Téma: Repas reprobeden

Zdravím přátelé,
kdysi jsem se dostal k dvoum kusum po domácku postaveným bednám. Jedná se o tří pásmové sloupové boxy, které jsou osazeny repro od Tesla/TVM

V každé bedně jsou:
Výšky: ARV 104-61/8
Středy: ARP-150-00/8
Basy: 2x ARN 226-05/8

+mám k dispozici další dva basové ARN 226-05/8.

Zesilovač používám (upřímě nevím jaký model to je) od sony k nějakýmu domácímu kinu, jediné co jsem zjistil, že krmí 2x 80W.

Bedny do nedávna hrály suprově, ale v poslední době se mi stává, že středy občas chrčej (né vždy).

Otázka zní, zda mám sehnat nové středové repro, jestli by mohly být KO výhybky (Netuším proč, ale na zadní straně repro jsou dva potenciometry - kdykoliv s nima otočím, reprák zavrčí/zašumí -možná slouží k vybrání dělící frekvence, težké říct, ale asi nebudou už v nejlepší kondici), nebo jestli vykucham repro a jestli mám udělat nové bedny z nějaký kvalitní překližky (ted jsou ozvučnice vybrobené z dřevotřísky)...


Díky za názory/rady

(upravil dhaman 15. 5. 2017 12:55)

Re: Repas reprobeden

Ahoj,
1. Odporucam skontrolovat vyhybku.
2. Taktiez by som pomeral repro ci su ok. SPL + Impedancnu charakteristiku.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Repas reprobeden

2x80W, to jako v bytě či tělocvičně ? možná chrčí přetížením ? zkus středy oříznout ekváčem

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)