1

Téma: Spínání triaku pro LED

Dostal jsem od kolegy z práce na rozchození digestoř,kde majitel vyměnil podsvětlení a místo klasických žárovek nacpal LEDky.Problém je samozřejmě v tom,že triak potřebuje určitou zátěž jinak nefunguje.
Máte nějaký typ jak toto vyřešit?Napadl mě výkonový rezistor,ale nepřipadá mi to jako elegantní řešení.
Díky za případné reakce.

2

Re: Spínání triaku pro LED

No, podíval bych se co je tam za triak a jakej má přídržnej proud, následně asi vyměnil za nějaký slabší kus big_smile

3

Děkuji,dobrý nápad.Je tam BT134.Zkusím pohledat něco menšího...

4

co tam máš za žárovku? BT134 má 11mA smile v gme mají i třeba 5mA nebo 3mA ...

5

11mA je proud do gejtu, je potřeba se dívat na Holding Current.
Předpokládám teda, že problém s těma ledkama je, že po stisku tlačítka jen bliknou a toť vše.

6

Po stisku se nic neděje,respektive jsem si nevšiml jestli bliknou.Pokud k nim připojím jednu žárovku s klasickým vláknem,funguje to normálně.

7

Jo tak on asi nestihne nastartovat vnitřní měnič v ledce, jestli to jsou nějaký lepší co nemaj jen prachsprostej kondík smile Ten triak bude jasná volba.

8

Rixi,díky moc.Našel jsem v Ecomu jeden typ triaku se stejným zatížením,ale citlivější a s ním to jede.Sice se to při startu i vypnutí "zatřepetá" v rytmu síťového,ale na funkci živočicháře to nemá vliv...

9

Paráda, hlavně že se podařilo smile