Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 48 z 53)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

  Stránky: ««« 1 ... 46 47 48 49 50 ... 53 »»»

RSS

Příspěvky [941 až 960 z 1,053]

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

JJ máš samozřejmě pravdu, ono to ani v tom případě kdy to máš ty nakresleno "bez slučky" to nebude platit v okamžiku, kdy zapojíš kabeláž DAC-Preamp, protože se spojí země v preampu. Není to jednoduché vyřešit, ale kupodivu to na měření není problém, je tam sice někde -120dB padesátka, ale ta je u mě daná měřící metodou, ne dacem - zkoušel jsem odpojit jeden kanál, jeden buffer dát úplně pryč atd, na měření to nemělo vliv.

(upravil mechanik 6. 7. 2017 17:43)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Jj, tiež máš pravdu. Pre to som riešil preamp, ešte v dobe ked som ho mal, tiež v dual mono prevedení. Takže od DACu už som nikde nespojoval. Teraz som sa rozhodol preamp zlúčiť s DACom a vyriešiť to - DAC - buffer - R2R regulacia - buffer. DAC má jeden vlastný zdroj a jednu zem a ostatné je hned na doske vedla s dvoma vlastnými zdrojmi a v dual mono prevedení. Chcel som to dať všetko na dosku bufferu ale keby niekto pripojil zdroj signálu v dual mono prevedení tak by došlo k dalšiemu spojeniu do jedného bodu - paralelným zemami a zemnej slučke, pre to som dal DAC vedla a plánujem ho odpájať pomocou 4 relé, kompletne, signál aj zeme. Prepínanie vstupov je tiež dual mono takže pre analogové vstupy sa to správa ako pasivny dual mono preamp. Prepínanie vstupov je potom riešené cez 4 relé pre každý analogový vstup... Riadi to uPC a odpája všetko, signál aj zeme a nelupe to, pre to že dodržiava poradie. Odstup od nenavolených vstupov sa rovná odpojenému káblu, zemné slučky niesu žiadne a prienik rušenia cez zem z analogových nenavolených zdrojov žiaden nevzniká. Ked to takto začne riešiť za rok SP audio alebo niekto iný tak to okopirovali tongue

Preamp tiež nemá žiaden zmysel. V dnešnej dobe pri zisku zosilňovača ako DPA a iných štandardných a výstupnej úrovni zo zvukoviek a DACov, ani neviem, 2V RMS? možno viac... Pôvodne som mal LM4562+diamod buffer s BD139/BD140. Potom som skúsil všetky vyrábané kvalitnejšie OZ pre audio a porovnal. Potom som postavil celodiskretny preamp ktorý bol podla mna lepší než všetky OZ. Potom som riešil to čo sa rieši bežne, THD, kvalitu a linearitu prvkov, zdroje. Tiež som si uvedomil že preamp, kedže nie je potrebné predzosilňovať signál tak rozumný zisk je okolo 6db. Pri 6db má zosilňovač velmi utiahnutú spätnú väzbu a má velmi velkú širku pásma a to sa často nezaobíde bez velmi velkých kompenzácií, či už v NFB, VAS alebo vstupe. Pri väčšom zisku obvykle naopak nutnosť kompenzovať klesá. S velkými kompenzáciami býva zvuk horší... Čo je dôvod zbytočne tam nepchať preamp... Na koniec som ho skúsul nahradiť samotným diamond bufferom a zistil som že je to zvukovo takmer identické. Teda po rokoch vymazlovania preampu došlo k tomu že začal hrať takmer identicky ako buffer. Ked tam niekto strká preamp tak je to skôr tým že mu vyhovuje jeho zvukové zafarbenie, každý zosilňovač nejako farbí, viac či menej. Takže som preamp vynechal a radšej budem vylepšovať samotný koncák a DAC než riešiť linearitu niečoho čo môžem vynechať.

EDIT: mohol Pavel na tých bufferoch dať na obe pozicie BD139/BD140, potom by ich mohol tepelne viazať a offset by sa držal okolo nuly a nemusel ram dávať DC servo s OZ. Keby to presne 0mV nebolo tak to aj tak odfiltruje vstupný DC filter každého zosilňovača.

Ked už sa vám nechce do dual mono preampu mali by ste vyhodiť tie záhradé hadice s cinch:

https://i.postimg.cc/9DfwQgw8/2285188.jpg

a kúpiť si toto:

https://i.postimg.cc/GHdsZmL1/2285187.jpg

pre to že ten 5 kolík bude fungovať lepšie...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

DJ_Rix napsal:

Skoro se stydím to sem dát, že to trvalo tak dlouho, ale konečně jsem dodělal na DAC kapotáž big_smile

Ještě proběhla aktualizace firmware na ledky, změření a bylo hotovo smile

Ještě čekám na filtrovanou C8 vývodku, tak promiňte ten sopel u síťové přívodky big_smile

https://6-t.imgbox.com/ctmbSCxl.jpg https://4-t.imgbox.com/YL180Y4N.jpg https://5-t.imgbox.com/Gf6wZBhN.jpg https://8-t.imgbox.com/3vp8tXxC.jpg

moc pěkné, docela kompaktní provedení smile

Web

(upravil pslava 14. 7. 2017 10:57)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Když je tu zmíněn ten pětikolík .. doporučili byste mi nějaký kabel na propojení gramo a actidamp?
Problémem je, že mi docházejí ty staré šedé kabely, kde je každá žíla stíněná zvlášť a přitom jsou stínění po celé délce spojená, což bych chtěl zachovat.

našel jsem jen C115    http://www.tme.eu/cz/details/tas-c115/m … sker/c115/

(upravil mechanik 14. 7. 2017 11:23)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

tasker C121?

(upravil pslava 14. 7. 2017 11:51)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ahoj, na tasker C121 jsem koukal, ale to je dvoulinka..  šlo mi o to jestli není lepší použít nějaký kabel kde je to stínění opravdu po celé délce spojené, ale možná to nemá na nic vliv a plácám blbosti big_smile
Nějak takhle: http://www.radiox.cz/shop/images/1639.jpg

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ja si myslím že by to bolo lepšie ale podla toho ako si to popisoval som mal odojem že hladáš niečo ako C121.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Nepamatujete si někdo parametry sekundáru toho toroidu?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Jaká má bejt LEDka ve FLEA zdroji? Nikde jsem to nenašel. Případně, je nějakej popis o tomhle zdroji? V manuálu pro DAC se na to pouze odkazuje, ale nikde nic není.

PS: nemá někdo na prodej napájecí toroidek pro tenhle DAC?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Google jsi nezkoušel ?
http://www.acoustica.org.uk/flea_manual.pdf

Ledka je jedno, musíš pak akorát přepočítat odpory v ZV. Stábl může být i 8V,ale doporučuju LMko, lowdropy tam občas kmitaj.
Taktéž operák doporučuju dodržet ADčko byť je drahé, moc operáků co by tam byly stabilní není.

Trafo už nemám, musel bych zase nechat udělat, ale to nemá smysl pro jeden kus, takže pokud se sejdete alespoň 4 dalo by se nechat udělat.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Díky za odpověď. Myslel jsem,  že je nějakej extra popis od Luty a to jsem i hledal na jeho webu a nic. ADčko použiju, už jen čekám na součástky z Mouseru abych to dokončil. Trafo si nechám udělat a přidám tam i další vinutí na výstupní buffery z CW.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

a skúšal niekto či to zvukovo má prínos? teda s v porovnaní tušim s AD151, či čo je tam pôvodne, píšem z hlavy...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Zdravím,

tak jsem dnes DPS konečne doosadil, ale tím jaksi končím. Podařilo se mě tam nahrát fw a když modul připojím k PC s WIN10, tak se nainstaluje a normálně hraje. Ale jde nejvíc nastavit 24bitů/174kHz. Co do těch WIN10 nahrát aby to chodilo na max 192kHz?

Pak tu mám další dva PC s WIN7 a to nejde vůbec. Když to připojím k USB, tak to čmuchá, ale končí to tím, že nemá ovladače. Ve správci zařízení se to tváří jako "Henry Audio USB DAC 128 mkII". Bohužel opět nevím co dát aby to jelo. Hlavně odkud to stáhnout. chtěl bych, aby šel windows mixer jak na WIN7, tak na WIN10 (tam teda funguje).

(upravil DJ_Rix 7. 2. 2018 7:22)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Na mixer v desitkach zapomen, nelze,bohuzel sad  Nevim jak se ti podarilo to donutit v desitkach bez ovladacu hrat smile Mne jde na desitkach jen ASIO.
Ozvi se mi na mail, poslu ti posledni drivery a postup jak je nacpat do desitek, tam se to musi delat s vypnutym vyzadovanim podpisu ovladacu,trochu jsem s tim bojoval. Na sedmickach s temi ovladaci funguje jak mixer tak asio.
FW jsi nahral posledni s ledkama ? Jak vis ze to jede jen do 176k ?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ve Fall Creators Update jsou už USB2 ovladače pro zvuková zařízení, takže si DAC po připojení stáhne ovladače a funguje. Jak s thesycon ovladači (o kterých píše Luta v manuálu), tak s ovladači, které jsou součástí Win10 funguje windows mixer.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

No neke, oni už konečně to UAC2 dodělali ? Já mám desítky "vyléčený" tak mám aktualizace vyplý a koukám že už 3 měsíce můžu jet na nich i s mixerem smile Díky Franto za info !

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tak jsem tento týden DAC doosadil věcma z mouseru a na první zapnutí to hraje. Měl jsem teda problém se zprovozněním ve win, ale po zaslání ovladačů Rixem, to šlape. Zvuk je dobrej, čeho jsem si zatím asi všimnul jsou hezčí basy. Měl jsem to zapnutý chvilku, protože zdroje mám provizorní na několika DPS. Teď mě čeká objednání trafa a udělání zdrojový DPS a celý to šoupnout do krabice z modushopu . . .

http://imgWorld.cz/nahledy3/dlZlvfJ1Xf.jpg

http://imgWorld.cz/nahledy3/fnZUI5N2Hl.JPG

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Pěkná práce smile Nějakou dobu jsem to tu nesledoval, ale koukám, že DACy stále dělají radost smile  Jak šlo oživení toho Flea zdroje ?

To s Win10 je fajn zpráva. Co jsem to naposled zjišťoval tak byl problém se synchronizací uac2 ve win10. Nějak jim to nefungovalo a Borge (autor audio-widget firmware) Microsoftu reportoval nějaký bugy

Tak jsem zvědav až firma přejde na win10 jak to pofrčí. DAC mám v práci společně se sluchátkáčem a dostává docela záhul. občas i 8h denně již několik let. Jedinej kdo to nedává jsou Beyery DT-860, kterejm se už rozpadl hlavovej most big_smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

FLEA zdroj běžel na první nakopnutí. Napětí dává takový jaký má, takže jsem to zatím víc neřešil. Jinak co se týče tý podpory pro Win10, tak mě spadl celkem šutrák ze srdce. To, že by se DAC netvářil jako klasická zvukovka a že by to nešlo tímhle způsobem zprovoznit by byl pro mě konec a DAC by pro mě byl nepoužitelnej. Mám ho připojenej k PC co je u TV, takže občas jedu nějaký youtube, nějakej film atd., takže omezení jen na jeden audio přehrávač by mě bylo k prdu. DAC bude náhrada za stávající USB zvukovku E-MU 0202, s kterou mám problém už od počátku. Takřka nikdy se po naběhnutí win nepřipojí korektně a tím pádem nefunguje. Je potřeba jí odpojit a znovu připojit od USB, nebo jí stačí vypnout a znovu zapnout otočným čudlem. Samozřejme to je většinou tak, že zapnu PC u TV, sednu si na gauč a po dosednutí zjistím že zvukovka nezvukovkuje, takže se musím zvednout a jít jí vypnout/zapnout a pak znovu na gauč. Už mě to po těch letech fakt nebaví a hlavně bych celý domácí audio chtěl posunout trošku dál a odněkud se začít musí . . .

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ono pokud ten DAC v UAC2 pojede zase přes windows mixer tak ten přínos UAC2 vs UAC1 bude asi diskutabilní. Stejně to poběží nejspíše přes sw mixer na 48 kHz. ASIO nebo nějakému WASAPI apod se člověk asi stejně nevyhne.

S těma PC a kvalitou USB řadičů a ovladačů je to občas špatný. Mě teď například docela dost štve Dell latitude laptop s thunderbolt dockem, kterej má docela problémy s USB latencema, takže při záteži se posere feedback a zvuk z DAC se úplně rozjede. A je jedno jestli je DAC v docku na UAC1 a nebo přímo do laptopu. Prostě moderní USB3.0 řadiče a nekvalitní ovladače. Starší Dell laptop s klasickým dockem mohl člověk pracovat, kompilovat, virtuálku provozovat a DAC jel stabilně.

Web

Příspěvky [941 až 960 z 1,053]

  Stránky: ««« 1 ... 46 47 48 49 50 ... 53 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£