Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Teslovak je asi tak český výrobce jako Terus nebo Tepolák lol.

"KT88" se ve Vršovicích vyráběly jako RE40, ale dneska je to asi šumafuk. Když nešly koupit ani v době jejich výroby, protože jejich objednávka byla jak čekání na Godota, s mezivložkou, že godotů je třeba objednat krabici, posléze více krabic, jinak Godot nebude.  Později asi začali nabízet trochu odlišně vypadající elky, které se občas objeví na ebay i jinde, asi čínu jako OEM výrobu. Prospekt někde mám, ale Godot zase cestoval jinam, my se ho nedočkali... sad

http://ema.sweb.cz/servis/RE40AK%20KT88.jpg

Web

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Sice trošku přeskakuji, ale teď jsem se na internetu dočetl o reakcích na zahraničních DYIaudio ad., že by měl být prostor pro zlepšení zvuku výměnou ruských dvojitých triod 6N8S (dokonce i původní čínské 6N8P hodnotí lépe). Hodně preferují ekvivalent v podobě Sylvania 6SN7GTB nebo obecně západní produkce 6SN7. Má někdo zkušenosti s těmito elektronkami? Zkusím pro pořádek osadit ještě 6N8P, které jsem hned vyměnil bez poslechu smile.

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

6N8 i 6SN7 vyrábělo tolik výrobců, takže vzhledem k výrobnímu rozptylu můžeš hledat audio nirvanu pěkných pár let.

Web

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Asi by vse fungovalo, ale nejsem si jisty  nazvoslovim, zda 6SN7GTB muzu pouzit misto soucasnych 6N8S, protoze dle udaju na internetu maji rychlejsi zhaveni (?). Nakonec asi zkusim opet vychodni blok - vojenske Foton 6N8S pripadne 1578ky, pokud je sezenu za normalni peniz.