Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Dobrý den,
tak jsem si koupil sluchátka Sennheiser HD 250 Linear II, která mají impedanci 300 ohmů. A jelikož nemám žádnou Hi-fi věž, ani jinou zvukovou soupravu a veškerou muziku mám na hardisku v notebooku tak teď řeším to, jestli si k připojení těch sluchátek k notebooku, koupit externí zvukovku nebo sluchátkový zesilovač (sluchátkáč). Prý by měl být s nějakým převodníkem DAC. Moc tomu nerozumím, tak chci poprosit o radu, co by bylo pro mě nejlepší, abych využil potenciál takových sluchátek. Poradíte?

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Záleží, kolik do toho chceš investovat...

Web

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Ahoj, pokud neplánuješ kupovat další sluchátka, tak si asi klidně můžeš koupit nějakou lepší zvukovku. Osobně ti můžu doporučit Asus Xonar U7. Předpokládám, že máš v notebooku windows. Říkám to proto, že pokud bys měl notes bez OS a měl tam třeba nainstalovaný linuxy, tak tam Xonar sice funguje, ale je trvale přepnutej na low gain, tzn. hraje dobře, ale pro 300Ohm sluchátka už by to bylo potichu.

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Ahoj, jinde mi zase radí, že externí zvukovku ne, že si mám pořídit DAC se sluchátkovým zesilovačem, nejlépe napájeným externě, né z USB. Jaký je Váš názor? Chci poslouchat pouze na sluchátkách, tudíž mi stačí stereo zvuk, nestojím o žádné rozšíření na 7.1 nebo 5.1 zvuku. Pouze z PC do sluchátek. Děkuji

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Já mam první generaci téhle zvukovky https://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i … AixX8P8HAQ

A naprostá spokojenost. Chtěl jsem něco bez DTS , prostorovýho zvuku a podobných blbin. Stereo nic víc . Pravda neni to hifi ale spíš studiová věc . Je na ní dobrý to že má nezávislý Volume pro repro a pro sluchátka . Má klonovanej linkovej výstup výstup ( RCA a symetrický TSR )

Provozuju na tom sluchátka Grado Prestige SR 225 a spokojenost .

Web

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Samozřejmě si můžeš koupit i USB DAC, akorát aby to za něco stálo, tak to asi vyjde dráž a pro tyhle sluchátka v tom nevidím extra smysl. Chyba to ale není. U toho Asusu nejde o to 7.1, ale o to, že U7 má poměrně slušný převodník, na rozdíl od nižších řad. A doporučoval jsem ho, protože je relativně za pár korun. Ale není to dogma.

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Díky, a co tohle?
https://zvukove-karty.heureka.cz/audinst-hud-mx1/

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Sice neznám, ale určitě může být.

(upravil Milan 25. 4. 2017 15:49)

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Hele ber to jen jako typ, ale já sem za tu cenu už delší čas spokojený s tímhle http://www.k24.cz/product/257460/Audiot … CUBEBLACK#
používám jí už asi 3 roky jako zvukovku k PC, kde mám jen sluchátka Shure SRH-940

Web

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Momentálně ale nemám dost peněz na pořízení něčeho jiného (teprve se zařizuji po rozvodu smile a proto se poohlížím po nějakém (nejlépe stolním) DAC/Amp zesilovači, který bych připojil k mému notebooku a užil si tak teď zakoupená, moje vysněná a legendární sluchátka Sennheiser HD 250 Linear II.

Uvažuji o těchto:
1. Audinst HUD - mx1
2. AudioQuest DragonFly Red
3. Mayflower Objective2 + ODAC (o2 amp + ODAC)
4. Audioengine D1 (ten ale myslím píše, že 300 ohmová neutáhne)
5. xDuoo TA-01
6. Aune T1

DOPORUČÍTE, PORADÍTE? Díky moc smile

PS: Nic z toho nebudu kupovat nové, stačí mi použité, zakoupené třeba na ebay

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Zdravím,
mám ještě jeden dotaz. Když píší na stránkách výrobce Audioengine D1 v popisu tohle, bude to dostačující, "utáhne" to moje 300 ohmová sluchátka?

Output impedance: 2 ohms
Recommended headphone: impedance range 10 ohms to 10K ohms

Díky, hezký den

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Píšou, že doporučený impedance jsou 10-10000 Ohmů. Ty máš 300 Ohmů, takže podle popisu ano:-). Neboj, ty HD250 nejsou žádný necitlivý mrchy, podle měření na Innerfidelity jim stačí cca 0,25V na 90dB, ty budou hrát na jakýmkoliv normálním sluchátkáči v pohodě.

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Díky moc za tuto informaci  o měření, výborné info. Už tam pročítám stránky, zajímavý web. Díky smile

Jinak je to blbost. Ano, 10K ohms je 10 tisíc ohmů. A to mají přímo na jejich stránkách napsané. Ale kvůli častým dotazům na jiných fórech, a žádostí o specifikaci o výstupní impedanci, z nich vylezlo, že Audioengine D1 zvládá sluchátka do 300 ohmů. A to tam ještě někteří píší, že jen taktak...

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£