Téma: Beyma 12BR70, aký objem?

Zdravím vás, mám na vás prosbu ohľadom konstruovania DIY uzavretých regaloviek zloženú z týchto meničov: Beyma 12BR70, beyma 5MP60n, Beyma T2030...
Problém spočíva v tom, že obchoďák nemenovanej firmy, ktorá sa zaoberá predajom reproduktorov mi tvrdí že na uzavretý box je potreba min.120l objemu, čo mi príde ako nezmysel...
Má niekto s týmto skúsenosti, prípadne odporučiť objem na dané repro?? Ďakujem s pozdravom ostávam

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

a co takhle zkusit zadat parametry do nějakýho simulátoru, třeba boxsim, amplion a podobně. Ale mám dojem, že pokud chceš dostat z toho repráku maximum, tak to tak nějak bude. Otázka je, jestli by to nechtělo spíš basreflex.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Dik za odpoveď, bassreflex práveže nechcem, som názoru že uzavrenky majú lepší zvuk....

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

50-60L uzavrenka a tlumit 60-70% objemu, ale musis mit novou verzi 12BR70 s vyssim Q. Jsou to dobre reproduktory.

(upravil tofifee 27. 4. 2017 21:09)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Dufam ze nerobim reklamu....

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

bassreflex 130 l
nátrubek průměr 98* 70 mm
https://s21.postimg.cc/l19c16bgn/beyma_1.png

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Dik za simuláciu, dá sa nejaký ten graf na cca 60-70l uzavretú ozvučnicu?
Vopred díky

(upravil Benazi 26. 4. 2017 13:47)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Degraduješ celou bednu,beyma potřebuje objem.
https://s10.postimg.cc/ryyfkjm4p/444444.png

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Ta simulace neuvažuje jednu věc a to je umístění bedny, tedy to co simuluješ tak v realitě nebude. Mám odzkoušeno dokonce "jen" 45L a 80% výplň a stále to v uzavřené basuje velmi dobře. Pokud nemá místo pro 130L almaru a chce uzavřenou, je to jeden z mála reproduktorů, co lze použít. Po započtení vlivu místnosti je -3 dB cca 44Hz.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

No ale to už pak může klidně použít i nějakej 10" a bude to kromě citlivosti stejný... Je zbytečný trápit velký zvířata v malejch klecích. Leda by to bylo na nějaký PA použití, tam je to asi trochu jinak a každej dB citlivosti se počítá.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

A co tak P25REX, v 45l uzavrence? Proc zrovna tahle Beyma? A na ten vyskac jsem myslim neslysel dobreho slova.

ruzne DIY repro

Web

(upravil Benazi 26. 4. 2017 16:41)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

já osobně mám 12b70 ve 100 litrech,u tohoto typu je to akorát.
jistě simulace je jedná věc,reál druhá, ale 12br potřebuje objem,pak ho nemusí kupovat, u 130 l má zaručené maximum co lze ze zpodku vyždímat. nadarmo se neříká že 12br je skutečný basák,
proč beyma? to je otázka? protože chce použít 5m60+ t 2030, citlivostně  střed sedne, jen utlumí výšku cirka 3-4 db.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Me ta kombinace prijde jako neco, co se tu stavelo 10 let zpatky. Uplne levny repra to nejsou.
Basak ok, kdyz chce zrovna 12'' a nevadi mu vzhled a ma na to prostor, ale zrovna stredy a vysky bych si za ty penize dovedl predstavit SB, Scan Speak, Wavecor,...vlastne cokoliv.

ruzne DIY repro

Web

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Mě se ta kombinace nelíbí jen designově, středy s výškou k tomu basáku prostě nejdou. 5MP mám a neměl bych proti němu ani popel, T2030 jsem pořádně nikdy neotestoval, 12BR70 neznám. Ono to chce hlavně správný přístup, pak začne hrát i to co je za pakatel a od čeho bys to ani nečekal.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Ahojte,dakujem vám za všetky odpovede, tak ja to skúsim aspoň so 100l ozvučnicou...táto zostava mi bola odporúčaná nemenovanou firmou, ako odporúčaný set.... Už ich mám objednané, tak nezostáva nič iné ako to dotiahnuť do konca...s pozdravy ostávajte

Ahoj, aká citlivosť by mi vznikla pri cca 100l objeme? Cca...

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Přesně taková, jakou ji vidíš v simulaci. Ale tohle bych nechal stranou, nech si poradit a moc se v tom nešťourej. Benazi simuluje se starými daty, do bassreflexu se moc nehodí, 70-100l uzavřených.

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

tofifee: hlavně bude důležité mít k měničům dobrou výhybku, která je výsledkem měření měničů v ozvučnici, simulace výhybky pouze za pomocí dat od výrobce nebude ideální.

(upravil tofifee 27. 4. 2017 7:49)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

antonio: Presne tak ako pises, udajne sa hodi viac do uzavrenky, preto som zhanal vacsi hifi basak a tento mi bol odporuceny...
p.s. tie hlinnikove lemy na stredoch a vyskach sa mi tiez moc nepacia, mozno ich strieknem do matnej ciernej...;)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Na to lakování pozor... běžný barvy na hliníku většinou příliš nedrží, což znamená jak snadné poškození hotového laku, tak i komplikované nanášení... barva po hliníku velmi snadno stéká atd. Bude to chtít něco spešl..., existují speciální vysoce přilnavé nebo reaktivní základovky, ta na tom drží, navrch už pak můžeš dát cokoliv. Nejlepší výsledek by byl komaxit nebo elox, ale to na sestavenym repráku samozřejmě reálné není.

(upravil mechanik 27. 4. 2017 8:57)

Re: Beyma 12BR70, aký objem?

Ja myslím že doba pokročila a kto doporučuje 12BR70 v 100l uzatvorenej reprobedni to asi nepochopil. Dnes sa nájde mnoho menších reproduktorov lepšej konštrukcie čo v BR zahrajú daleko viac. Na trhu je dosť pekných 8" aj 10". Ja by som takéto hovedo s mizerným 12" proste nestaval. Kam sa uberá vývoj je dobre vidieť. Je to "vzdušná" konštrukcia malých reproduktorov s vysokou zatažitelnostou ktoré idú hlboko aj v dosť malých objemoch, len majú nízku citlivosť... Funguje to dobre.

Tú kombináciu ti doporučil tipujem dexon...