Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Náhrada za SHURE SRH440

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Náhrada za SHURE SRH440

Po delší době zdar smile
A začnu hned prosbou o radu. Mám už pár let Shure SRH440 a zvukově jim nemohu vytknout absolutně nic, ale poslední dobou mi začíná vadit vyšší přítlak (2 hodiny na hlavě mi už vadí), zároveň se začíná loupat "koženka" na mostě, vržou klouby a tak hledám zvukově adekvátní náhradu, ale s lepší konstrukcí hlavně na pohodlí. Zvukově mi fakt sedí a tak hledám nejlépe zvukovou kopii 1:1 s větším pohodlím smile Vím že je to hodně individuální, ale možná byste mě mohli nasměrovat. Cenově bych se rád vešel tak do 5000,- +-

Re: Náhrada za SHURE SRH440

Ahoj,
co se týče konstrukce a pohodlí, tak něco od audiotechniky. Nebo Beyeru, pokud se bavíme o uzavřených. Kolega má kopie Beyeru DT990 od superluxu a nemůže si je vynachválit smile V Brně by měla být prodejna sluchátek na vyzkoušení, ne?

Web

Re: Náhrada za SHURE SRH440

nj v Brně, to je pro mě pomalu 400km wink Asi mi nezbyde nic jiného, než se vydat někam směr Praha a vyzkoušet osobně. Pár sluchátek už jsem zkoušel v různých "elektrech", ale nic mi nesedlo zvukově proti těm SRH440 sad

Nemáte někdo zkušenosti s AKG K271 MKII? http://www.sluchatka.net/akg-k271-studio/

Re: Náhrada za SHURE SRH440

Já měl K271mk2 dost dlouho, zvukově dobrý, nevím ale jak hrajou ty Shure, tak nemůžu porovnávat.

K těm K271 jsou dva kabely, kroucený a rovný. Jsou k nim dvoje náušníky, velur a koženka. Dal jsem hned velur, koženku jsem ani nezkoušel, srala by mě na hlavě big_smile
Hraje to pro někoho až nezábavně a nudně, jak se obecně hodnotí dost často zvuk AKG, slabší basy (čti žádná bublina na basech),výšky a středy bez problémů, zvuk detailní.
Já na nich vydržel u PC hodiny a nějak zvlášť mi na hlavě nevadily a to jsem hůře snášející jedinec.
Mechanické provedení obstojné, je to teda skoro celé plastové, a tím že je to uzavřenka, tak se kabel chová jako "anténa na pohyb" a jeho konektor lehce vrže/křupe když se hýbe hlavou - prostě je to slyšet v hlavě když se konektor zahejbe big_smile
Tím že je na sluchátkách miniXLR, je část na kabelu kde je konektor delší a při naklonění hlavy doleva si až člověk píchá konetorem do ramena.
Aktuálně mám AKG Q701 a byl to pro mě krok trochu vedle - zvukově jsou lepší, zábavnější,ale bohužel daň za otevřenky je vysoká - ruším jak já okolí poslechem, tak především okolí mě - z tohoto důvodu bych se opět vrátil k uzavřenkám, v těch 271 bylo slyšet každé šustnutí, zatímco s otevřenkama vám půlku detailů sežere běžný denní ruch domácnosti - a poslouchat na ně ve stavu kdy jsem doma sám, to si radši pustím bedny big_smile

Re: Náhrada za SHURE SRH440

babakus: a já měl za to, že jsi ze Slavkova u Brna. Nikdy jsem si nějak nevšiml, že jsi z Horního Slavkova lol
Jo AKG můžou být dobrou alternativou. V elektrech jsou většinou spotřebky, žádné hi-fi sluchátka.
Co se týče těch SRH440 mám je taky a podruhé bych si je nekoupil smile
Např. SRH 940 jsou už přes rozpočet, co takhle kompromis Audio-Technica ATH-AVC500? Pohodlím na tom budou podstatě lépe, mají vetší měniče a budou hrát lépe na basech, což u SRH440 trochu chybí. AT mají docela velký výběr uzavřených typů. Já to nakonec vyřešil koupí špuntů, SRH 440 používám sporadicky wink

Web

Re: Náhrada za SHURE SRH440

5000Kč je podľa mňa dobrá čiastka na slušné sluchátka, za mňa odporučím AKG K702. Osobne by som nemal problém so započižaním mojich AKG K7xx, čo sú prakticky veľmi podobné ako K702, využívam ich minimálne.

(upravil reeb 11. 5. 2017 13:20)

Re: Náhrada za SHURE SRH440

Zvážil bych i Bayerdynamic big_smile

Web

Re: Náhrada za SHURE SRH440

Ahoj, než odešleš Shury do důchodu, doporučuju zkusit náušníky třeba z SRH840 (ale ne z SRH940). Podle mě ti nemusí vadit přítlak sám o sobě, ale jeho kombinace s těma idiotskýma mělkýma tvrdýma náušníkama. Vrzání vyřešíš minikapičkou silikonovýho oleje.

Pokud chceš určitě jiný sluchátka a nemusí být uzavřený, můžeš zkusit Beyerdynamic DT880 nebo DT990. 990 mají proti SRH440 v originálním stavu lepší rozsah směrem dolů a ještě malinko agresivnější výšky než SRH440, ale jsou to moc dobrý sluchátka. Nebo zkus levný Omnitronic SHP-600, v originále se projevu Shurů hodně blíží a dají se dál vylepšit, viz. https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22276. Teoreticky by sis ty SHP-600 mohl poslechnout v Dalovicích u "zemědělky" v HDT. Určitě víš kde to je.

A pokud by ses nebál vlastní tvořivosti, můžu ti ještě poslat návod na předělávku Kingston HyperX Cloud na polootevřenou variantu se zhruba takovýmhle průběhem:
http://jpeg.cz/images/2017/05/12/m4vq.th.png
A ne, nezbláznil jsem se:-).

Ty Shury mají tak atypickou signaturu na uzavřený sluchátka, že mě žádná uzavřená varianta nenapadá.

Re: Náhrada za SHURE SRH440

Kritik napsal:

babakus: a já měl za to, že jsi ze Slavkova u Brna. Nikdy jsem si nějak nevšiml, že jsi z Horního Slavkova lol Co se týče těch SRH440 mám je taky a podruhé bych si je nekoupil smile Např. SRH 940 jsou už přes rozpočet, co takhle kompromis Audio-Technica ATH-AVC500?

Nevadí smile  Na ATH-AVC500 mrknu vypadají celkem dobře. SRH440 bych si klidně koupil znovu, ale jen pokud by měly jinou konstrukci mostu. Zvuk mají velmi dobrý.

staffy napsal:

za mňa odporučím AKG K702.

Líbí se mi, ale jsou otevřená a i když bych pro ně například u PC našel využití, tak na hudbu bych je použít nemohl. Poslouchám hlavně pozdě večer a nerad ruším okolí a přes den zase nechci aby rušilo okolí mě. AKGčka mě docela zklamala. U známého jsem včera slyšel K171 MKII a stálo to za hovno, s prominutím smile Zvuk sice hezky detailní, ale takový neslaný, nemastný. A ty minináušníky jsou asi výsměch...

KarelXth napsal:

doporučuju zkusit náušníky třeba z SRH840 (ale ne z SRH940). Podle mě ti nemusí vadit přítlak sám o sobě, ale jeho kombinace s těma idiotskýma mělkýma tvrdýma náušníkama. Vrzání vyřešíš minikapičkou silikonovýho oleje.

Pokud chceš určitě jiný sluchátka a nemusí být uzavřený, můžeš zkusit Beyerdynamic DT880 nebo DT990. 990 mají proti SRH440 v originálním stavu lepší rozsah směrem dolů a ještě malinko agresivnější výšky než SRH440, ale jsou to moc dobrý sluchátka. Nebo zkus levný Omnitronic SHP-600, v originále se projevu Shurů hodně blíží a dají se dál vylepšit, viz. https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22276. Teoreticky by sis ty SHP-600 mohl poslechnout v Dalovicích u "zemědělky" v HDT. Určitě víš kde to je.
A pokud by ses nebál vlastní tvořivosti, můžu ti ještě poslat návod na předělávku Kingston HyperX Cloud na polootevřenou variantu se zhruba takovýmhle průběhem:
http://jpeg.cz/images/2017/05/12/m4vq.th.png
A ne, nezbláznil jsem se:-).
Ty Shury mají tak atypickou signaturu na uzavřený sluchátka, že mě žádná uzavřená varianta nenapadá.

Proč ne náušníky z 940, ale z 840? 940 mají velurové (textil) a ten by měl být pohodlnější, nebo se pletu?
SHP-600 bych si mohl poslechnout, zkusím za klukama zajet jestli je tam nemají. Nějakou dobu jsem tam pracoval jako montážní technik smile A i když mám k omnišrotu odpor, tak ne vše bylo úplně špatné wink

Měl jsem to zmínit hned, hledám uzavřená sluchátka. Kdysi dávno jsem koupil Philipse SBC HP800, otevřené a je fakt že rozdíl na spodku je proti Shure značný. Philipse hrají fakt úplně od spodu s razancí. Ale mizerný výkon v dynamice, hluk do okolí atd. mě donutil ke změně za uzavřené.

Re: Náhrada za SHURE SRH440

S konstrukcí souhlasím na 100% Pohodlí je bez uprav hrozné, náušníky ze SRH840 mám + úpravu hl. mostu (Sennheiser 052715)
http://adavid.webnode.cz/shure-srh440/improved-comfort/ nakonec jsem je očesal úplně http://adavid.webnode.cz/shure-srh440/pure-mode/ Ty náušníky je potřeba ošetřovat, jak ty originální (časem tvrdnou), tak ze SRH840 ty se zase začnou loupat. Pohodlnější jsou rozhodně, mají hrubší látku, jsou větší, mají kvalitnější "koženku" včetně vnitřní výplně "molitanu". Mimochodem, jednou v záruce mi praskly tak, že mi vyselo jedno sluchátko na drátu. Naštěstí mi je vyměnili smile Od té doby mi praskly v kloubu kde jsem to řešil, už mechanickou opravou.

Web

(upravil maxell 16. 5. 2017 9:19)

Re: Náhrada za SHURE SRH440

nebo nějaké KOSS akorát že vypadají hrozně jak nástroj španělské inkvizice, ne všecky samozřejmě ale porta pro...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil KarelXth 16. 5. 2017 17:01)

Re: Náhrada za SHURE SRH440

Babakus: Velury jsou sice pohodlnější a já osobně už nic jinýho než velury dlouhodobě nesnesu, ale k SRH440 se absolutně nehodí. Zkoušel jsem to a po asi dvaceti sekundách jsem je serval dolů. Teprve s velurama na SRH440 pochopíš pravý význam výrazu "piercing highs" smile.

Jinak Omnitronic ty sluchátka právě nevyrábí, jenom přeprodává pod svým označením. Ale pokud chceš uzavřenky, tak to je mimo.

Pokud chceš, můžu ti věnovat koženkový náušníky z Kingston HyperX cloud, jsou rozměrově stejný a mají lepší pohodlí i zvuk (prohlídni si klidně moje měření ve vedlejším tématu) a k tomu ti přihodím originály k SRH440, já je nepotřebuju. A jsou skoro nový, na hlavě jsem je sice měl, ale jestli deset minut, tak je to hodně.


Kritik: Pěkný, proč ne.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Náhrada za SHURE SRH440

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£