Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » výber USB mikroskopu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil mechanik 13. 5. 2017 8:33)

Téma: výber USB mikroskopu

A zase je to tu, samá, samá čína, ako pri regulovatelných zdrojoch alebo ešte horšie hot air. Predom píšem prosím vás, žiadne odkazy na aliexpres ani ebay, vyhladávacie lišty poznám.

a.) robia sa nejake kvalitné USB mikroskopy? Tým myslím niečo viac než neznačková čína ktora sa predáva pod 5 názvami a ide ju kúpiť len kdesi z ebay a aliexpresu pre to že firma nemá ani eshop a nejake zastúpenie.

b.) v horšom prípade, existuje v CR, SR prípadne aspon EU nejaky eshop kde by sa dala kúpiť aspon nejaka lepšia čína?


Ako lepšiu čínu som našiel toto   https://www.elektor.com/usb-digital-microscope-adsm201   problém je že to práve nejde normálne kúpiť. Ako nejake free shipping niekde z číny cez ebay plateným cez paypal a niekolko mesačným čakaním to kupovať nebudem...

Potrebujem len niečo lepšie než moja lupa, tá zväčšuje asi 5x ale nevidím rozdiel oproti tomu ked sa pozriem okom. Stačí niečo robustné a minimalistické čo vydrží a nemusí to mať LCD. Predstavoval som si cenu do 300e. Je to pochopitelne na malé SMD.

(upravil Sendy 13. 5. 2017 9:34)

Re: výber USB mikroskopu

K čemu to chceš, na práci, nebo jenom jako inspekční? IMHO na práci je lepší kvalitní klasický optický systém, než nekvalitní elektronika. Navíc klasická optika typu Mantis nebo dobrá binokulární lupa, stereomikroskop,  mikroskopové brýle atd. poskytují 3D obraz.

Web

(upravil mechanik 13. 5. 2017 10:46)

Re: výber USB mikroskopu

Je to na prácu. V dalšom projekte mám stabilizátor v "10 LEAD MSSOP" medzi padmi mám asi 0,2mm, inak na LQFP144 a rezistory 0204 (inch). Rád by som videl či to mám zaspájkované skutočne poriadne.

Ked kvalitou myslíš rozlíšenie tak to sa zdá byť velmi vysoké   https://www.youtube.com/watch?v=JN9P06pERAk    Ako výhodu vidím že mám v dielni 24" FHD monitor, že človek nemusí zhrbene pozerať do optiky a má to pred sebou. Každopadne keby si mal nejake tipy na klasiku tak sa rád pozriem. Ono vlastne rozpočet 300e nie je ktovie čo, som si istý že do 600e by sa už niečo našlo.

(upravil Kocour 13. 5. 2017 17:28)

Re: výber USB mikroskopu

V praci pouzivame Dino Lite pro prednastaveni zarizeni pro elektronovy mikroskop. Muzu se poptat co to stoji atd.

ruzne DIY repro

Web

Re: výber USB mikroskopu

Tiež ma zaujali tieto mikroskopy pre prácu s SMD. Tu maju aj CZ eshop: http://www.dino-lite.cz/cz/mikroskopy

Re: výber USB mikroskopu

Jupi, to chce každopadne nejaky stojan. Pri tak velkom zväčšení to nemôžeš držať v ruke, bude to roztrasené. Je to až tak vážne že údajne tie lacnejšie USB mikroskopy sú tažko použitelné práve z dôvodu že majú nestabilný stojan.

Kocour, ked ho máte aj so stojanom tak by ma to zaujímalo.

Re: výber USB mikroskopu

Jsou tam i stojany i sety.

(upravil mechanik 14. 5. 2017 7:35)

Re: výber USB mikroskopu

Na set to chce asi tak 14 000kč, aby trochu vyzeral. Keby sa kúpil zvlášť trochu lepší stojan a najlacnejší mikroskop tak by to bolo v celku 7100kč. To už je celkom dosť, na to že to má len VGA výstup a len 640x480. To má dnešný monitor na ploche tak 9x6cm, pri tom bežný monitor dnes má 24" uhlopriečku. To by bola len velký machlanina alebo malé okienko na ktorom by som aj tak nič nevidel. K číne aj tak nemám dôveru takže buď došetrím alebo nebudem kupovať nič.

Re: výber USB mikroskopu

Na to mám jinej pohled, lepší je velká lupa (20x30cm) nemá žádný zpoždění a je to prostě optika, na osazování a pájení OK, mikroskop potřebuji jednou za měsíc, jinak mi stačí lupa, a na přečtení popisu součástky, nebo kontrolu pájení SMD když se mi to pod lupou nezdá,  mám ten nejsprostší USBmikroskop z Ebay, -má poměrně malý zorný pole, ale na inspekci stačí,  ale ten víc využívá holka na zkoumání všelikejch přírodnin. Tohle na hobby  bohatě stačí, ale na osazování a pájení se to nehodí ani trochu, kdybych s tím měl dělat celej den, tak si asi koupím taky něco jinýho, ale optika je lepší, protože není zpoždění, a navíc nějak hejbat rukama a dívat se u toho jinam je takový divný, aspoň pro mě.

(upravil mechanik 14. 5. 2017 10:16)

Re: výber USB mikroskopu

Asi som to zle napísal. Chcel som to na kontrolu po vlastnom zaspájkovaní, nie do toho celý čas pozerať. Vidím dobre, aspon zatial. Aké zväčšenie má tvoja lupa? Ja pod mojou velkou nevidím nič nové. Zaujímala by ma kontrola toho či som to zaspájkoval dobre a ono či cín zalial 2 nožičky zároveň vidím ale aká je kvalita to už okom vážne nevidím, pri malých IO...

Re: výber USB mikroskopu

Všem,kteří to s letováním a kontrolou pidi věcí myslí vážně,mohu z vlastní zkušenosti doporučit klasický na tyto činnosti určený stereomikroskop.Ten vnímám jako profi řešení.Letoval a kontroloval jsem s přestávkami celé dvanácti hodinové směny ve dne i v noci několik let.Nedokážu si představit to dělat s jiným zařízením než stereomikroskop.Řešení to ovšem není nejlevnější.

(upravil Jupi 14. 5. 2017 11:52)

Re: výber USB mikroskopu

Páni, a akú lupu presne používate?
Spájkovať SMD zvládam, ale napr. LQFP144 je už na hranici mojich možností. Do LutaDACu som LQFP144 naspájkoval, teda najprv nožičky  protilahlých rohov a potom jednu stranu. No a nazáver som zistil, že sa mi bohužial posunul o necelú polovicu šírky nožičky. Spájkované voľným okom, lebo žiadnu dobrú lupu som neašiel.
Na záver by som to rád skontroloval nejkým USB mikroskopom.

Re: výber USB mikroskopu

Já používám jen "kukr" smile

https://img.obrazky.cz/?url=d9c7338d9a9ba489&size=3

Re: výber USB mikroskopu

moje lupa už někde ležela, když jsem ji zvedal... něco jako  tohle ale zvětšení ti nepovím. Důležitý je to, že není malá a kulatá, přes tohle se díváš oběma očima a máš tím pádem i prostorový vidění, i když je potřeba si na to trochu zvykat. Běžný věci (0603, sot23, so8) osazuju bez toho, tohle jenom na fakt malý IO, co mají ty vývody 0.5mm (0.4mm) od sebe ( DGS10 ADS1115 nebo W5100 ) s mezerama sotva 0.2mm.

Re: výber USB mikroskopu

2 Horemic - který konkrétně typ stereomikroskopu jsi používal a s jakým osvětlením?

2 mechanik - asi bych pouvažoval o klasickém SM, třeba starý Zeiss SMXX... pochopitelně k němu doplnit adekvátní světlo-

https://ostatne.bazos.sk/inzerat/731564 … oskopy.php

Web

Re: výber USB mikroskopu

Sendy,kdyby jsi mě zabil,tak na výrobce a typy si nevzpomenu.Byly to ale velmi drahé stroje.Okolo 100k Kč kus.V roce 2000 plus mínus tedy.Různé typy,ty klasické co stojí na stole,pak ty na tyči,a taky dvojité stereomikroskopy pro dva lidi,na zaškolování.Osvětlení bylo řešeno solo krabičkou mimo mikroskop.Ta obsahovala 150W nebo 250W bodovou halogenu na 15 nebo 20V,trafo,ventilátor a regulaci výkonu.Cca 1,5cm tlustým a tak 50cm dlouhým světlovodným lanem se světelný tok přenášel do kruhového světlovodného prstence o průměru tak 10cm.Barva těch strojů byla takovej ten vyblitej RAL,ale to koukám že mají asi všechny.Sám bych dnes rád zpětně věděl s jakými mašinkami jsem měl tu čest.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » výber USB mikroskopu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£