Re: Beyma 12BR70, aký objem?

regálovky??? 100L je na regulérní sloupy. Druhá věc.. bedny uvnitř nábytku nebo jako součást nábytku se může a zřejmě ukáže jako chyba. Ať už kvůli odrazům v nábytku, tak i omezeným možnostem jejich umístění... Třetí věc. To, že ti to někdo doporučí neznamená samo o sobě že jsou to doré reproduktory... zároveň něchci tvrdit že zcela špatné. BR70 neznám, slyšel jsem tuto  sestavu s 8BR40 a nezdálo se mi to špatné. Stejně jako globalizovat, že na tvůj žánr jsou vhodné jen uzavřenky.. ale to je věc každého.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Určitě si pro soustavy vybere vhodné místo,píše že cymra je velká ,takže by neměl  být problém.Ještě dobréj zesík a je to.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Tomu verím, len dúfam že ich môj zosík ukoćíruje v pohode....s pozdravom

Ondra.klofat: áno maxi regalovky 70*40*50 v.š.h. na stojany, mám na regalovky slabosť, súčasťou nábytku nebudú ani poblíž..... nesnažím sa globalizovať to že closed bedny a ú naj, u mňa však prednesom vyhrávajú a to som ich porovnával s nejedny bedňamy...

(upravil mechanik 28. 4. 2017 17:02)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Benazi, iba že ked má 125w tak pri 100w príkone to už bude mať aj slušnú tepelnú kompresiu.

Benazi napsal:

...jak tam hukneš 100w jdeš do kolen.

Jj, z toho pôjde iste do kolien big_smile 50Hz -6db.

https://i.postimg.cc/nMtvb0Zv/2279290.png

Nedivím sa že sa vám potom zdá že BR "hučí" ked to môže mať na 30Hz tak o 12db viac. Ale je fakt že ked to človek nevhodne umiestni a budí nejaku rezonanciu miestnosti tak to môže byť z BR horšie. No ked sa to odmeria v REW a použije plugin do foobaru2000 tak je kludne možné že ešte ušetríte množstvo príkonu do basáku, znížite jeho výchylku aj THD.

Aký k tomu budeš používať zosilňovač?

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Mechanik: Akai AM67... podľa grafu je rozdiel veľký ako tak čumím....neva

práve preto mi BR bedne zrejme nesadli....

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Benazi: Do kolen z toho určitě nepůjde. Je úplně šumák, jaká citlivost je napsaná v datasheetu. Realita je mezi 90 a 91dB na 100Hz v poloprostoru. Takže v závislosti na umístění to půjde ještě tak o 2-5dB dolů. To rozhodně není nic úžasnýho a takhle se bude chovat skoro každej basák ve 100L closed. Ledaže by použil nějaký PA-čko, ale tam zas přijde o spodek.
Já osobně ale ten basák až tolik neřeším. Chce uzavřenku, ať má uzavřenku, ten 12BR70 v ní je v podstatě použitelný. Podobně by tam vycházel třeba Dayton DC380-8 a další podobný měniče. Taktéž chápu jeho omezený rozpočet i to, že chce regál.
Mně spíš mrzí výběr toho zbytku (šlo by vybrat střed+výšku i levněji a lépe) a taky mně zajímá, jak to chce ošetřit, co se výhybky týče, když si neumí ani odsimulovat ozvučnici. Pokud nějakou univerzálkou z Dexonu, nebo hovadinou ze vzorečků, tak platí v plné míře, co napsal Milan.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Samozřejmě že je rozdíl velký... v tom je smysl Bassreflexu... kdyby v tom nebyl rozdíl tak se to nestaví big_smile

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

TLU: konečne rozumná odpoveď ...
To je dôvod prečo som sa zaregistroval a požiadal o pomoc a nie čakal na odpovede typu: za ty prachu sú lepšie tie....., prečo BR, prečo regalovky.    . .... Dik za pochopenie

ondra.klofat: tak z toho BR ten bolihlav po 2 pesničkách... wink

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

ze špatně naladěné bedny možná. Bolehlav může mít člověk stejnětak i z nevhodně navržené uzavřenky

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

ondra.klofat: to máš v zkutku pravdu, mal som Infinity reference series,uzavrenky ktoré boli asi najhoršie bedny čo som mal... basy od spodu začínali krásne,ale rýchlo im dochádzal dych, na stredoch brutálne ukrićané a výšky strašne slabé (emit-r).... kto ich mal mi dá za pravdu

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Infinity Reference sú o ničom. Baviť sa o nich je ale rovnako zbytočné, ako keby sme tu začali preberať nejaké ARS1034 apod.
Z bassreflexu Ťa bolela hlava z jednoduchého dôvodu - bol použitý v bassreflexe nevhodný reproduktor a nebolo to dobre naladené ani ošetrené. Hučalo to na nejakej frekvencii okolo 70-80Hz, aby to dávalo pocit z monumentálnych basov a to je ten bolehlav. A ako tu bolo naznačené - to sa môže stať aj pri uzavrenke. U 12BR70 to ale asi nehrozí ani v prípade uzavrenky, ani v prípade dobre navrhnutého bassreflexu.
Fajn, nebudeme Ťa do bassreflexu nútiť, aj tak nemáš skúsenosti s jeho ladením. Na uzavrenke nemáš v tomto prípade čo pokaziť...
Ako to teda bude s tou výhybkou?

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

TLU: žiaľ len uni, od de..nu, údajne navrhnuté pre tuto kombináciu reproduktorov, ktorú však treba následne utlmiť pravdepodobne.na výškach ktoré sú citlivejšie.....dúfam že to nejak zvládnem....

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

No to nebude bohviečo. Hrať to nejako asi bude, no môže sa stať aj to, že budeš v porovnaní s tými Magnatmi sklamaný... Aj tie výhybky si už objednal?

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

TLU: Toho sa obavam asi najviac, pretoze magnaty su asi naj co som kedy mal, tak vyrovnane a detailne v celom pasme.... tak nejak by som si predstavoval vacsieho brata DIY od Beymi...;)
Do BR by som siel len v pripade ze ma po 10minutach nerozboli hlava, ale ako Si napisal s tym zial skusenosti nemam ziadne sad
Udajne BR70 sa hodi viac do uzavrenky, ale videl som uz projekty s BR ....

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

12BR70 neznám, neměl jsem ani dřívější verzi ani tu současnou. Co mě vadí, že Beyma dělá takové čachry, že překope reprák a nechá mu stejné označení. Dřívější verze měla problémy s kontaktem cívky o magnet, s tím přišel check a zmiňoval to i někdo na polácích, a to je průser. Nová verze má, z vnějšku, stejný magnet, chovat se tak ale nemusí. Pokud má parametry takové jako v novém pdf, nedostatku spodku bych se nebál, jestli ho neudusíš v malém objemu, pak se to bude chovat podobně jako moje Vify PL22 a ty nedostatek basů opravdu nemají. Taky se ale může stát, že parametry jsou v reálu trochu jiné a toho spodku bude míň. V žádném případě nezobecňuj, že je lepší uzavřená nebo naopak, obojí má svoje a to, co hraje je kombinace reprák/bedna. Takže bys to měl udělat tak, že ty měniče změříš a rozhodneš se (tím myslím necháš to všechno na někom, kdo tomu rozumí), pokud ti nevadí obrovská almara, třeba by se ten bassreflex dal použít, hučet nic nebude, pokud víš, co děláš. Každopádně výhoda uzavřenky je ta, že postrádá druhý imp. peak dělající problémy kolem 100Hz, tím víc, čím níž se basák dělí. Pak další element co hraje je místnost a konkrétní umístění v ní, jak beden, tak tebe.

Kombinace repráků je to funkčně v pořádku, ovšem to, co určí jak ta kombinace bude hrát je právě výhybka a uni (a předpokládám, že to je 3WP...) to může pěkně posrat. Rozhodně z výsledku nevyvozuj jak "beymy" umí zahrát, na to zapomeň, takhle se bedny nedělají.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

antonio: BR bedna musí byť väčšia ako closed?? Uz som to tu spomínal, že uzavrenky mi sadli proste viac, možno práve zle navrhnutou bednou či BR...taźko povedať

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Asi před deseti lety jsem byl  něco nakupovat v Dexonu a zrovna to řešil s prodavačem,závěr byl takový že měl špatně navržen sub,diy kutil udělal nátrubek  strašně dlouhý zřejmě nezměřil ladění a při plném výkonu  překročil x max, a šel do kytek.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Já osobně bych tu Beymu strčil do 70L closed. 100L nemá smysl. To už pak jen neúměrně zvyšuje výchylku a zlepšení směrem dolů totálně nicotné (38 oproti 35Hz na -6dB). Ten rozdíl neuslyší a ve 100L nepůjde do toho narvat ani těch 100W.
Na ten bassreflex bych se v případě té 12BR70 asi vykašlal. Ty TS parametry nespíš stejně nebudou tak milosrdný, jako udává datasheet a 140L regál je přeci jen trochu velká almara. Navíc je tam už co zkazit...

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

TLA: takéto rady si cením, prečo zbytočne ísť do 100l+ keď so 70 l bude rozdiel v basu zanedbateľný...

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Ja si tým čo píše TheLastUnicorn niesom uplne istý. Frekvenčná charakteristika sa sice velmi nezmení ale dosť sa zmení Qtc a tým sa môže zmeniť či tie basy budú mäkkšie alebo tvrdšie. Pre to že sa mení Q a tým tlmenie toho reproduktoru. Možno to je jeden z dôvodov pre čo ked tú beymu dáš do 40l a zekvalizuješ tak to zvukovo nikdy nie je to isté ako ked ju dáš do 100l. Ale môže to tiež byť niečim iným... Možno pevnosť membrány a nejake nelinearity.