Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy z Rožnova...

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 63]

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Mám úplně stejný pocit. A ještě: ten pořád opěvovaný prostor, no, že by to bylo něco, co vícepásma nezahrají, nevím. Mě šlo o něco jiného. Fotografové to mají jednodušší. Fotka je dobrá, nebo ne. Ale vidíš to. Tady se můžeme dohadovat, ale jak hraje ta která konkrétní soustava, to tu nezjistíš. Mě se na výstavě líbili nejvíc Sonus Faber, potom asi Fischer&Fischer. Focal, a pak už nevím, musel bych to poslouchat znovu, a i s jinými nahrávkami.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Dobrý večer,

nerozumím agresi na českých diskuzních forech . Mě se taky v Praze nelíbily některé bedny a stály přes milion ,ale nebudu nikoho urážet.

Prosím uvědomte si že nás poškozujete. Máme větší prodeje v zahraničí než v domovské zemi ,kde to prodáváme za polovinu.

Ve světě sklízíme uznání tak proč ne doma ? Fakt tomu nerozumím,v Praze mi řeklo snad 50 lidí že je to skvělý zvuk a našli se i takoví co ještě nic tak

dobře hrajícího neslyšeli (prosím bez urážek). Každý to slyšíme jinak. Ještě se mi nikdy nestalo že by někdo odcházel z naši

poslechovky a nebyl nadšený...  Je to na všech výstavách ve světě stejné ,někomu se to líbí jinému ne ,ale o tom to je ...sto lidí sto chutí.

Ještě si dovolím přidat další velice pozitivní test http://hifipig.com/rd-acoustic-evolution-loudspeakers/

Budeme rádi když za námi přijedete do Rožnova a poslechnete si to v klidu ,zrovna dnes jsem prodal jeden pár Fostex měničů do Přerova.

Pravděpodobně si vezme i korpusy.. Byl hodně nadšený.

S pozdravem z Rožnova

Radovan Řehořek

budeme se na vás těšit v naši poslechové místnosti. A bedny sebou smile

(upravil mechanik 25. 4. 2017 8:39)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Asi som mal napísať že na stredoch to patrilo k tých najlepší veciam čo tam bolo možné počuť ale fakt to nepovažujem pri širokopásme za výkon, ono to hrá zaujímavé stredy fakt akosi na všetkom. Tiež neviem či je na mieste ich nejako hodnotiť kedže ani neviem či to má rozumnú frekvenčnú charakteristiku... Ked už niečo hodnotiť tak sa hodí vedieť či sa to aspon snaží priblížiť realnemu obsahu nahrávky... Taký lowther je tušim dosť prúser, tieto voxativ radšej žiadnu neuvádzajú a fostexy sú dosť podarené...

Ja určite mám rešpekt k veciam vyrobeným v CR a SR. Sú to napríklad veci od firmy Sroll, za ktorými stojí mnoho hodín vývoja a skutočne snahy urobiť veci inak lepšie. Širokopásma sú tu desatročia a vždy hrali inak.

Každopadne mám rešpekt k tej práci ktorú musela dať mechanická stránka reprobedni. Bohužial dizajnom je to pre mna zase neprijatelný úlet. Aj tak každému projektu z CR a SR fandím viac než zahraničným. Ked už sa môže niekde niečo vyrábať som rád ked je to tu. Niesom nejaky nacionalista ale je to základ k tomu aby krajiny v ktorých žijeme fungovali a mali sme sa dobre.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Dobrý den,

právě design je to co nás odlišuje a díky tomu máme hodně fandů ,na instagramu a pinterestu a to jsme tam chvíli.

A věřte že jsou lidi ,kteří náš design milují smile a o tom to je , nejen hranatá je ta správná smile

Pro mě je třípásmová bedna plná problémů ,které nelze vyřešit . U širokopásma je problémů daleko míň smile

Jinak Evolution se skládá s 58 dílů a vývoj trval 2 roky ,celkem i s prototypy to bylo přes tisíc hodin,vše CNC 5 osá fréza.

Když by někdo věnoval čas hledáním DIY komunity na Fullrange tak zjistí že je to fonomén a jsou miliony lidí ,kteří už nikdy nebudou poslouchat

vícepásmovou bednu. Já určitě taky ne . Když zákazník doveze svoji bednu na porovnání je to vždy okamžitě jasné a nikdy není pochyb o tom co je

lepší. Prostě zvuk s jednoho bodu a bez komprese pásem a otočení fáze atd ..

Nemá smysl řešit zvuk na výstavě tam to nelze nikdy dobře prezentovat. Navíc zvuk se z množstvím lidí dramaticky měnil !

Tak prosím buďme k Fullrange tolerantní ,pro zpustu lidí je to jediná cesta a nikdy by nešli zpátky k 3 pásmům ..a taky neumí pochopit jak někdo

může 3 pásma poslouchat ,když to může hrát skvěle bez výhybek..

S přátelským pozdravem, Radovan Řehořek

(upravil ondra.klofat 25. 4. 2017 10:45)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Teď trošku odbočím od samotného předmětu, neboť mě to trochu zarazilo... To co začalo jako vyčítání členům fóra, že agresivně útočí proti něčemu, se přeskupilo v dost podobný příspěvek, pouze z druhého úhlu pohledu. Stejně jako mi nepřijde správné hanět automaticky všechny širokáče, mi přijde stejně krátkozraké hanět automaticky všechna vícepásma, stejně jako tvrzení, které vypadá jakože "okamžitě přehraje jakoukoliv jinou bednu, kterou si zákazník přiveze"... Beru to jako marketingové tvrzení, ale byl bych opatrnější. Jak jste napsal... je to fenomén, což znamená, že se spoustě lidí bude líbit (jakkoliv to není tento případ, jsou fenomény i věci prokazatelně negativní, čili jako argument bych to nebral). Přesto to ještě neznamená že musí každý další uznat, že to je nejsprávnější/jediná správná cesta. To že to má svou konkrétní cílovou skupinu neznamená že je to dobré řešení pro všechny. Je to zboží, které se může líbit a nemusí líbit... navíc je to tak specifické zboží, že je dle mého naprosto pochopitelné že stejně jako bude mít nadšené fanoušky, bude mít i stejně nadšené odpůrce...

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Problém Radovane je, že tady jsi na technickém fóru, kde se na věci nahlíží jinak než povrchně (zdaleka ne všichni samozřejmě). Proto se nediv podobným reakcím, úplně jinak obstojíš na fórech pro audiofily, tady jsme amatéři, a teď mám na mysli význam "znalec oboru nebo činnosti bez profesionální přípravy". Jen bych na začátek přidal "víceméně".

No a třeba z mého pohledu mám z tvých příspěvků a činnosti pocit, že za vývojem tvých beden stojí emoční stránka než technický přístup a pochopení věci. Rozhodně se nepřu s tím, že fullrange umí zahrát dobře, ale spojoval bych to s jinými pojmy než ty, tady prostě narážíš.

Do Rožnova to mám kousek. smile

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Děkuji ondra.klofat ,chtěl jsem jen nastavit zrcadlo a to se povedlo.

Prostě obě technologie mají klady a zápory ,ale po sečtení jsou si rovny ! A to je bez debat !


Tak kdy přijedete na poslech do Rožnova smile

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Bez debat to stále není, neboť si nikdy nebudou rovny, protože pro každého budou jednotlivé klady a zápory jiný význam... čili každý si to sečte jinak. To že jednomu člověku jsou si rovny, neznamená, že jsou si rovny pro každého... Kromě toho, že, každý slyší jinak, a chce něco jiného, stejně jako může nedokonale hrající nástroj znít v určité skladbě subjektivně lépe, než striktně a dokonale ladící, stejně jako každý poslouchá jinde, atd... A ani za předpokladu, že by hrály naprosto stejně kdekoliv cokoliv si rovny nebudou... Protože ať se nám to líbí nebo ne, zvuk není jediným faktorem výběru reprosoustavy... tím chci jen říct to, že co je dobré pro mě, nemusí být nutně stejně dobré pro ostatní. A chci zdůraznit.... nehodnotím reprosoustavy, neslyšel jsem je... hodnotím to, že se tu zbytečně šermuje nějakými "absolutními" tvrzeními....

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Ja bych se do Roznova chtel stavit, pripadne donest vlastni bedny na porovnani.
Jen tak ciste z pleziru, pokecat, poposlouchat, pak to otocit zas domu.
Musim ale vymyslet transportni pripravek na ty moje bedny, ja kvuli tomu sprintera nebudu tahat, abych pak sel z dalsima zas domu..
Musim to prepravit na moto, je to daleko pro mne z Bratislavy.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Jen zmenšený hedlund,nic víc.Maketingové kecy projdou na spotřebitelském fóru,tady dost lidí vystřídalo několik různých druhů konstrukcí než našli svojí cestu a ví co od toho čekat a co ne,zrovna jako u vícepásma.Holt ty fyzikální zákony stále platí... big_smile

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Ano je to propracovaný a zvětšený hedlund ,kde jsme docílili podstatně lepších parametrů, ale to je na dlouho...je za tím hodně vývoje.

Souhlasím s Leonardem že fyzika platí a proto pro fullrange bude mít své výhody i nevýhody. Stejně jako 3 pásmo.

Zapojil jsem se do této debaty z důvodu osvěty a ne marketingu , jen jsem chtěl naznačit že děláme něco má smysl a ve světě i úspěch.

Je potřeba říct že ve světě má Voxativ fantastický úspěch a to je fakt.

My používáme jejich měniče tudíž zvukově nám to hraje podobně za zlomek ceny

Měl jsem možnost slyšet na testech konkurenci (více pásmo) za 38 000 Euro a pro mě jsme měli lepší zvuk což dokazuje i test. (nepodplacený)

Fullrange má svoje místo na trhu a určitě má co nabídnout . Pro mnoho lidí velké překvapení a třeba i volba...

Při vzniku jsme doufali že přijede hodně Hifi nadšenců a poslechnou si něco jiného ,ale bohužel se jen o tom vedou debaty u klávesnice ...

Tak znovu výzva přijeďte do Rožnova a při skleničce dáme poslech a jsem si jist že určitě to bude zajímavý zážitek.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

A čo nalejete? smile

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Teď čistě ze zvědavosti... jaká konkurence za 38 000E a jaký test? (Smutným) faktem však je, že i přes "světový" úspěch Voxativu a "místu fullrange beden na trhu" jsou tyto bedny v celkovém objemu hi-fi techniky přecijen víceméně okrajovou záležitostí... možná neprávem, možná poprávu... to už je opět subjektivní.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

No momentálně je tam Tokaj a Rulanské, samozřejmě slivovice,Becher,Jagermeister,Ballantines a pivo smile

(upravil mechanik 25. 4. 2017 14:20)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

RDacoustic, to je trochu problém porovnať s viac pásmom... Určite máte nejaky vlastný okruh nahrávok ktoré na tom hrajú dobre. Ked vyberiete nahrávku plochého saxofonu tak to 3 pásmo nepotrebuje tie najspodnejšie ani najvyššie pásma. Potom je kludne možné že ked to 3 pásmo má bass reflex a poriadny silný koncák tak vám to pripadá byť zlé... Potom si to pustíte na širokopásme s hornou, myslím tú v reprobedni na zosilnenie spodných kmitočtov, každá horna trochu hučí a ked nie tak s elektronkáčom mizerného výkonu s velkým výstupným odporom už určite. Potom zvuk dostane tú pravú atmosferu, tie objemné nižšie stredy s vysokou dynamikou... Ja to poznám a každopadne to nie je správny stav. Pár nahrávok tam skutočne môže hrať subjektívne lepšie ale je to klam a na väčšinu nahrávok to bude mizerné. Väčšina nahrávok bude bez basov a zahučaná, proste nepôjdu počúvať a nebude to nejakou komprimáciou...

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Test na http://hifipig.com/rd-acoustic-evolution-loudspeakers/
Koncem měsíce bude i na druhý model Euphorie.

Nechci zveřejňovat a poškozovat velkou značku.

Ještě k  prodejnosti , je to velké těžké a drahé na výrobu a samozřejmě manželky nejsou většinou moc nadšeny ,když si to muž koupí do

obyváku ,ale jsou i výjimky smile.

Mám tak 20 prodejů ,které zkrachovali na tom že je to hold velká bedna....

Ale 18.května jedeme do Mnichova a tam máme už pár podejů z minulého roku za výstavní cenu 6000 euro, letos si vezmou větší auto, minulý rok

to nedali do auta smile


mechanik:
No není to tak jak píšete musíte se zastavit si to poslechnout a pochopíte že i horn umí i 35hz ,ale ne blátivě jak velký a pomalý basák ,který tlačí

spoustu vzduchu.

Výhodou hornu je že malý špičkový a přesný reproduktor,který  přesně a rychle vystaví bass a zvukovod se postará o zbytek.

tak prokreslený bass nikde na velkém basáku ,nebo malém s bassreflexem neuslyšíte. A to i v Praze jsem pár lidem od prezentoval...

(upravil mechanik 25. 4. 2017 15:13)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Píšem hned na začiatku že som to počul. 35Hz určite nie, nie s touto konštrukciou, nie s rozumným poklesom. Tlačiť vzduch je nutné, čo vzduch netlačí basy nehrá. To že má horna širšoký zvukovod a vyustenie len znamená že je plocha vačšia a zduch prúdi nižšou rýchlostou. Membrána ktorá nemá plochu ani výchylku je na basoch výrazne limitovaná a nezáchráni to ani väčšia horna než máte. Väčšie bolo možné niekde v Prahe počuť a hučalo to šialenen... Inak je horna a špecialne v tomto prípade len o rezonanciách a prenikaní stredov z opačnej strany... K tomu prekreslenému basu - to je čiastočne tým že to nejde hlboko. Cesta k verne pevným basom nevedie cez elektronkáč mizerného výkonu a širokopásmo s tenučkou papierovou membránou vo velkej horne. To má len špecifický zvuk ktorý sadnej úzkej skupine nahrávok.

Pardon nechcel som z toho robiť nejaky osobný útok. Ako je vidieť produkt si zákazníkov nájde a to je hlavné. Nech sa darí pri predaji a vaše nadšenie pretrváva.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Je to jednoduchý. Já jsem si koupil za pár peněz měřicí mikrofon,  ARTA taky není nedostupná -  a něco navrhl a změřil výsledky. A to co jsem naměřil nemám problém publikovat veřejně, a to nechci ani nic prodat. Takže očekávám nějaký rozumný výsledky měření, stačí v ose a  pár hodnot ve dodorovné ose, předpokládám, že tady na fóru jde většině lidí o techniku, a ne o nějaký planý řeči. Technik měří  a výsledky dokáže nějak srozumitelně prezentovat, například v grafu. Politik a jiná pakáž kecá, mlží a slibuje...

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Nejsem lovec rovných charakteristik, ale nějaký měření by mě taky zajímalo. Ostatně recenze sama, stejně jako většina recenzí na fullrange bedny, uvádí "slabší" projev na nízkých frekvencích..., a to hned několikrát. Čili to by konkrétně pro mě byl jeden z nepřekonatelných mínusů oproti vícepásmu... a odhaduji, že bych nebyl sám. Samozřejmě není fér hodnotit bez poslechu.... ale nějaký základní předpoklad a představu z toho zjevně stanovit lze... nehledě na to, že jak psal mechanik, neumím si představit jak něco bude skutečně "basovat", když to nemá dostatečnou plochu ani výchylku.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Také se přidám k debatě. I já jsem si v Praze poslech Rožnovské horny poslechl jsem si také v Kroměříži  Kroměřížské horny , postavil jsem proto byť neuměle lampový zesilovač. Nakonec zvítězil rozum a také jsem neměl jistotu jak to bude s poslechem v mém obýváku. O rozměrech nemluvím. Myslím že k cíli se dostanu dříve s laborováním s výhybkou než laborováním s  tvarem skříně, zvukovody zatlumením atd. Tak-že nakonec zvítězilo třípásmo. Horny určitě nehrají vůbec špatně, jde o to co také budu poslouchat. Při předvádění čehokoli nám každý  zvýrazní  klady a potlačí nectnosti nebo nedokonalosti svého výrobku. Proto také  předvádění kde každý preferuje jinou hudbu. My si potom něco vybereme.

Příspěvky [21 až 40 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy z Rožnova...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£