Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Mechanik: jj, pravdu máš...

Inac super regalovky z 80rokov s 10"basom uz doma mam, hraju super...
Avsak kapanek vacsie a vykonnejsie by som privital, obyvak mam o rozlohe 40stv. akustika OK, obcas si pocuvnem hudbu nahlas
Moj zaner je rock,pop, metal....takze dolu na 30hz to nemusi....;)
S pozdravy

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

No, ale tak to úplně nefunguje. Pokud spodek tehdejšího desetipalce ti nestačí, neznamená to, že potřebuješ reprák větší. To se odvíjí od konkrétního měniče a typu ozvučnice. Pak taky neber na lehkou váhu to, co ti napsal divnypocit. Byla by škoda to zabít.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Práveže moje Magnaty idú od spodu krasne (tiež uzavreté) povedzme že chcem výkonnejšiu náhradu ...

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Z mého pohledu není cesta málo citlivý reproduktor v malém objemu jdoucí odspodu, protože pokud to bude mít nízkou citlivost nebude to rozhodně hrát vzdušně.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

No nemyslím že by 100l bolo málo na br70, ináč moje magnaty s 10"basom  majú cca 40l, citlivosť 92db...

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

To jsem myslel obecně, protože najdou se tací borci, co dají 15-18" hovado s BL, že na to potřebuješ zbrojní průkaz do malého objemu a aktivní ekvalizací se 400W koncem se z toho snaží udělat nejspíš přímotop a radiátor smile Ano, je to cesta k basům, ale nemá to nic společného se vzdušností, lehkostí. 100L pro Beymu 12BR70 je luxus pokud na to máš místo, absolutně nic proti.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

tofifee: Že majú tie magnaty udanú citlivosť 92dB je pekné. No nie je 92dB ako 92dB. Tá citlivosť bude dosahovaná niekde v strednom pásme. Niekde na 50Hz to bude v tej 40L uzavrenke podstatne menej.
Z celej tej navrhovanej kombinácie sa mne osobne pozdáva len ten 5MP60 a aj ten by som už dnes použil len v prípade, že idem stavať dizajnové retro na štýl JBL L-100 alebo Pioneer HPM100... Inak by som šiel do úplne iných meničov - predovšetkým ten výškač naozaj nemá príliš dobrú povesť. Ja osobne som ho teda neskúšal, ale ani nevidím dôvod to už dnes robiť.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

TLU souhlas. 40l, 10", rozsah dolu, citlivost 92dB, no docela to nestimuje.

Abych byl konkretni, co muzes mit zas stejny penize:
Basaky:
SS 26W Discovery (ne sub), 80l BR, nebo klidne uzavrenka, cena asi 74Euro
SB23NRX, 60l BR, cena asi 86Euro

Stredy:
SS 15M Discovery, asi 56Euro
SB15MFC, asi 50Euro

Vyskac:
cokoliv od SB, levnejsi SS, Vifa,....

Vsechno to jsou za ty penize dobry veci, vypadaji solidne (nevim proc snaset pohled na ty Beyma kose), vysledna citlivost systemu bude 87-88dB/2.82V/1m.
Tu Beymu v uzavrence jsem nesimuloval, ale podle parametru, citlivost bude plus minus stejna.

ruzne DIY repro

Web

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Repra mám už objednané, takže s tým už nič nenarobím, iných výrobcov tu zbytočne rozoberame....tie hliníkové výškače, len pretože zo stejneho materiálu mám i tie v magnatoch a hrajú špičkoví, keď porovnám s kalotamy či dokonca emit-r z Infinity (asi najhoršie výškače čo som počul)
Veľké bedne mi v obývačke vadiť nebudú nakoľko som spomínal že je o rozlohe 40m²...nejako to dotiahnuť dokonca,a Le ako som spomenul,pojdem max do 100l....ahoj

P.S. skonštruovať chcem zásadne uzavreté boxy!!!
Nepočúvam žiadny,house,techno,D&B a podobne nezmysly....;)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

To je totiž věčná chyba .... nejdřív se objednává a až pak se zjišťuje co se z toho postaví. Druhá věc, to že mají dva výškáče kalotu ze stejného materiálu nebude znamenat že budou hrát stejně.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Jo, skoda casu se snazit nejak poradit. A jeste napise neco o Techno atd. Jak souvisi zanr s Closed nebo BR???

ruzne DIY repro

Web

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Hlavnou podstatou tejto témy bol odporuceny objem uzavretej ozvučnice....
Každý tu vypisuje o možných i "lepších" náhradách oproti Beymam, ale všetko len BR čo ja vyslovene nechcem!!! A to že nepočúvam techno a pod.kraviny znamená že nepotrebujem ísť s basom až na úplne dno....kopák,basgitara sú najnižšie frekvencie čo počúvam smile

(upravil ondra.klofat 28. 4. 2017 13:33)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Jen pro zajímavost... protože jsem měl pořád pocit, že jsem návrh pro tuhle sestavu někde viděl.... a už jsem to objevil: https://issuu.com/pali_tl/docs/beyma_enclosure. Strana 39 je tvoje sestava (akorát pokud se nepletu, tak je to ještě z doby starší verze BR70ky). Beyma přímo pro tohle tuším měla odladěnou i tovární vyhýbku, která se dala hotová koupit. Ale je to už dávno, takže kromě toho že už sehnat stejně asi nepůjde, tak jak už tu padlo... nejsoučasnější trend to není.

Náročnost na basy podle stylu hudby je taky trošku mimo místu... vážná hudba, Jazz, rock nebo cokoliv jiného může být mnohem náročnější na basy. Stejně tak hodnotit to tak, že nepotřebuju jít nízko s frekvenčkou protože kopák a baskytara..... mohou být nahrány a ekvalizovány milionem způsobů, tudíž budou mít milion různých možností projevu při reprodukci

(upravil mechanik 28. 4. 2017 13:38)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Tým vzdušne som myslel že sú perfektne urobené čo sa týka prúdenia vzduchu. Pod vzdušným zvukom neviem čo si predstaviť. Ono beyma je mizerný reproduktor, nemá ktovie akú výchylku ani cievku, 125W rms je dosť bieda, ona proste odpovedá cene... Sice neviem, je dosť možné že by sa za tú cenu našiel v zahraničí aj lepší reproduktor.

(upravil TheLastUnicorn 28. 4. 2017 13:41)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Komu niet rady, tomu niet pomoci. Nech si dá tú 12BR70 do 100L closed a nech si s tým ďalej robí, čo uzná za vhodné. Druh ozvučnice nijak nesúvisí s počúvaným žánrom, ale vysvetľovať niečo má zmysel len tomu, čo počúva a niečo si z toho odnesie. Inak je to hádzanie perál sviniam a ďalej ma to nezaujíma.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

http://allegro.pl/zwrotnica-glosnikowa- … 96339.html

beymacké jsou pořád.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Ok, Dik za vase odpovede, vidím že sa často rozchádzajú t.j.br70 super vs mizerný basák...
To že chcem uzavreté je môj subjektívny názor, proste mi to môj žáner lepšie hraje.....S pozdravy

(upravil Milan 28. 4. 2017 15:33)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

podle mě škoda peněz a času s tímhle materiálem a přístupem něco stavět. Výsledek může být maximalně satisfakce z vlastnoruční manuální práce.
přeju ať ti to dělá i tak radost.

Web

(upravil tofifee 28. 4. 2017 15:52)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Rešpektujem každého názor, chcem veľké regalovky (budú súčasťou nábytku-obyváku), žiaľ väčší rozpočet nemám, tento set mi bol doporučený a to že má basak len 125w a meniće nepatria z ďaleka do highendu nieje pre mňa až tak prioritou č1.....S pozdravy

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

úplně stačí,má vysokou citlivost,jak tam hukneš 100w jdeš do kolen.