(upravil Pech. 2. 12. 2015 0:20)

Téma: Sháním zvukovku - jakou?

Zdravím, koukám po lepší zvukovce a z dřívějška jsou tipy na Audiotrack hd2 a asus xonar, nicméně dočetl jsem se i o nějakých problémech s asio (nevím k čemuže to je) a směšováním více zvuků (flash+winamp+skype+systém) u HD2 nebo s praskáním při zastavení/spuštění skladby u xonaru - nějaké zkušenosti? Potřebuji jen stereo.

Moc se mi nechce do toho dávat víc než cca 3000kč a nechci udělat chybu...  Zbytek sestavy Dpa550 + zrychlené Dpa223 + jednorožčí bedny TM380. PC poměrně archivní - Athon64/5000 deska Aus m2a-vm. nicméně z počítače přehrávám spíše většinou, jinak tuner a gramec - když je čas. Zvukovka nyní integrovaná na desce a win7 64bit

nebo esi juli?

Pak bych měl ještě dotaz, propojení se zesilovačem mám kabelem C286, nevadí společné stínění, když výstupy jsou cinch - má zvukovka pro oba kanály společnou zem? pak by to asi nevadilo...

Předem děkuji za vyjádření.

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Nějaký čas zpátky jsem to řešil.Nakonec jsem koupil doslova za pár korun SB Audigy,z ní tahám koaxem digitál a ten konvertuju v Minidisku.Na každé zvukovce bylo něco co se mi nelíbilo.Nevím jak to vychází kvalitativně,ale pro mě je to předstupeň před nějakým slušnějším převodníkem.Cenově je to někde kolem tisícovky.Já Minidisk měl,takže mě to stálo dvě kila za tu Audigi.

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Ta 286 je na stereo signál imho nerozum.... Pokud to chceš na poslech muziky, vyprdni se na kupování zvukovek a podle cenových možností buď:
1.Čínský DAC s AK4396
2.LutaDAC ap na USB

(upravil Halen 20. 6. 2017 8:02)

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Já ti poradím Creative ZxR a vyměnit výstupní šváby za OPA275. Ta zvukovka je výborná. chrochtám blahem nad zvukem který produkuje. Má i velmi dobré odstupy nízké zkreslení, minimální přeslechy a odstíněnou digitální část od analogové. \Levnější varianta do 3000 je CReative Zx, která nemá přídavnou kartu se vstupy pro záznam.

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Děkuji. Jaký je rozdíl, mezi creative Zx a creative Z?

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Halen napsal:

Já ti poradím Creative ZxR a vyměnit výstupní šváby za OPA275.

To jsi ale měnil šváby jen pro zadní kanály. Pro přední tam jsou dva jednoduché což by s OPA275 něšlo když jsou dvojité.

Pech
Zx verze oproti Z jsou rozdílné ve výbavě. Zx má dálkový ovládací panel, kde lze jednoduše přepínat ze sluchátek na repra a regulovat hlasitost. Verze Z má jen nějaký "specialní smile" mikrofon.
Důležitá věc je ta, že jen u verze ZxR lze měnit opampy za jiné, protože je vybavena paticemi.

ZxR: http://cs.creative.com/p/sound-blaster/ … laster-zxr
Zx: http://cs.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-zx
Z: http://cs.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-z

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Nechápem pre čo nejdeš do tej ASUS xonar essence STX/STX2 ako písal BV. Ja mám k tým herným veciam od creative nechuť... Stačí sa pozrieť ako to vyzerá big_smile Tieto farebné príšernosti sú asi do PC pre pubertákov big_smile

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Menil som Sound Blaster Z za ZxR rozdiel vo zvuku je dosť veľký, veď sú tam kvalitnejšie prevodníky PCM1794 + NJM2114 a LME49710 v Päticiach pre stereo a PCM1798 + NJM2114 v SMD pre zadné, center a subwofer.
Nepočul som síce ASUS xonar essence STX/STX2 ale myslím že vzhľadom na použité rovnaké prevodníky v prednom kanáli bude zvuk približne rovnaký.
Ak chceš iba stereo tak by som volil asi ten DAC prevodník s AK ako ti tu bolo odporúčané.

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Vůbec bych to neřešil, já si kupoval ESI jen proto, že jsem potřeboval co nejlepší výsledky u měření, nejdřív Mayu, potom Juliu, nenapadlo mě testovat zvuk, měřením je to všechno, včetně ostatních značek tak blízko, že to postrádá smysl.

Re: Sháním zvukovku - jakou?

co třeba tohle?

http://www.ebay.com/itm/AK4396-DAC-Kit- … 0776192375

máte s tím někdo zkušenost? Případně lepší nápad v podobné cenové relaci?

Re: Sháním zvukovku - jakou?

antonio, skutočne si myslíš že ked merajú podobne tak budú rovnako aj hrať? Teda že THD+N stačí na vysvetlenie všetkého čo človek počuje? Vlastne juliu som porovnával s xonar essence, mal som ST aj STX. Julia hrala pochopitelne horšie, má horší DAC aj OZ. Ten rozdiel bol velký. Oboje som meral. Pri julií bolo už počuť jasne vyšší šum ale THD mala nižšie. Každopadne či je THD na -120db alebo na -110db to v hudbe nepočuje asi nikto. Už pri porovnávaní OZ sa nedoberieš k nejakemu koncu. Obvod môže dosahovať nízke THD skutočnou linearitou alebo len silnou spätnou väzbou.

Čo si potom myslíš o tomto vlákne?   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=400   .Ked sú tu OZ rozdelené podla zvuku pri tom si myslím že väčšina bude mať THD 120db pod signálom...

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Nejde jen o zkreslení, zvukovky lze testovat sadou nejrůznějších testů, ale to víš, pro mě jsou takové hrátky už dávno pasé, tohle prostě neřeším, bo mnohem závažnější proměnné vidím úplně jinde a těmto kupodivu málokdo přikládá váhu nebo není ochotno si je připustit.

Jak to vlastně testuješ? Jak se vlastně operáky testují? Jestli tak, že po poslechu jednoho vzorku musíš vstát, otevřít komp, přehodit zvukovku/OZ, zavřít komp, sednout si jinak a nenastavit srovnatelnou hlasitost a ještě mít tu pamět jak to hrálo předtím a zakopmovat do výsledku všechny ty proměnné, kterých jsi se dopustil... musíš být přece absolutní nadčlověk a koukám, že jich je na netu strašná spousta. smile

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Co něco takového, to už tu taky několikrát bylo zmíněno?
http://www.ebay.com/itm/Assembled-XMOS- … SwDNdVnRho

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Operáky som testoval hlavne v predzosilňovači, než som ho vynechal uplne a nahradil bufferom. Ono to chce mať nejaku nahrávku fakt velmi dobre napočúvanú. Väčšina rozdielov je zhruba toho typu ako sa popisuje v tom "vlákne". Ale súhlasím že oproti samotnej výmene reprobední sú rozdiely malé. Tiež ked sa to pustí človeku čo konkretnu zostavu a nahrávku počuje prvý krát tak to môže považovať za minimalnu zmenu. Myslím tie operáky, prípadne zdroj zvuku na priemernej zostave. Každopadne kto má hudbu fakt rád tak by tú juliu mal vymeniť za taký luta DAC a koncák za nejaky výkonný, možno aj mosfet smile Ked aspon trochu počuje tak ten rozdiel docení...

Re: Sháním zvukovku - jakou?

Tak jsem nakonec zakoupil po mrzutosti s Xonarem DX a jeho nekompatibilitě s kdejakými MB jeho PCI verzi, tj. Xonar D1 a je to OK.