Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy z Rožnova...

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 63]

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Dobrá audiosestava přehraje všechno dobře, je to "reprodukce" ne vytváření něčeho, co v nahrávce nebylo... Takže je jedno, jestli si pustím symfonickej orchestr, folkáče, metal nebo třeba  jazz a nebo dechovku. Dobrej aparát musí umět zahrát všechno. Spíš mám zkušenost, že klasický hardrockový věci "highend" neumí dobře zahrát, takže asi bude něco špatně. Opakuji: Technik neodhaduje, technik měří. Když už odhaduje, výsledky návrhu  odhadem si ověří měřením výslednýho produktu.

(upravil TheLastUnicorn 26. 4. 2017 12:39)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

"No není to tak jak píšete musíte se zastavit si to poslechnout a pochopíte že i horn umí i 35hz ,ale ne blátivě jak velký a pomalý basák ,který tlačí

spoustu vzduchu.

Výhodou hornu je že malý špičkový a přesný reproduktor,který  přesně a rychle vystaví bass a zvukovod se postará o zbytek.

tak prokreslený bass nikde na velkém basáku ,nebo malém s bassreflexem neuslyšíte. A to i v Praze jsem pár lidem od prezentoval...
"
Tohleto napsal někdo, kdo komerčně vyrábí reprobedny? To snad ne... Doporučil bych mu odstěhovat se s těmito "moudry" někam na hifinádory, nebo hajgentforum. Tam by to asi prošlo.
A na objektivní posouzení toho, jak je ta bedna dobrá stačí naměřená frekvenční charakteristika alespoň horizontálně od 0 do 90° po 15° krocích s připojeným nearfieldem na spodku. Pak by se vidělo i od stolu, co to vlastně reálně zahraje.
Na nějakých specifických vybrnkávačkách to bude hrát fajn...ale stačí tam kopnout něco komplexního s větším množstvím nástrojů a vokálem (a nedejbože trochu víc nahlas) a zhroutí se to jak domeček z karet. Slušně udělaný tří, nebo čtyřpásmo za třetinu ceny tomu dá na frak i přes to, že vrtí fází...
A můžete si o mně myslet, co chcete. Ano ,v tomto jsem konfliktní typ.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

TheLastUnicorn napsal:

Slušně udělaný tří, nebo čtyřpásmo za třetinu ceny tomu dá na frak i přes to, že vrtí fází...

...ještě bych přidal 2pásmo, protože s FEA se tak zdokonalilo chování při velkém rozkmitu, že ovlivnění středů je minimální, vždycky vzpomenu na kombinaci s Wavecorem, co jsem dělal. Finálka a asi bych to měnil za svoje 3p. Pak taky není 3p jako 3p, jsou různý designy a mě by třeba zajímal H-frame.

(upravil ondra.klofat 26. 4. 2017 18:59)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Čím více to studuju, čím více pročítám články a recenze tím více vyvstává otázek. Na webu jsem narazil na formulaci: "Exponencialita zvukovodu je dosažena ve všech osách ozvučnice"... Je tomu opravdu tak??? Na první pohled, podle toho co lze nalézt, se mi zvukovod se jeví jako exponenciální pouze v jednom rozměru, tedy v bočním řezu. Nebo je uvnitř zvukovodu i "zúžení" od pravé a levé stěny směrem ke středu? Ale pokud se nepletu, tak i kdyby, tak by to vzhledem k celkové šířce ozvučnice ani takto nebylo exponenciální rozšíření...

Je nějak prokazatelný rozdíl mezi verzí s konektory z boku, a s konektory zezadu, čili... má o těch řekněme 15cm kabelu míň reálný smysl, nebo jestli není náhodou primárním účelem konektorů na boku snaha odlišit se (další věc o které se dá psát)???

Edit: OK, tak o rozšíření bočních stěn o 2,5° jsem se dočetl... zda je tento úhel nějak zásadní oproti eventuálně kolmým stěnám, spekulovat nechci. Řekněme že tedy ano...

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Hlavní je tajná esence přidábvaná do laku a stejně jako u armádní techniky jsou tajný i parametry včetně kmitočtovejch charakteristik. smile

(upravil ondra.klofat 26. 4. 2017 19:46)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Přesně tak. Jak jsem už psal... nehodnotím zvuk, když jsem je neslyšel, jen se nemůžu prostě zbavit dojmu, že se všude kolem těchto beden vznáší takový ne zcela čirý marketingový oblak, podporovaný některými zbytečně zveličenými výroky o více či méně exkluzivních/pochybných řešeních, vlastnostech atd... Prostě sama prezentace produktu stavící na některých neověřitelných parametrech a subjektivních dojmech na mě nepůsobí uplně košer dojmem.

Další věc co mě zajímá, jakože opravdu zajímá, bez nějakého pokusu o "rýpání". "tlumící koženka na ozvučnici"... má to skutečně vliv na akustické vlastnosti, čili se nejedná pouze o designový prvek?

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Kdysi se dával samet, nebo nějaký flock... Koženka nevím.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Antonio: Samozřejmě to platí i pro dvoupásmo. V podstatě jakékoli slušně udělané vícepásmo. Nikomu ty šíra neberu, ať si každý vyrábí, co chce...jen nesnáším ty vágní markentingový argumenty, jak to přehraje všechny drahý vícepásmový bedny atd. Kdyby to byla pravda, už na tom jede většina z nás...jenomže není to tak.
Mně zas už víc jak půl roku hodně láká udělat "Synergy Horn". Ale dřív, než příští rok se k tomu nedostanu. A taky musím ještě pozbírat hromadu informací, protože o tom nic extra nevím.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Haha, tady někdo nechápe, k čemu tyto krabice slouží. Uvědomte si, že ti, kteří tuto techniku vnímají jako výzvu, se k těmto a podobným psycho výrobkům v podstatě ani nebudou vyjadřovat, jelikož není k čemu. Jeden kus splašeného středu plápolající ve škatuli z Ikea production... Uprostřed místosti omotán zlatým kabelem sedí psycho majitel a se zavřenýma očima poslouchá klarinet. No prostě paráda v ceně týdeního pobytu v luxusním bordelu. Asi tak. Lidé, proberte se!

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Jojo, taky mě napadlo co by k tomu asi řekl takový Keele, Linkwitz, Toole a všichni ti, co věděli a vědí co dělají.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

roberthusak1 napsal:

Lidé, proberte se!

To mi připomnělo že existuje něco jako konkurenční boj o zákazníka ještě před prodejem, v ideové přípravě (říkejme tomu třeba reproduktorová občanská výchova).
Jedna parta nemůže rozdejchat, že druhá parta chce prodat za sto litrů jen tak širokáč ve sloupu s dvěma drátama a ne pikslu s šesti měniči, osmi svorkama a čtyřiadvaceti součástkama ve výhybkách.
Ten psycho posluchač co sedí před tím sloupem asi poslouchá psycho muzikanta, co stojí na pódiu úplně sám s jedním akustickým nástrojem a ne  patnáctičlennou smečku s 80 kW v bednách,  30 mikrofony a mixem o 200 šavlích. Obojí přístup je možný. Taky máš japonskýho zen-psychouše, co sedí v úplně prázdný místnosti 80m2 s čajovou miskou a před ním jen rákosovej stoleček a v uhrabaným písku černej a bílej říční balvan.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Crifode, napsals to přesně a výstižně, hotovej literát ale upřímně.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Chachaaaaaaa... to je krasa s tema sutrama. Tos totalne zabil !! smile))))))))) Kluci, s vama je tu aspon sranda. Nicmene rediteli, co takhle zkusit do jednoho Ikea boxu tajne prilepit nejake slusne DSP a trosku zabrnkat charce na kopecky.. co by pak asi rikali soudruzi v Mnichove na burze nebo co jsi to psal... To by mne fakt zajimalo...

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Crifodo: Napsaný je to sice opravdu hezky, akorát bych podotkl, že tohleto není fórum, kde komerční výrobci prodávají své produkty. My bastlíři na svých projektech spíš proděláváme. Takže třeba mě se absolutně netýká, co chce kdo prodat za 100 litrů. Když za to dostane třeba bambilion - je to jeho šikovnost. Já mám taky možnost postavit tu "pikslu s šesti měniči, osmi svorkama a čtyřiadvaceti součástkama ve výhybkách" (mimochodem, to bude asi spíš nějaká kabuki bedna, než seriozní soustava) a prodávat jí za nemysl - úplně stejně, jako každý.
Reagoval jsem na něco úplně jinýho.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Celkem zde chápu slovo vývoj, sám si tím u svých konstrukcí procházím a někdy je to sakra drahý. Možná je to jenom zmenšený "hedlund horn", ale jenom to zmenšit jistě nestačilo, muselo se to spočítat, nakreslit, naprogramovat CNC a to všechno stojí čas a peníze. Já bych reprosoustavy od RD nezatracoval, jsou tací, co jim zvuk i design sedí a když se podívám do světa, co se za ty stejné peníze prodává jinde, nevidím v tom rozdíl. Stačí se podívat na Omega Loudspeakers nebo WLM. Obecně není jediné správné řešení a to ani technicky, jediné správné je to, které nám vyhovuje. Když si tohle téma přečtu nemohu se ubránit pocitu, že bylo založeno jenom za účelem do někoho si rýpnout, do někoho kopnout. Myslím, že Tonda je někdy velmi benevolentní a že si nevážíme toho, že zde na technickém fóru máme prostor inteligentně a k věci diskutovat. Kultura, chování a vystupování některých jedinců zde, vede k tomu, že ti kteří vědí si nechávají už ty věci pro sebe...

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Jarous:Pod tento příspěvek se rád podepíšu.Neděje se to ale jen tady.Bohužel na internetu se může vyjádřit i každý,kdo by v běžném hovoru maximálně šoupal nohama.Často takový projev vypadá jako když jsme jako kluci zazvonili celému paneláku na zvonky a vzali roha.Pohanit někomu úsilí je to nejmenší.Já zase respektuji to,že takovou osobu k takovému jednání něco vede,či dohnalo.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Já nemám potřebu na internetu rýpat ale dát 100k za ozučnice (cena bez repro) je prostě ujeté. Levné vyrobit to asi nebude ale není v tom žádné těžké knowhow, ozvučnice dle výrobce pasují na jakýkoliv reproduktor s potřebným průměrem a nevěřím, že někdo umí vyrobit univerzální ozvučnici, kde bude i reprák za 1000kč hrát skvěle a všichni se z toho posadí na zadek.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Neviem kolko WLM stoja ale mne sa dizajnovo páčia a tiež je to aspon viacpásmová koncepcia, takže to nebude hrať ako "babičkine rádio". Je to osadené zaujímavými reproduktormi, často od eminence, občas je pod tým HiFi basák. Teda skôr atypickými než zaujímavými... Ale k lampáču to asi bude celkom zaujímavé. Omega Loudspeakers sú podobné projekty ako toto, predražené širokáče. Každopadne pre mna dizajnovo stále o dosť krajšie. Aj ked ušetrili prúcnú prácu s hornou.

(upravil Jarous 23. 5. 2017 20:31)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

V pohodě kluci, já myslel ty různé agresivní úlety, co jsem v tomto vlákně četl. Berte to tak, že někdo má rád širokopásmo dotažené do extrému, líbí se mu takový kus nábytku a nabídka je věcí poptávky, byť se nad tím můžeme pozastavovat. Prošel jsem si tím a už bych se k širokopásmu nevrátil, byť je pro mne jistým způsobem velmi okouzlující (nemyslím tím zvuk středovlnného rádia) a jednopásmový zvuk se snažím aplikovat ve svých konstrukcích.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Celá tato diskuse je v jádru o ničem. Každý si může vyrobit, vychválit a prodávat co chce. Na druhé straně ovšem stojí zákazník, který rozhodne jestli i sebevětší úlet přinese výrobci do kapsy kýžené finanční zhodnocení. Veškeré odborně technické výlevy k této reprosoustavě, které zde jsou prezentovány jsou nanic. Lidé kupují buď podle vzhledu, nebo podle kvality přednesu a někteří snad berou v úvahu obě kritéria a co je uvnitř je ani nezajímá. Drtivé většině lidí je také jedno, co mají uvnitř svého počítače.
Viděl bych to tak, že danou reprosoustavu si koupí nějaký snob, který vlastně ani neví jak má dobrá reprosoustava hrát a jde mu jen o to, aby měl něco, co ostatní nemají.
Druhá skupina zákazníků už bude kupovat po zralé úvaze a porovnávání. Koupí proto, že produkt je natolik oslovil sým přednesem, že neváhají do něj investovat.
Když se tady znovu začínal budovat kapitalismus, tak se stále hovořilo o mocné síle trhu, tak bych i zde nechal trh v klidu působit a čas ukáže, jestli se výrobce rozvine, anebo položí.

Příspěvky [41 až 60 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy z Rožnova...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£