc rozdílný, aby to mělo smysl kombinovat a prostým zapojením spolu přes analogovej crossover si spíš zaděláš na problémy. Že to někde dobře hrálo v podstatě nic neznamená, když nevíš jak to bylo osazený, nastavený, jak se choval konkrétní prostor apod.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Jaký repro do MT18 SUB

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£