Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Propojení vstupů zesilovačů

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Propojení vstupů zesilovačů

zdravím.radši to hazim do autohifi,protože je to autozesilovač.

mám menší problém s chováním zesilovače,který se skládá ze 2 tda 1562Q-2X 70w a 1 tda 8560q 2x 25w.
postavil jsem to původně na chatu abych mohl zesilovat 4 reproduktory a každý zvlášt podle potřeby.
problém nastal,když zesílim tda 1562q tak mi leze do vstupu tda 8560q nějaký pazvuk i když je zeslaben.
je mi jasné,že každý zesilovač má rozdílnou vstupní citlivost,1562 má malou,8560 velkou.
pazvuk je ještě silnější,když je tda1562q zatížen reprem.
poradil by mi někdo jak vstupy zapojit,aby se tyto zesilovače vzájemně neovlivnivovali?
ještě jsem nakreslil ,jak to mám momentálně zapojené,omlouvam se za kvalitu nákresu.
každý vstup má ještě nastavení úrovně signálu do IO ale ani tak to problém neřeší,když snížim citlivost 8560q.
http://imageshack.cz/images/2017/05/04/20170504_0855031.jpg

Re: Propojení vstupů zesilovačů

A ještě nakresli jak máš propojený země, to bude tapříčina problému - leze ti něco z výkonové části do signálu po zemních vodičích.

Re: Propojení vstupů zesilovačů

Jestli to napájíš z jednoho zdroje  a zdroj signálu je taky společný tak se ti tam udělala zemní smyčka . Kup si něco takovýho http://www.rr-naradi.cz/odrusovaci-filt … tor-gl-205 a už by se to nemělo dít. 

Aby si ten galvanickej oddělovač nekupoval zbytečně . Můžeš použít na vyzkoušení třeba napájecí trafo . ideálně 1:1

Web

Re: Propojení vstupů zesilovačů

Tak ten filtr mu možná vůbec nepomůže. Prostě nákres propojení zemí tak jak skutečně jsou, včetně napájecích a je hotovo. Možná i sám autor to pozná, kde je chyba, když si to nakreslí. Pravdepodobně bude stačit odpojit nějaký stínění vstupu od gnd a bude to hodný.
Více traf používají jenom amatéři, co si nevědí rady jak se zemní smyčky zbavit. (tím ale nemyslím konstrukce dual mono, to je jinde.)

Re: Propojení vstupů zesilovačů

Odpojit od země stínění to by mohlo pomoct .

Jinak k těm trafům . Amatétizmus je to když to jede vyřešit bez nich. Ale někdy to bez nich nejde.
Trafem jsem řešil připojení lampovýho zesíku k PC . Když sem vypojil zem na vstupu zesilovače tak to nepomohlo. Vyřešilo to až odpojení PEN . Ano funguje to ale v zesilovači kde je uvnitř 520V neni moc dobrý. Mezi pc a lampáč vrazil trafo a je klid.

Další věc co sem řešil trafem je   Bluetooth přijímač v autě , zapojenej do zapalovače a zvuk píchlej do AUX rádia. Tam nepomohlo odpojení ani jedný země . A tam se to chovalo cca stejně jako píše Dorien .Jen jako bonus bylo slyšet bzučení diod za alternátorem  frekvence se měnila s otáčkama motoru.

Takže asi případ od případu .

Web

Re: Propojení vstupů zesilovačů

nevím zda je to zemí,ale když chci aby mi to hrálo normálně,tak musím zesilovat souměrně bud oba levé nebo pravé potenciometry,příjde mi,že něco leze zpátky ze vstupu tda 1560q a přes potenciometry vstupuje do vstupu tda 8560q.
tady jsou nakresleny ty země.
http://imageshack.cz/images/2017/05/05/20170505_0756391d.jpg

(upravil kaed 5. 5. 2017 7:07)

Re: Propojení vstupů zesilovačů

nejsou, nakresli to tak jak jsou dráty, z tohohle nic není poznat, tj stínění je připojeno u potenciometru i u vstupu? u všech? napájecí - je připojeno ke všem? jakým průřezem?, kde je - id repráků propojeno s - zdroje? - když si tohle nakreslíš, tak možná ty zemní smyčky a nebo zanášení výstupního signálu do vstupního uvidíš sám

Re: Propojení vstupů zesilovačů

všude je stínění na vstupních kabelech.mínusy zemí jsou pro všechny zesilovače společné s dostatecnými pruřezy a je to i kostra zesilovače-obal..výstupy jelikož jsou to všechno můstkové zesilovače,tak repro se na - nepřipojuje.mě přijde,že se něco vrací po signálovém kabelu a budí o dost citlivější tda 8560q.myslím,že když bych připojil na autoradio se 4 výstupy,tak to tohle nědělá,ale nemám možnost.mám pouze stereo signál.

Re: Propojení vstupů zesilovačů

To je jak do zdi, prostě to namaluj, jestli je stínění propojený na obou koncích u potenciometrů,  kde je připojen ten blokovací kondenzátor, jak je propojený - od baterie. Drát se kreslí jako čára.
Ano, leze ti signál zpátky do vstupu, kdyby to bylo napájený z trafa, tak by tam byl i brum, kvůli zemním smyčkám, ktrerý nemůžeš najít, protože si to nechceš nakreslit.
Už teď je mi jasný, že máš stínění připojený na všech modulech, pak spojený u vstupního konektoru, na potenciometrech a ještě navzájem propojený drátama - pólu od baterie.

Re: Propojení vstupů zesilovačů

tady je foto,jinak nevím už.
zjistil jsem,že to dělá pouze když je tda 1562q v zatěži,jinak je to v pohodě.napajím momentálně z traba a žadný brum neslyším.
http://imageshack.cz/images/2017/05/18/20170518_0831031.jpg

Re: Propojení vstupů zesilovačů

pro ty tda 1562q  by možná chtělo extra napájení nebo jim dát na vstup  Ground-Loop-Isolator .

Web

(upravil kaed 18. 5. 2017 18:24)

Re: Propojení vstupů zesilovačů

hovno vrchnosti. Izolátory jsou až poslední možnost. Odstranit zemní smyčky, napájecí mínus propojit v jednom bodě dostatečným průřezem a je to . Tady jsou domalovaný smyčky a to co autor neuvedl, že je to ještě spojený přes - napájení. Že je gnd v modulech spojený, to je asi jasný, nebo snad není? Domaloval jsem taky.  se smyčkama
a namaloval smyčky. A tady je řešení, snadné a jednoduché bez smyček
- vše zemnit v jednom bodě, a tam, kde můžou být úbytky díky odběru, dát pořádnej kus mědi, co nejkratší propoje, aby se to ani nehlo. V místě označeným GND by měl být připojen i blokovací kondenzátor, a kdyby to nebyly můstkový zesy, tak i repráky..
Problém by mohl vzniknout ve chvíli, kdy by zesilovače měly 1kW a propojení GND by byly delší než pár centimetrů. Ale pořád bych to neviděl na nějakej izolátor, stačí symetrické zapojení audiosignálu, jako je běžné v profi audio.
k***a jak se tady vkládají obrázky?, snad jako odkazy to půjde

Re: Propojení vstupů zesilovačů

Kaed Máš Bod smile
Uzeměno pouze v 1 místě a je konečně klid.
Díky moc.

(upravil kaed 18. 5. 2017 20:25)

Re: Propojení vstupů zesilovačů

Ale natrápil jsem se, než jsi pochopil, co potřebuju vidět na schématu.
Já to měl kdysi horší, internet neexistoval a než jsem našel knihu "velká přiručka radioamatéra" z r. 1961 (začátkem 80-tých let) tak jsem taky nechápal některý jevy, co se dějí po připojení jednoho drátu navíc...
Ale ještě bys mohl prozradit to vkládání obrázků, mi to jaksi nefunguje...

Dost mě iritují konstrukce lidí, co mají v předzesilovači třeba tři trafa, aby jako neměli zemní smyčku, ale je to jenom o tom, že to neumí správně zapojit, za normálních okolností stačí trafo jedno, když má zařízení společnou zem. Prostě nadbytek a nízké ceny součástek zhoršují u některých amatérských konstrukcí jejich technické provedení...

Re: Propojení vstupů zesilovačů

Tak fajne hlavní je že to funguje.

Web

(upravil Dorien 19. 5. 2017 5:38)

Re: Propojení vstupů zesilovačů

já to dělám takhle: obrazek vyfotím-zmenším v malovaní,aby se sem vešel a uložím na http://imageshack.cz/
pak už jsem dám odkaz -(zkopíruju adresu pro forum)je tam výběr a hotovo.
ta smyčka mě trochu potrápila,tohle mě nenapadlo,ted už je mi to jasné,proč se to dělo.
No pro příště...

Re: Propojení vstupů zesilovačů

kaed napsal:

Ale natrápil jsem se, než jsi pochopil, co potřebuju vidět na schématu.
než jsem našel knihu "velká přiručka radioamatéra" z r. 1961 (začátkem 80-tých let) tak jsem taky nechápal některý jevy, co se dějí po připojení jednoho drátu navíc...

též jí mám - je to tam hezky srozumitelně vysvětlený. Poctivá konstrukce - bez toho by jim tenkrát VKV s elektronkama fakt nejelo ...

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Propojení vstupů zesilovačů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£