Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Cim nahradit starsie repro pre posluch audio/kino

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Cim nahradit starsie repro pre posluch audio/kino

Zdravim.
Prosim o pomoc pri rieseni mojho audio "problemu". V oblasti sluchatiek som sa trochu zorientoval a zakotvil v kuskoch, s ktorymi som velmi spokojny (vid podpis), aj ked z nich je vidiet, ze nie som audiofil.
Fakt je ten, ze po nahliadnuti do lepsieho zvuku cez sluchatka sa mi uz zvuk z aktualnych repro velmi nepaci, basy sice vyborne, ale vysky a stredy uz menej, cele je to akesi "zahuhlane", chyba mi najma detail a cinkave vysky. Hudbu pocuvam (zatial) hlavne na sluchatkach, ale rad by som aj vecer na reprakoch.

V obyvacke mam zostavu: reveiver Philips FR986 so vstupom Raspberry Pi+DAC. K tomu je zapojeny par pasivnych repro JAMO STUDIO 180, ktore v inej teme oznacili ako "nebrat ani zadarmo, zvuk priserny". Zvysne repro pri sledovani filmov mam SONY SS-MB100H ako satelity + stredak tiez Sony. Bol to taky set 5.0, kde som hlavne repraky pouzil ako zadne satelity a tie JAMO zapojil ako predne najma pre audio reprodukciu.

Mam predstavu, ze nahradim JAMO niecim inym, ale potrebujem pomoct vyriesit otazky:
   - aktivne monitory alebo nove pasivne ? Ak by som kupil aktivne, ako ich zapojit do setu pre pozeranie filmov s pouzitim povodnych satelitov a stredoveho SONY ? Alebo si nechat JAMO na filmy a monitory len doplnit ? Len to uz mi pride 7 repro na jednu izbu celkom dost.
   - ak by to boli aktivne, nebude lepsie krmit ich cez XDUOO X3 ako cez tu raspberry+zosik ? Ak teda vobec ide pustat aktivne repro cez zosik. Moj zosilovac asi nevie "vypnut" stavu pre predny par reprakov.
   - ak pasivne, tak velke stlpove alebo mensie ?

Mate nejake tipy ? Preferujem zretelne vysky a detaily, nemusi sa vsak jednat o hi-end. Moja predstava je cca 300-400e za par repro aj s ohladom na to, ze hudbu som zatial zvyknuty (a donuteny) pocuvat cez sluchata (rodina). Dnes som v Muziker.sk pocuval DynAudio za 400e/kus, hralo to paradne, ale cena je uz mimo. Predavac mi odporucil Fluid Audio F4, Yamaha HS7 (tie som pocul, ale neohurili ma), Presonus Eris a Focal Alpha 50. Neodporucal mi KRK, vraj maju len dobry marketing, ale nehraju tak skvele. Na ich stranke su najpredavanejsie JBL LSR305 s cenou 279e za par, na ktore som nasiel velmi dobre ohlasy. Z pasivnych nemam ziaden tip od nich.

Aktualne rozmiestnenie repro: https://www.dropbox.com/s/m1a2j6harpq4a … t.jpg?dl=0.
Pred obyvacou stenou je sedacia suprava (vzdialenost cca 3.3m). Izba je velka 6m x 3.5m, nalavo je vchod do spojenej kuchyne. Sirka obyvacej steny je cca 3m, pocitam s tym ze nove repro pojde priamo na tu obyvaciu stenu po oboch jej koncoch (ak to nebudu zase stlpy).

Dakujem za rady. Kludne ma staci nasmerovat na nejake stranky, kde to nastudujem.

Re: Cim nahradit starsie repro pre posluch audio/kino

Doporučuji návrat ke klasickému stereo, k tomu odpovídající hifi zesilovač nejlépe z 80. let minulého století /=zlatá éra hifi/. Na eBay  jich jsou /a budou/ tisíce. Např. Grundig SV 2000. A co se týče reprosoustav: téměř JAKÁKOLIV "bedna" od předrevoluční Tesly hraje lépe než v současnosti nabízené spotřebky. Tedy pokud se nebavíme o cenách nad dvacet tisíc. Nebo si pořiď něco, co používají zvukaři ve studiu při masteringu - zde poučný článek:

http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-cla … ezen~2002/

Re: Cim nahradit starsie repro pre posluch audio/kino

Dakujem za old-school nazor, vobec nerozporujem, ze to nemoze hrat dobre. No nie som hifista ani audiofil a tiez kupovat tak stare veci z bazaru bez moznosti vyskusania velmi nechcem, asi zostanem pri 21 storoci. smile
Clanok je super, mixovat hudbu (a ani alkohol) nebudem, ale informacie boli prinosne. Nie je podobny clanok, ktory by bol cisto o reprodukcii hudby, reprakoch vseobecne ?
Prejem prijemne pocuvanie.

Re: Cim nahradit starsie repro pre posluch audio/kino

Tady namátkou od strýčka Google o naší "problematice":

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=Exi … 3%A9+hifi?

K těm starším zesilovačům - samozřejmě, že je zde určité riziko ohledně funkčnosti, ale:

1. Němci jsou vesměs solidní a porouchané šunty neprodávají /na rozdíl od Aukra, i když ani zde to není pravidlo/
2. součástky používané ve zmíněných letech jsou "držáky", nesrovnatelné s dnešní čínskou produkcí
3. mezi námi děvčaty se všeobecně ví, že lepší klasický hifi zesilovač /včetně AZS 223/ převálcuje většinu AV receiverů

Také přeji pěkný poslech! Důležité je, aby se zvuk líbil Tobě, každý tu svou aparaturu považujeme za nejlepší...

(upravil _daRK 12. 7. 2017 9:40)

Re: Cim nahradit starsie repro pre posluch audio/kino

neaktualne, poriesil som.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Cim nahradit starsie repro pre posluch audio/kino

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£