Téma: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

Časem budu muset vyřešit problém, jak automaticky dávkovat psovi granule po dobu dovolené, max. 10 dávek, takže cca 10x200 gramů, žádné závratné množství. Automatiku a pohon vyřešit umím, ale co jsem se díval, tak se na to používá šnek a ten nevím kde vzít. Počítám, že rozumný průměr by byl mezi 8 a 12cm a délka podle stoupání (aspoň 3 závity), granule mají cca 1,5cm. Nenapadá vás, co by se na to dalo použít? Rozhodně nechci kupovat komerční dávkovač, jednak cena je šílená a taky si říkám, že bych to snad mohl zvládnout sám... Vyrobit by se takový šnek asi z něčeho dal, ale nejspíš by to bylo pracné a nepříliš spolehlivé... Ono na přesnosti dávkování tolik nezáleží, spíš aby to spolehlivě granule vždycky v požadovaném čase vysypalo a pes nepošel hlady smile

Díky za nápady.

Web

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

uprav starej mlýnek na maso.

Web

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

to by musel být hodně velký mlýnek, ten klasický by granule asi hodně podrtil... ale zajímavá myšlenka

Web

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

Musel vybrousit podávací šnek aby vznikla věrší mezera pro granule . Přední mřížka vy se taky musela vyhodit  a dodělat zarážku pro šnek aby nevypadl .

Web

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

jo, už jsem se koukal, chtělo by to aspoň č. 10 a trochu práce, ale asi by to šlo. Díky za tip.

Web

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

Použij na to podavač uhlí z kotle. Máš to i s pohonem a násypkou smile Akorát asi trochu drahý kvůli granulím pro psa.

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

nebo pouzit vrtak do pudy https://www.zbozi.cz/hledani/?q=rucni%2 … ejlevnejsi ale i tak za to das 500kc smile Nebo mrkni na youtube je tam plno nápadu jak to vyrobit atd... třeba z dřeva udělat lopatky s osou dát to horizontálně aby to fungovalo jako pohon u vodního mlýnu.

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

kuto - jo, to mě taky napadlo, akorát je to poněkud drahé sad
divnypocit - vidíš, to není špatný nápad, s těmi lopatkami

Web

(upravil divnypocit 22. 5. 2017 18:04)

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

tohle je fajn https://www.youtube.com/watch?v=fI8qwoQM-dw&t=182s pokud máš možnost to upevnit ke stěně kotce nebo baráku. Místo těch plastových lopatek by šlo udělat i něco z kovu/dřeva celkem jednoduše a borec i velmi jednoduše vymyslel elektroniku smile))


https://www.autobyznys.cz/x2036/kolo-ob … -113972370

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

Já nevím, pořád je poučený soused bezpečnější než automat.....druhej den po odjezdu se to posere a než se vrátíš pes zdechne sad Vodu budeš Petře řešit jak ? Velkej kybl ? Pro velkýho psa by to v těch vedrech měl být spíš sud smile

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

vodu velký kýbl z primalexu 15kg, s tím na týden vystačí... a poučený soused je samozřejmě v záloze, naštěstí moje rasa není z těch co mezi poučeným a nepoučeným sousedem nerozlišuje a považuje je za jídlo všechny smile Mám na to rok čas, o letošní dovolené je ještě pes u feny (štěně) a není možná, abych to spolehlivě nevyřešil - třeba zdvojeným dávkováním nezávisle na sobě atp. Přece jsme kluci šikovní a tohle není automatika střely s plochou dráhou letu smile

Web

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

můj hafan by poučenému sousedovi ukousl ruku smile))

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

Na vodu stačí na doplňování plovákovej ventil ze splachovače, v teple se voda kazí... U toho dávkovače je základní ta měká vrtulka, tvrdá by se zaseknula granulí a byl by konec.  Viděl jsem něco jako korečkovej dopravník, velikosti cca 1l kelímku, ale "naruby", tj to misek na řetězu se nasypaly odpovídající dávky krmiva a elektromagnet jenom odjistil západku, koreček sjel dolů vlastní vahou a vysypal se do misky. Takovejhle automat se dá testovat i během roku, není podmínka, aby to byla o dovolené premiéra.

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

Pro toho psa může být víc stresující, když mu na týden zmizí jeho "smečka", přece jen, není to dítě ale na druhou stranu ani akvarijní rybka. Znám psy, co se můžou posrat půl dne sami bez paničky. Pak si sousedi užijou (akusticky).
Z kýblu neměněné vody se stane docela humus, zvlášť v létě. Pes si do vody při chlemtání zároveň trochu naslintá a v horku to pak pěkně kvasí. Nebylo by čoklovi líp někde u zaangažovaného souseda?

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

Já, jak to tu čtu, mám z toho divný šimrání kolem žaludku. Já bych psa samotnýho nenechal. Naše fenka je zvyklá u rodičů. Má to tam neříkám ráda, ale je vychcaná, a umí si je omotat kolem pazoury. Ale psa bych nenechal, už proto, že to je člen naší rodiny. Nespal bych, kdybych nevěděl, co s ním je.

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

Nevím jak je ten pes velký, ale obecně není pro psa kritická potrava, ale voda. Další věcí co tady ostatní zmiňují, je psychická stránka psa. A také trpělivost sousedů když pes odloučení nezvládá. U nás už podobný problém musela řešit i PČR. Několik probdělých nocí nikomu nepřeju.
Pes není bohužel věc, kterou lze jen tak odložit. Takže dovolené vybírat takové, aby mohl být s vámi.

(upravil danhard 20. 7. 2017 14:32)

Re: Výroba aut. podavače/dávkovače granulí pro psa

U nás jsem si pomohl sám, sousedovic fena Hany vyla celé noci, když tam byla sama, tak jsem si s ní chodil přes plot povídat smile