Téma: Program pro Windows pod Androidem?

Chci se zeptat,lze li spustit na zařízení s Androidem program napsaný pro Windows.Mělo by se jednat o soft ovládající řídící jednotku motocyklu.Potřebuji něco jako mobil nebo tablet abych to mohl přilepit na mašinu a konfigurovat za jízdy.
Našel jsem nějaké zmínky o nějakých emulátorech,ale nic konkrétního...
Případně,lze do takového mobilu/tabletu nacpat přímo windows?

(upravil mechanik 11. 6. 2017 21:24)

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Windows by sa mal robiť aj pre telefóny a tablety, pre to do windows 8 dali "metro" na ktoré nadávalo 95% uživatelov. Ja som napríklad nevedel ako počítač vypnúť a do dnes som neobjavil vyhladávanie súborov a zložiek podla časti názvu... Vyhladávacia lišta tam je ale len na vyhladávanie programov ktorých zoznam je hned pod nou, by ma zaujímalo ktorého blbca to napadlo... Dve posledné verzie sa k tomu (štart) potom zase postupne vracali, windows 8.1, windows 10. Boh vie čo bude dalej, teraz sa vrátili k ikonke koša zo starších windows 95. Windows 10 až na farby už je grafikou dosť hranatý, podobný práve 3.11 a 95... Možno sa vo windows 11 vrátia k sivej a vrátia nám štart uplne. Možno ich napadne nejaka nová kravina.

Re: Program pro Windows pod Androidem?

a proč si nenastavit grafický rozhraní podle sebe, grafický rozhraní a operační systém by nemělo být synonymum, na linuxu můžeš mít i několik grafickejch rozhraní zároveň, zarputilejm woknařům doporučuju linux mint, cinamon a theme "windows7" spousta uživatelů si ani nevšimne, že to nejsou wokna...

Re: Program pro Windows pod Androidem?

a ako je to so softwarom? Napočital som že mám na ploche asi 30 programov a ešte 2 hry, ale o tie nejde...

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Chudák Anti. Nikdo mu neodpověděl a jen nadáváte na to jak si neumíte upravit prostředí windows smile sad

Anti, takový emulátor co potřebuješ není zrovná běžná věc. Nějaké existují, ale nic co bych mohl označit za funkční či bez poplatků. Možná kdybys byl konkrétnější co se týče toho programu, tak by šla najít alternativa pro android.
Nacpat windows či změnit jakýkoliv systém v tabletu či telefonu není jednoduché. Možná pro běžného uživatele skoro nemožné. To není notebook či desktop.

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Anti napsal:

Případně,lze do takového mobilu/tabletu nacpat přímo windows?

mechanik napsal:

Windows by sa mal robiť aj pre telefóny a tablety, pre to do windows 8 dali "metro"...

orhore napsal:

Chudák Anti. Nikdo mu neodpověděl...

orhore, a čo sa tam tak dá upraviť? nejaky neoriginálny mod na špecialnu grafiku aby to prestalo fungovať celé? Ja si pravujem všetko ale úpravy čo ponúka windows v nastaveniach akosi nestačia. Alebo si myslíš že je tam nejake "metro OFF"? big_smile

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Ano, nastavení ve windows nestačí, ale stačí jen doinstalovat jednoduchý prográmek, který musíš znát také: http://www.classicshell.net/
To že nám to Microsoft neulehčuje, neznamená, že to nejde jinak jednoduše vyřešit smile

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Ano,nejde mi o rozhraní nebo funkce,ale o rozchoditelnost jediného programu.Alternativa nebude.Jedná se o program od firmy Ignitech na ovládání jednotky od firmy Ignitech.
Předpokládám že mobil s Windows mobile to nevyřeší...Kouknu na ten prográmek...

(upravil divnypocit 12. 6. 2017 15:13)

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Taky asi záleží jakou architekturu ten program/win potřebuje aby se rozběhl smile podle mě na ARMu nemůžeš rozběhat soft pro x86/x86-64. (možná to půjde ale bude to tak pomalé, že to bude nepoužitelné)

Já bych zkusil přes eshop koupit tablet s windows a x86-64 procákem, nějaký levný tady třeba. Pokud by to nefungovalo, můžeš do 14 dní vrátit.

https://www.alza.cz/surftab-wintron-7-d … d=18854253 

dále pak https://tablety.heureka.cz/f:14241:13226846/?o=4

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Nebo jako nouzovku by ti možná někdo půjčil/daroval svůj starej Asus eee nebo něco podobnýho - dneska už je to tak pomalý, že to stejně většině lidí k ničemu není, ale na tohle by to mohlo stačit. Každopádně bych se vydal cestou hw na kterým běží windows. Jak píše divnypocit většina android zařízení má úplně jinou hw architekturu než typický windows počítač, takže udělat to, co píšeš, je těžko dosažitelný.

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Do zařízení s Androidem Windows nedáš. Není to možný, protože každej konkrétní model potřebuje specifický opvladače HW, a ty existujou jen na modely, který jsou woknama osazený. A jak už bylo napsáno výše, SW pro x86/64 na ARM nepojede. Jeden známej (v IT dost znalej člověk) to zkoušel, a i lenochod by zuřil, jak je to pomalý (a složitý).
Ale existuje spousta aplikací na ladění ŘJ "za letu" pro Android (jsou dostupný v marketu). Propojení přes standardní 16 pólovou diagnostickou zásuvku, jde i přes BT.

Web

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Ignitech má své jednotky a ty ovládá svým programem.Pochybuju že by na jejich jednotky dělal někdo další "apky".Jejich jednotky mají USB port.
Každopádně je jasno,že tudy cesta nevede.Holt to chce malý tablet nebo noťas a "americkou pásku".Nebo to dělat jako "běloch" a pronajmout si brzdu...

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Zkusil bych se dotázat přímo u Ignitechu zda neuvažují i o aplikaci pro android. Ale moc tomu nevěřím.
Další problém vidím přímo na jejich stránkách, kde u ovladače pro usb mají napsáno, že není kompatibilní s windows 8. Ale už není jasné se kterými systémy funguje. Asi bych jim napsal.

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Takže resumé:
S Ignitechem vedl bezproblémovou mailovou komunikaci od pozdního jara kdy jsem začal se zástavbou jejich jednotky do motocyklu.Počínaje prvním výraznějším oteplením byl konec,komunikace fungovala jen z mé strany.
Řešení nakonec tak moc finančně nebolelo,na aukru jsem našel tablet Trekstor SurfTab wintron 7.0 za litr.A program jede,jednotka se připojí.

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Tak Ignitech se s tebou bavit na tohle téma nebude smile
Malá česká firmička o pár zaměstnancích a prodávají jednotky do celého světa a za úplně neuvěřitelné ceny.

Co chceš za jízdy programovat? Ono jde o to že vylézáš s množiny průměru, takhle se to nedělá.
Hoď si to na brzdu ne?

Nebo jako já lítám po letišti s datalogingem+Wideband lambda+EGT, NTB v tankvaku na nádrži (HDD ještě žádný neodešel - ladím už cca 8 let? )  potom večer doma projíždím v klidu grafy.

Co máš za jednotku? Předpokládám, že chceš měnit pouze předstihovou mapu a myslíš že něco poznáš? nepoznáš smile i na té brzdě je to oříšek.

(upravil Anti 16. 8. 2017 14:44)

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Mám Ignijet pro jednoválec.Potřebuji jen vidět,že jednotka v adekvátních podmínkách naladila dávku na hodnotu z Lambdy.Takže ve zkratce,režim ladění,1500 otáček,jakmile naskočí ok přidám na 2000 tisíce a takhle do osmi....

(upravil pet007 16. 8. 2017 21:11)

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Ladeni ECU pro auta (Vems, MS) delame teda vesmes v offline modu, tzn. postupne se opatrne zacne jezdit do vyssich RPM a zatezi a vzdy po jizde se provede korekce fuel mapy dle nahraneho logu a lambda target tabulky. Nahraje se zpet do ECU a znovu. Pripadne Vems ma autotune a jde to primo za jizdy....Ladit neco na motorce za jizdy je vstupenka na krchov.

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Psal jsem do osmi tisíc a jednotka pro jednoválec.Z čehož plyne že se nejedná o žádný supersport.Je to obyčejné enduro které má maximálku něco přes 150.A nic ladit nehodlám.Je to samoladění,jen počkám až to naladí jednotka a zahlásí ok.Na to stačí kus rovinky a sem tam kouknutí na displej.Takže žádné vrtání se v nastvení za jízdy.To opravdu nejde...

Re: Program pro Windows pod Androidem?

Pokud to někoho zajímá...
http://www.motorkari.cz/tema/?t=197909& … oto9484716