(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:06)

Re: Maloobjemový a zároveň vysokovýkonnový sub

smile

(upravil mechanik 6. 5. 2017 20:07)

Re: Maloobjemový a zároveň vysokovýkonnový sub

Tapped horny, tak to sa teším. Hlavne potom vela fotiek, simulácií a dojmov zo zvuku smile a ladiť pekne hlboko! Tiež by som staval tappedhorny a kupoval velké spíkre ale ide to hrozne do penazí... To si radšej postavím R-2R reguláciu hlasitosti, sice to tiež vychádza na 150e sakra, to tam ešte nemám ani displej a DO... Ono je tak nejak všetko drahé, ked sa to robí poriadne.

Re: Maloobjemový a zároveň vysokovýkonnový sub

Jasně, že o nic nejde, kdybych byl trpělivější, bavíme se dál. S "nesouhlasením" souhlasím, to je potřeba, ale zároveň je potřeba nebýt hluchý, připomněl jsi mi:

If you're not prepared to be wrong, you'll never come up with anything original.

A teď to nemyslím přímo na tebe, rozumnému výsledku bychom se určitě dobrali.

Ty naše diskuze jsou spíš tragikomické, protože v nich mají tendenci radit stroze ti, co o věci nemají páru, přebírají co pochytili jinde, papoušci! big_smile Hodnotných příspěvků pomálu, to se za hranicemi nevidí, tam mi přijde, že když člověk neví, je si toho vědom a drží hubu.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:06)

Re: Maloobjemový a zároveň vysokovýkonnový sub

smile

Re: Maloobjemový a zároveň vysokovýkonnový sub

Díky za všechny reakce, i když větší polovině s obtížema rozumím (spíš nerozumím:-)).

V současnosti mám BC SUB15 osazený 15PS100 (kopil jsem je za velmi dobrou cenu jako takový dočasný řešení) a chci prostě zvýšit hustotu výkonu - s použitím dobré (a počítám s tím, že to bude podstatně dražší) 18" udělat bednu, která toho uhraje víc a pokud to půjde, tak i při menších rozměrech. Navíc pod pojmem víc si nepředstavuju jenom silnější kopnutí, chtěl bych, aby ten bas byl spíš příjemný, hutný...

Když by se dalo víc vymáčknout z lepší 15" (přece jen ten 15PS100 je spíš entry level), tak bych byl samozřejmě rád, každej ušetřenej centimetr a kilo se hodí. Jenže ono leckdy správná 18" se může spokojit s menším objemem než 15", takže je to těžký...co se subu týče, moje zkušenosti nejsou velký.

Současný suby  mají vnější rozměry 44,5x60x67 cm.

Každopádně když si do simulace zkouším dávat různá repro, tak ten 18DS115 mi z toho zas tak slavně nevychází..

Antonio: když simuluju v Amplionu basreflexovou ozvučnici, tak Vb je čistý vnitřní objem bez basreflexu? Protože se dole počítá objem basreflexu a já nevím, jestli je započtený do Vb nebo ne...

(upravil Otas 8. 5. 2017 6:35)

Re: Maloobjemový a zároveň vysokovýkonnový sub

Mé preference, jak to bylo i naznačeno, se odvíjí i od hmotnosti, proto mne tak zaujalo to lehké RCF.
Není to pouhý rozmar či snobství. Dělávám mobilní disco, krásný koníček, obvykle je DJem ženská.  Jsem starší pán průměrné tělesné koncepce.
Takže na akci dostat něco většího dovnitř není problém, pomocníků vždy dost, zato po skončení si každý větší kus odnesu sám sad (samozřejmě to platí i pro live). Dopravním prostředkem je větší osobák (Peuegot 5008), nakládám a vykládám sám.
Podle tohoto zadání musí vypadat objemem a hmotností i můj sub - název této diskuse to plně vystihuje s dovětkem LEHKÝ a snadno přenosný. Mimochodem proti přenosnosti jako jednochlapovka se proviňují projektanti často. Lépe se nese něco, co nemá těžiště příliš daleko od těla. Základní tvar bedny tedy spíše něco jako EMI151 (bez ukosení). 
Můj optimální vnější rozměr pro jednochlapový sub s 18" by byl (š.*v.* h.) asi 51*75*40 smile. Do toho by se měly vejít i BR délkou, přinejhorším by byly vyústěny z boku a hloubka by se třebas ještě snížila.

Edit.: Jinak s detailem přesného výpočtu BR bych se nyní nezdržoval. Ten sub by nejspíše dostal zatlumení zadní stěny a všechno pak bude jinak...

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:06)

Re: Maloobjemový a zároveň vysokovýkonnový sub

smile

Re: Maloobjemový a zároveň vysokovýkonnový sub

Havlis: Vb je vnitřní objem po odečtení všech překážek včetně tlumení, vzduchu v bassreflexu a množství vzduchu v blízkosti jeho hrdla uvnitř.