Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty Autohifi » Pomoc pri výbere subwooferu

Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [21 až 30 z 30]

21

Re: Pomoc pri výbere subwooferu

Crashpc: Třeba je to jen mou hloupostí, ale já jsem taky hodně zmaten z tvých úvah. Nezlob se, ale jseš si pevný v kramflecích? Spoustě vět nerozumím a nedávají mi smysl, jakoby sis zavedl nový způsob chápaní věcí. Nejlepší bude když nás odkážeš na originály, protože tohle na mě působí opravdu strašně těžkopádně, ale říkám, třeba mi jen nestačí mozková kapacita. Proč ale až doteď byl Sýkora a všechny ty papers typu AES apod. tak hezky srozumitelný?

22

Antonio: Mohl být srozumitelný třeba proto, že vysvětloval problematiku od A do Z, zatímco já pouze odevzdávám texty, které zdárně negují texty jiné. Moje odpovědi nejsou vzdělávací publikace. Z toho může plynout horší srozumitelnost oproti vzdělávací publikaci.

Nikterak si nepamatuju, co Sýkora psal, ale srozumitelnost také může být dána jednoduchostí. Respektive zjednodušováním.

Když Ti vysvětlím, že Letadlo létá díky vzduchu a vztlaku na správně tvarovaných křídlech, jistě to pochopíš.
Když Ti začnu do detailu vysvětlovat proč fungují i nekonvenční řešení silně invertovaných tvarů křídel, u kterých běžná knížka o aviatice bude tvrdit, že to nemůže pracovat, také z toho budeš mít těžkou hlavu. A přesně něco takového dělám.
Ne všechno vím do detailu na to, abych se mohl veřejně chvástat nějakými články. Hlavně na matematiku kulhám. Nicméně se ohradím, když je opomíjena vitální informace, když je použita nesmyslně,

Pokud Tě něco z toho zajímá, a nerozumíš mi, není problém, a zkusím to přeformulovat, a dodat více názorných ukázek tak, aby k porozumění došlo.

Originály jsou rozesety po forech jako Diyaudio,AVSforum,soundforums.net, data-bass.com. Těžko to dohledávat nějak po paměti, když tazatel rozvine nějaké téma v tématu, která má ale úplně jiný název, a původní náplň.

23 ...editoval Cabinko (9. 5. 2017 22:50)

chlapci vidim ze to handrkovanie vas stale bavi...neberiem vam to fakt, ale prosim skuste radit aj trosku k teme...
aktualna situacia je taka
mam Pioneer TS-W311S4 30cm subwofer (400w RMS) vpodstate tento http://autohifi-ady.sk/index.php?id_pro … er=product v 45l bedni (pokial viem)
objednal som nakoniec http://autohifi-ady.sk/index.php?id_pro … er=product a dam ho pravdepodobne do tejto bedne http://autohifi-ady.sk/index.php?id_pro … er=product ktora ma taktiez 45l

viete mi prosim povedat ci tam bude dostatocne velky rozdiel?

podla vsetkeho potrebujem zvysit nie len hlasitost ale aj SPL tie tlaky od subwooferu...
1. je mozne aby ten novy subak v tej bedni dokazal davat vacsie tlaky ako ten pioneer kedze ma 2x taky RMS vykon aj ked bedna ma rovnaky objem?
2. ten novy subak ma v parametroch pisanu bednu na 40l, niekto vravel ze tolerancia bedne je +-10%...bude to problem? kedze 45l je cca 12% navyse... co to moze v praxi znamenat, su tam nejake rizika, alebo nevyhody?

za odpovede vopred vdaka

24

Nenašel jsem k ani jednomu dost parametrů. Z dálky to vypadá, že ten GZ není úplně marný, a jestli opravdu má Xmax 22mm, tak by sis mohl polepšit asi o ty 3-4db, co jsme říkali.

Je možné, že 2x tak velký akustický výkon opravdu dokáže vyvinout. Problém je, že dvakrát tolik není pocitově na ucho zas tak moc. Doporučená bedna není žádný směrodatný parametr. Ty směrodatné chybí. Ve Tvém případě bych si skoro řekl, že spíš čím větší objem bedny, tím lépe. Nevýhody větší bedny je menší zatižitelnost kvůli brzskému naražení na Xmax. Ve větší bedně mají reproduktory větší výchylku. Ale často také větší SPL. Takže je to tak fifty fifty.

Mno, uvidíš. Třeba se Ti to bude líbit.

25 ...editoval Cabinko (10. 5. 2017 0:00)

Mozes mi prosim vysvetlit co je Xmas? Cize je to dobrý údaj oproti tomu pioneeru? A ta bedna samotna je podla vas lepšia keďže tam je bassreflex štrbinový a nie oválny? Ma to nejaky vplyv? Mne sa totižto strbinovy páči viac, ale nvm ci to ma nejaky vplyv. Cize 3-4 db to bude vpodstate dvojnásobok. Ale to je dvojnásobok aj co sa SPL čiže tlakov týka? Ale tých 6db mi to teda asi neda

26

Xmax zde:
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=236019#p236019

Proti Pioneeru nevím jaké to je, protože u Pioneeru jsem ten parametr nenašel. Nicméně u GZ je velice dobrý na to, co od toho potřebuješ. Typy bassreflexů mezi sebou nejsou nijak univerzálně lepší nebo horší. Každý má něco. Vliv to má, ale pro Tebe asi zanedbatelný. 3db je dvojnásobek SPL, ale jak jsem psal, na ucho je dvakrát větší SPL docela malý rozdíl.

27

Tak možno to nebude tak počuť, ale pokial tie 3db su u subaku aj samotné tlaky čiže spl, tak dvojnásobne tlaky bude predsa cítiť dost smile

28

kua říkám, že nebude.....
Pomalu přestávám litovat, že se to téma neubírá úplně kudy mělo.
Kolikrát Ti máme ještě napsat, že rozdíl mezi dvěma 12” v prakticky stejně velké budce v průměru nikdy nebude dost velký, nebo dokonce zásadní…..
Kdybych takový upgrade řešil já, radši bych se na to vykašlal, protože to za ten rozdíl spíš nestojí.

29

Pro ucho je dvojnásobná hlasitost +6dB, nikoli +3dB.

30

Ani to nemusi byt nevyhnutne pravda, niekde sa uvadza 10dB. Lebo "dvojnasobna hlasitost" je celkom dost relativna a subjektivna vec, rovnako ako dvojnasobna svetelna intenzita ci dvojnasobny smrad.

Web

Příspěvky [21 až 30 z 30]

Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Projekty Autohifi » Pomoc pri výbere subwooferu

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£