Re: Actidamp mkII

Zeptal jsem se nejvyšších z nejvyšších a bylo mi vysvětleno, že pasivní korekce nejsou žádná výhra. Takže s touto myšlenkou jsem se rozloučil a postavím to dle návodu Reeba.

Re: Actidamp mkII

To máš nějakou zakázku pro Project Petře? smile

Web

(upravil karfik 23. 6. 2017 8:18)

Re: Actidamp mkII

Roberte, bejvávalo. Dělal jsem jim kdysi RIAA předzes s USB a ještě nějaké krabičky, možná se vyrábí dodnes. Navíc actidamp mk2 přece už kdysi s chybami obšlehli:
http://www.diyaudio.com/forums/analogue … o-box.html

PS: Deska ještě nedošla, součástky objednány

(upravil mechanik 11. 7. 2017 23:53)

Re: Actidamp mkII

karfik, nudil som sa a prekreslil som tú schému z datasheetu opa606. To je taký prvý nástrel za pár hodín, bežne kreslím každú dosku aspon pár dní...

https://i.postimg.cc/H8702hCx/2285888.png

Myslím že by to išlo vylepšiť. Predpokladám že ten 10uF kondenzátor na výstupe celého RIAA je kvôli DC napätiu a tiež slúži ako subsonic pre "ruchy" z prenosky. Polyster by nebol až tak dobrý ako polypropylen a polypropylen by zabral pôlku celej dosky... Tak som tam hodil DC servo. Tiež by sa asi hodilo nejake prepínanie kapacity na vstupe prípadne prepínanie zisku. Myslím že by sa tam dali dať aj lepšie operáky. Tam tie asi budú nejake dobové vykopávky... S rýchlymi OZ by to asi chcelo doplniť nejake maličké odpory na oddelenie výstupných a aj vstupných kapacít aby to nekmitalo... Diskretny diamond buffer som na výstup nekreslil. Je to ako "modul" pred buffer alebo preamp, takže to nemá zmysel. Neviem ako sa OZ pri takto velkom zisku správajú, čo sa týka rušenia zo siete. Asi by som tam napriek "vzdialenému" zdroju s LM317/337 doplnil ešte nejake pekné stabilizátory od linear technology... Kresliť to do SMD nemalo príliš zmysel ked tie folie sú dosť velké a bojím sa že by tých milion prekovov SMD súčiastok zväčšilo velkosť a možno aj príliš "roztrhalo" zem. SMD som kreslil doteraz vždy len na 4 vstve... Zaujímavé by bolo nahradiť všetky tie OZ okrem DC serva celodiskretnymi zosilňovačmi v SMD s dualnymi párovaným SMD FETmi... To by som rád niekedy nakreslil až odladím samotný SMD preamp. To je tak všetko čo ma napadá ako  gramofonového amatera. O RIAA a gramofonoch nič neviem a ani gramofon nevlasním, takže ked budem v kreslení pokračovať tak len pre to že sa nudím big_smile

Je to iba minimalistická hračka big_smile Poriadny RIAA preamp vyzerá takto:   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or … 94a541.jpg

a má ešte možnosť pripojiť externý zdroj s bateriou kondenzátorov:   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or … ddfd58.jpg

6 diskretnych stabilizátorov s IRF mosfetmi, celodiskretne zosilňovače, XLR výstupy a tak... smile

Re: Actidamp mkII

Kdybys to vyrabel tak se to klidne muze porovnat, Actidamp 3 a 4 sou k dispozici..

Web

(upravil mechanik 12. 7. 2017 8:02)

Re: Actidamp mkII

Dík. Ja si myslím že pasívna korekcia bude najlepšia. Nemám dobré skúsenosti s filtrami v NFB trochu iného typu... Až sa budem nudiť, ešte sa nad tým trochu zamyslím... DPS si dávam vyrábať po A4 formátoch tak ked tam zostane trochu miesta pridám to tam.

Asi by som to urobil v dual mono a potom pripojil ako další vstup s tým že od CINCH by to išlo rovno do preampu a keby sa tento vstup vypínal tak by na doske bolo relé a vypínalo by výstup... Práve mám objednané FTR-B4CA04.5, pekné relé...

Re: Actidamp mkII

Pasivní korekce jsem byl z nejvyšších kruhů informován, že není nejlepší cesta, má své zásadní neduhy, jako je šum, ale jedna z cest to je. Takže jsem tuto myšlenku zavrhl a osadil to dle originálu.

Re: Actidamp mkII

Kompenzácie v NFB sú väčšie zlo než šum. V prípade šumu toho iste ide dosť zlepšiť ked to pracuje s nízkymi impedanciami a vyberú sa kvalitné OZ. Všetko šumí, vrátane DACov, nebude väčší šum daný už samotnou drážkou s prenoskou než rozdielom medzi pasívnymi a aktívnymi filtrami?

(upravil DJ_Rix 13. 7. 2017 20:52)

Re: Actidamp mkII

Tohle je v podstatě v kdejakým DS k operáku, já to zapojil podle DS k LME49720. Ubastlené jsem to měl za odpoledne a strčené v pidikrabičce co jsem tu našel a byla původně už nevím na co nachystaná big_smile
Na výstupu jsem dal 220u elyty. Svitek je tam v patřičné kapacitě za milion, elyt stačí. SS offset je bez přenosky kolem 2V před elytem, podle proudovýho ofsetu prvního operáku * zpětná vazba - já použil tuším NJM2114, ty na offset nejsou zrovna extra dobrý.
Musím říct, že za těch pár korun to hraje peckově, ale AD2 hrál líp. Mám to pořád doma takže se to dá vzít/půjčit na test.

AD RIAA v NFB vs pasiv - oboje má svoje pro a proti, například ty v NFB když se udělají na hodně nízké impedanci není to tak špatné.

Re: Actidamp mkII

Doporučujem si na niečom tie elity v signálovej ceste vyskúšať...

Re: Actidamp mkII

Jsou to polymery co jsem tady našel a jsou naprosto OK. Už ty voodoo věci kolem audia zas tak nežeru, chci taky někdy poslouchat a né se pořád bát že to je na hovno.

(upravil mechanik 13. 7. 2017 21:08)

Re: Actidamp mkII

to je paradox že to tvrdia ludia čo používajú DPAčka s DC servami a actidampy tiež s DC servami smile ale nemyslím to nejako v zlom...