Téma: Jiné satelity k Logitech Z906

Zdravím,
mám u PC 5.1 repráčky Logitech Z906, ale z těch malých plastových satelitů moc nadšený nejsem, tak řeším čím je nahradit abych zlepšil zvuk. Hlavní použití je hraní her, poslech hudby (častěji na pozadí při práci) a občas nějaký film.

Původně mě napadlo, že vezmu satelity od starých Genius HT 5.1, ve kterých vyměním měniče za lepší s nějakou rozumnou výhybkou. Vyhnul bych se tím případné truhlařině (na kterou nemám nářadí ani vlohy) a nevyšlo by to moc draho. Když jsem ale tak pročítal místní fórum, usoudil jsem, že by s laděním výhybky bylo tolik práce, že to za to asi nestojí. Navíc zadní satelity jsou opravdu miniaturní (cca 1l s 8cm repáčkem).

Takže spíš začínám uvažovat o stavbě něčeho osvědčeného, ale tady jsem zatím trochu narazil s výběrem.
Je to k PC, takže spíš menší, tak do 10l na satelit.
Zadní satelity jsou v policích v knihovně, výška do 24cm.
Centr na placato, mám nad monitorem připravený držák.
Vzhledem k tomu, že (zatím) nechám původní logitech sub, tak nečekám žádné zázraky. smile
Cenově tak cca do 8kKč za vše.

Co jsem zatím hledal, tak by se mi na přední satelity líbil antoniovo KIT2 (https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16874).
Nejsem si jistý, jak ale vyřešit centr, předpokládám, že kdybych chtěl to samé se zdvojeným středobasem, tak se to musí celé přeměřit a přepočítat. sad
Na zadní satelity kvůli velikosti uvažuju o nějakém širokopásmém repro, ale zatím jsem na vhodný hotový projekt nenarazil.

Prosím o tipy, kterým směrem se vydat.
Díky.

(upravil dhaman 23. 4. 2017 20:35)

Re: Jiné satelity k Logitech Z906

Ahoj,
Ja mam doma k PC Genius SW-HF5.1 6000 a satelity som poladil. Zvuk bol otras. Tak som pomeral repro a navrhol vyhybku. Teraz uz je to pocuvatelne. Este musim poladit center.

https://ulozto.sk/!DOtwVtE2Nghv/genius- … ssover-pdf

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Jiné satelity k Logitech Z906

dhaman napsal:

Ahoj,
Ja mam doma k PC Genius SW-HF5.1 6000 a satelity som poladil. Zvuk bol otras. Tak som pomeral repro a navrhol vyhybku. Teraz uz je to pocuvatelne. Este musim poladit center.

Díky, tahle možnost mě ani nenapadla, předpokládal jsem, že by to u těch čínských noname měničů ani nemělo smysl se o něco takového pokoušet. smile
Jenom si nejsem jistý, jestli jsou v těch mých stejné repro, já mám ten úplně první typ co Genius dělal (koupeno 2003). Podle označení jsem je nikde nenašel, foto je zde: https://goo.gl/photos/dYQh75uK2XUuu759A (na fotce je centr, ale v předních satelitech jsou stejné).

Re: Jiné satelity k Logitech Z906

Lacné a dobré projekty sú na repromanii. ZV240, TM265 (existuje aj v Center prevedení).

Re: Jiné satelity k Logitech Z906

mixi: Datasheet nezozenies a aj keby tak velmi nepomoze. Idealne je vzdy merat repro uz v boxe.
Chcelo by to pomerat co z tych repro lezie (SPL a impedancia) a podla toho spachat vyhybku.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Jiné satelity k Logitech Z906

Něco by se dalo http://mirulu.borec.cz/GeniusHT/genius.htm u Těch Z906 je, že ty tangband fullrange jsou v plastových maličkých budkách, chtělo by to větší budky, vyplnit vatelínem a hlavně to mít ze dřeva.  Případně bych postavil nějaké jiné fullrange (dost ušetříš za výhybku i repro) ale i tak největší pálka bude u stolaře zaplatit výrobu budek.

Re: Jiné satelity k Logitech Z906

Díky všem za reakce, koukám, že cest je víc než jsem původně počítal. Bohužel, začínám zjišťovat, že spousta použitých repro ze zmíněných projektů se už nedá v obchodě koupit sad (což chápu, repráčků Tesla / TVM se dlouhodobým nadšencům válí doma haldy a proto jsou i v novějších projektech hojně využívané). Nechce se mi shánět díly po bazarech, takže bych radši něco, co si koupím v obchodě.

Takže mi z toho zatím nejlíp vychází ZV240 zmiňované staffym (Zetagy se sice už taky nevyrábí, ale vypadá, že se ještě dají koupit).

dhaman: do měření a ladění stávajících genius bedýnek mi přijde škoda investovat, to už radši postavím něco nového.

divnypocit: fullrange jsem na přední satelity zatím neuvažoval, možná to je jen tím, že jsem osobně zatím žádné pořádné neslyšel, takže jim moc nevěřím.

Re: Jiné satelity k Logitech Z906

až stvoříš ty ZV240, tak vyměň i ten sub, Dayton RSS210HO v 30l basreflex bedýnce hraje úplně jinak, a jako zes. stačí něco od číňana s TPA3116, mám takovou sestavu u PC a řekl bych, že spousta lidí nemá nic  takhle hrajícího ani v obýváku, a zaplatili za to 10x tolik...

Re: Jiné satelity k Logitech Z906

kaed napsal:

až stvoříš ty ZV240, tak vyměň i ten sub, Dayton RSS210HO v 30l basreflex bedýnce hraje úplně jinak, a jako zes. stačí něco od číňana s TPA3116, mám takovou sestavu u PC a řekl bych, že spousta lidí nemá nic  takhle hrajícího ani v obýváku, a zaplatili za to 10x tolik...

V delším horizontu o výměně subu taky uvažuju, takže díky za tip. Akorát je trochu škoda, že mi funkčně ten logitech k PC vyhovuje – malá ovládací konzole na stole s výstupem na sluchátka, spousta vstupů, dekodér, DO a další. Možná to pak půjde vykuchat a vyměnit koncáky, ale to je zatím vzdálená budoucnost. smile