Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 7)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Subwoofer do auta na mieru

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7

RSS

Příspěvky [121 až 126 z 126]

Re: Subwoofer do auta na mieru

Edukatívne k prvej otázke...

http://www.imgup.cz/images/2017/06/19/cabino.jpg

Na akej frekvencii začína "hrať" ten sub v simulácii? Skús pozrieť napríklad 91dB...

Re: Subwoofer do auta na mieru

Tak tam je 10hz, ale toľko zase zahrať neviem, ja som počul hrat od nejakých 25hz, len neviem ci ma nejaky vplyv ten FS, rezonancna frekvencia?

(upravil TheLastUnicorn 19. 6. 2017 10:09)

Re: Subwoofer do auta na mieru

Fs = rezonančná frekvencia meniča. Frekvencia ladenia bassreflexu je zasa niečo iné. Ani jedno však nie je informácia, od koľko to presne zahrá a ani skúsený človek si z týchto dvoch informácii nevie presne predstaviť, ako vyzerá frekvenčná charakteristika. Ak sa do problematiky chceš ponoriť, čaká Ťa vela štúdia...veci, ktorými sa niektorí z nás zaoberajú a študujú roky sa nedajú instatne zhrnúť do pár riadkov. Je tam vela súvislostí a jednoduché vysvetlenie by Ti v podstate nič nedalo. Odporúčam staihnuť si "Stavíme reproduktorové soustavy" od Rndr. Sýkoru (nájdeš na uložto) a začať od piky. Až naštuduješ elektromechanické chovanie reproduktora a pochopíš význam jednotlivých TS parametrov, veľmi ľahko si všetko odsimuluješ sám. A potom sa nad celým týmto vláknom akurát dobre zasmeješ. smile

Re: Subwoofer do auta na mieru

Tak ja som myslel ze mi niekto len v skratke vysvetli co je FS a ze ci hranie hz pod touto hranicou moze byt nejakým spôsobom rizikové pre daný reproduktor. Stačilo by ano/nie smile

Re: Subwoofer do auta na mieru

Hraní pod rezonanci samotného měniče rizikové v principu není. Pod rezonanci bassreflexové bedny (ač samozřejmě BR hraje i nižší frekvence než na kterou je naladěná) do určité míry také ne, nicméně pod rezonancí BR stoupá výchylka a vzhledem k tomu že pod rezonancí je fáze signálu obrácená oproti fázi z reproduktoru (a tento signál tam tedy víceméně nepotřebuješ) je dobré/nutné to omezit subsonikem... běžně cca 25-30Hz.

Re: Subwoofer do auta na mieru

Super, dakujem pekne za vysvetlenie smile len toto som potreboval vedieť, takže subwoofer obmedzím subsonicom tak ako si napísal 25-30hz

Příspěvky [121 až 126 z 126]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Subwoofer do auta na mieru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£