Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer "od píky".

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 46 z 46]

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 13:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil zuki 27. 5. 2017 13:52)

Re: Subwoofer "od píky".

Ježišmarja, to je snad jasný... jen že výsledná síla když to rozřízneš a nerozřízneš bude určitě jiná a záleží na síle magnetu (mag. poli), rychlosti, tl. materiálu, jeho vodivosti atd...   

To co tam předvádí, tak jsem už dávno viděl na vlastní oči v práci... třeba levitaci v supravodivém stavu...

Ale u repráku a rozřízlé, tenké AL trubky bych to až tak významné nečekal... Já když doma "šmrdlám" běžným trochu silnějším magnetem po tenkém plechu, tak žádnou registrovatelnou sílu necítím...


Zatím jsem to zkoušel běžným magnetem... Mám někde zahrabané přídavné magnety k reprákům a i  neodymové magnety, ale musel bych trochu zapátrat...


Škoda, že doma asi nemám žádný reprák (musel bych prověřit asi 3 různé 12" co dom mám) s AL formerem, že bych si do něj šťouchnul - jestli se tak významně brání... neb není nad vlastní zkušenost smile

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 13:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

Re: Subwoofer "od píky".

Já bych to neřešil, pokud máš "v hlavě zvládnutej" technologickej postup výroby formeru z toho hliníku, tak bych to tak nechal. Nevhodnej materiál to není, spousta reproduktorů s tím funguje. A aniž bych tě chtěl jakkoliv demotivovat, tvůj reproduktor bude mít pravděpodobně závažnější nedostatky, než nelinearitu kvůli vířivým proudům.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 13:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 13:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

Příspěvky [41 až 46 z 46]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer "od píky".

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£