Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer "od píky".

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 46]

Re: Subwoofer "od píky".

Čím máš vlastně v plánu lepit vinutí na former a former k membráně? Měl jsem kdysi někde odkaz na nějaký dvousložkový lepidlo s plnivem a garantovanou pevností snad do 240°C, ale nemůžu to najít. Ale pokud použiješ na former plechovku, tak vlastně na ní můžeš nechat přečuhovat jakýsi packy, který se budou dát vlepit do membrány a pevnost spoje by měla být slušná, ale pokud lepidlo vydrží teplotu.

Re: Subwoofer "od píky".

Já bych využil toho, že se nechá udělat velká membrána a TS parametry nastavil do openbafle a subwoofer bych nechal hrát zabudovaný do dveří mezi dvěma místnostmi smile. Takhle jsem to plánoval.

Web

Re: Subwoofer "od píky".

Check: To zní dobře, navíc kdyby vyšly TS lepší, vždycky se dá zvýšit Q sériovým odporem:-). Akorát průvan by mohl být problém.

Re: Subwoofer "od píky".

Q se zhoršit seriovým odporem nedá. V simulátorech podle TS parametrů je to implementované špatně - třeba ve WinISD. Stejěn na to bude potřeba ekvalizace, takže je jedno. Dveře koupí někde za litr, dotěsní gumou a má po problému s ozvučnicí a sílou motoru, poddajností závěsu a tak vůbec.

Web

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil zuki 24. 5. 2017 22:27)

Re: Subwoofer "od píky".

Crashpc napsal:

big_smile
Dnes jsem nastříhl první plechovku, a zkusil jí dát do mezery pro cívku. Ale kurva to dobržďuje! Až se mi nechce tam ten hliník dávat... a udělat to papírem obalenym kaptonem.

U hliníku asi závit nakrátko tak snadno neodstraníš, ale u tenkého (nějaká hodně tenká plechovka) by to možná šlo...

A co zkusit tenkou měděnou fólii (na stínění do traf) proložit tenkým papírem s lepidlem a zkroutit z toho ruličku - aniž by vznikl závit nakrátko smile

Předpokládám, že hliník apod. chceš pro lepší odvod tepla ( těch stovek W co tam bude...) smile Jinak by mohl stačit kapton.
Co nalepit ten samolepicí (dvě vrstvy) lepidlem k sobě ? -> teda pokud má lepidlo jen z jedné strany...

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil zuki 25. 5. 2017 7:04)

Re: Subwoofer "od píky".

Crashpc napsal:

big_smile Dnes jsem nastříhl první plechovku, a zkusil jí dát do mezery pro cívku. Ale kurva to dobržďuje! Až se mi nechce tam ten hliník dávat.

Měl jsem dojem, že hliník v mag. poly může brzdit jen závit nakrátko?!?  Aspoň tak jsem pochopil slovo "dobržďuje".
Tak co jiného ti tu plechovku dobržduje?

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil KarelXth 25. 5. 2017 9:25)

Re: Subwoofer "od píky".

Není to sice to, co jsem původně chtěl najít a nevím kolik za to chtějí, ale třeba ti to nakonec přijde k dobru:-): http://www.lepidla-eshop.cz/z614-lc-gth-t-50g

Check: Tak jasně, že Q samotného reproduktoru se externími komponenty nezmění, ale efekt vyššího Q (nahrbení charakteristiky) funguje.

Re: Subwoofer "od píky".

dobržďují ji vířivé proudy v hliníku, je to pohybující se vodivá plocha v magnetickém poli.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil zuki 25. 5. 2017 22:21)

Re: Subwoofer "od píky".

kaed napsal:

dobržďují ji vířivé proudy v hliníku, je to pohybující se vodivá plocha v magnetickém poli.

Pokud podélně nepřerušíš ten AL plech z plechovky, tak samozřejmně vznikne závit nakrátko... Plocha při přerušení může zůstat neb závit nakrátko už nebude... a brzdit by to mělo už velmi málo...

Měl jsem dojem, že vodivý former musí být takto přerušený. Což bych tipoval, že nebylo... smile

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil zuki 25. 5. 2017 22:33)

Re: Subwoofer "od píky".

To mě dost překvapuje... Samozřejmně pokud s tím budeš v mezeře kvedlat všemi směry, (nikoli jen tak, jak se pohybuje cívka) tak to asi bude klást nějaký odpor...

Jistý odpor je jasný, viz analogie s tlouštkou Fe plechů v trafech (potlačení vířivých proudů) ve vztahu k přenášené frekvenci...

Ale hliník nebo titan se používá... takže to nebude úplně kritické smile

Pak asi ten kapton nebo papír napuštěný nějakou impregnací...

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:00)

Re: Subwoofer "od píky".

smile

(upravil check 26. 5. 2017 20:49)

Re: Subwoofer "od píky".

KarelXth napsal:

Check: Tak jasně, že Q samotného reproduktoru se externími komponenty nezmění, ale efekt vyššího Q (nahrbení charakteristiky) funguje.

Nefunguje. Je to jenom obyčejný dělič napětí opřený vůči nekonstantní impedanci. A hrbí se to jenom kolem rezonancí repráku v bedně, případně bassreflexu. Ale původní Q to neovlivní.

Web

Re: Subwoofer "od píky".

Check: Vždyť to píšu a tomu principu dokonale rozumím. Ani nevím, jaký jiný efekt bych tím mohl myslet. A předpokládám, že i Crashpc chápe, že se "hrb" udělá na rezonanci, tedy v maximu impedance, o to přece jde, ne?

Re: Subwoofer "od píky".

zuki napsal:

To mě dost překvapuje... Samozřejmně pokud s tím budeš v mezeře kvedlat všemi směry, (nikoli jen tak, jak se pohybuje cívka) tak to asi bude klást nějaký odpor...

https://www.youtube.com/watch?v=O9DaKP2PhL4

(upravil zuki 27. 5. 2017 7:31)

Re: Subwoofer "od píky".

Tohle mě vůbec nepřekvapuje smile  Jakmile je tam závit nakrátko - a to zde je, tak je tohle chování zcela jasné...

Celou dobu řešíme, že to klade významnější  odpor i když je dle sdělení Crashpc Al "trubka" přerušena.  Tohle se mi moc nezdá...( měla by být přerušena po celé délce a to i v prostoru mimo magnet.obvod).

Příspěvky [21 až 40 z 46]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer "od píky".

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£