Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkový zesilovač s GU 50

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

Téma: Elektronkový zesilovač s GU 50

Ahoj borci,mám takový dotaz, koupil jsem na Ebay stavebnici elektronkového zesilovače: http://www.ebay.com/itm/Douk-Audio-Clas … Sw44BYk6-I
Je u toho plánek zapojení ,kde u elektronek jsou vývody očíslovány 1-8. Já mám prosbu jestli někdo z vás mi poradí jak mám otočit elektronky ,který vývod je 1 a td. A u elektronky 5Z3P jsou 4 vývody. A taky na elektronce není žádné číslování. Děkuji za odpověď.
Poslal bych plánek,ale neumím ho sem vložit.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Tady máš DS té lampy s pinoutem. Najdeš tam určitě i tu usměrňovačku.

http://frank.pocnet.net/sheets/175/g/GU50.pdf

(upravil kaed 9. 4. 2017 15:19)

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

usměrnovací lampa vypadá jako AZ11 (EZ11) kdybys nenašel nikde jinde. ale tady je snad všecko:...

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Kluci děkuji moc, našel jsem všechno. Je to paráda. Díky.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Ahoj, tak jsem dopadl na tvrdou zem . Smontoval jsem po mechanické stránce zesík a před zapojením jsem si ohmicky přeměřil napájecí trafo. A hned u primáru nekonečno. Po připojení 220 V nic. Vinutí přerušeno. Prodejce z Číny se k tomu staví, jako že on za to nemůže a že mi za 2000Kč pošle nový. Tím prosím odborníky o radu ,kde koupit napájecí trafo, které má vstup 220V vývod 320V, 2x6,3 V a 5V. Díky za odpověď.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Udělají ti ho v Blatné

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Nez to trafo zahodis, dobre si ho prohledni, zdali neni na nem takova zrada, ze Cinan zapajel lakovany, nebo smaltovany drat, jako prase, ze ho neocistil.
Druha vec je, zdali tam neni tepelna pojistka, ktera se bud spatne zapajela, nebo ji Cinan zapajel tak tuze silne, ze se vplyvem tepla pajeni rozpojila. Pripadne se rozpojila ta pojistka, pri vypalovani v peci, je li trafo lakovano vypalovacim lakem.
Byvali to bezne zavady u traf, ktere udelali sice poctive, ale nekde se vloudila chyba v technologii.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

A taky si ověř že se nesekl v návlečkách, to trafo má dva primáry 110V tak zkus jestli mezi některými vývody pro primáry něco nenaměříš....

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Tak to tu máte, to sú tie nákupy z ebay. Ja som bral zase tranzistory z číny, z čínskeho eshopu, aj ked tak na prvý pohlad nevyzeral. Bol to analogmetric. Objednal som si tranzistory pre audio, rôzne typy asi za 120-150e. Na stránke mali pekné fotené obrázky originálov ešte v zhodnom grade. To čo prišlo bolo hrozné, k nejakemu TO92 som dokonca dostal komplementár v TO-220. Neviem či prvú zasielku schválne po zaplatení neposlali alebo sa stratila, alebo či čisto náhodou došla po tom čo som na nich pritlačil. Každopadne to trvalo mesiace a po tom čo som dostal napodobeniny a nafotil ich tak som im balík vracal. Ked im došiel tak to zatajili a nejakou zhodou náhod to pošta nemala označené ako doručené. Po asi pár týždnoch som išiel na poštu a s pani sme vypísali reklamáciu. Znovu som tušim mesiac čakal a potom som dostal z pošty rozhodnutie kde bola fotokopia dokladu že zasielka bola prevzaná. Tak som znovu zatlačil na eshop že pre čo sa neozvali že im to došlo a pre čo neposlali späť peniaze. Začal som sa všemožne vyhrážať až som na koniec dostal na svoj paypal účet späť peniaze. Celé to trvalo pol roka ked nie viac. Potom som našiel zaujímavé a parametrovo takmer zhodné a nedostupné tranzistory v GESe a ešte k tomu napárované, tak som ich hned kúpil. Priložím nejake fotky.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Dnes jsem to přeměřil , vývody 110V nekonečno a dohromady taky nekonečno. Přerušeno. Koupil bych toto: http://www.tme.eu/cz/details/tsl100_001 … yty/indel/ Mělo by vyhovovat,ale u toho bývalého trafa je sekundár 300V a u toho nového 260V snat to nebude vadit.

(upravil DJ_Rix 18. 4. 2017 17:37)

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

To trafo má dva primáry, celkem 4 dráty, jak to myslíš změřil 110V ? Buď se zapojí dva a dva dráty dohromady nebo dva spojí a zbylé dva dělají přívody, fakt mezi žádným není odpor, takže jsou oba 110V primáry kaput ?

GU50 nejde zapojit na 6,3V žhavení, pouze na 12,6V na to bacha. To trafo by mělo asi vyhovět, krom toho Ua. Nemuselo by to ale vadit, třeba protopí velkou část toho napětí na RC článku, podle obsahu součástek to žádná supervěda nebude (hlavně kondíků je podezřele málo na filtraci...). Nemáš k tomu schéma ?

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Jo obě 110V jsou přerušeny.  Jo na plákku je na GU 50 žhavení 12,6v. Rád bych jsem dal plánek mám ho v PDF,ale neumím to se dát.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

No, to je teda pecháček sad PDF musíš někam uložit a dát sem link, třeba uložto, nebo někde jide.

(upravil Crifodo 18. 4. 2017 18:04)

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

To je dost divný a nepravděpodobný, aby obě vinutí byly přerušený. Zkus proměřit všechny kombinace vývodů bez ohledu na barvy, jestli někdo nespletl značení. Ty dva anodový sekundáry by měly mít nejvíc. Pokud někdo nezapájel neočištěný dráty s lakem na vývodní lanko. Jestli odpadá možnost reklamovat stavebnici jako celek, tak když není co zkazit, zkusil bych trafo demontovat a odmotávat vinutí. Odvinutí je práce na kousek odpoledne, jestli nebude chyba na úplným spodku vinutí ,tak to třeba opravíš a sekundáry navineš nazpátek. Ačkoliv se to dneska v době kupování a skládání může zdát jako scifi, v dřívějších dobách se trafa běžně amatérsky navíjela. Je to sice otázka impregnace a zkoušky izolace, ale vedle čínsko-vietnamské kvality vidíš, že to je nakonec jedno. Na kovovým šasi spojeným s PE stejně ochranu před nebezpečným napětím drží výstupní trafa.

Mělo by vyhovovat,ale u toho bývalého trafa je sekundár 300V

já na tý fotce vidím údaj 320V střídavých.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Jo je tam 320V. S tím kucháním trafa to bych určitě nezvládl. vidím to tak,rozkuchat a vhodit do šrotu.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Tak zkusím zde dát schéma. https://uloz.to/!qcO6SGS0y5M6/fu-50-pdf

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

No a jsou ty ostatní vinutí přibližně ohmicky správně? nebo když z jinýho trafa připojíš žhavicí napětí 6,3 na to 5V vinutí, změřit ta dvě anodová, jestli tam něco je.
do šrotu bych to zatím neházel, jestli ty plechy nejsou nerozebíratelně slepený, vždycky se to dá třeba nabídnout na aukru kdo si s tím poradí.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Ta schema... to je dehonestacia gu50 a jej perfekcionismu... ale nie toto som chcel, stale si myslim ze to trafo je OK. Zavolaj si k tomu niekoho skusenejsieho.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Ta absence oddělovacího kondu na vstupu je odvážný záměr.

Re: Elektronkový zesilovač s GU 50

Tak jsem to dal odborníkovi a ten konstatoval kaput. Kluci nestrašte,začínám se bát čim dál víc. Jakej oddělovací kondenzátor na vstup dát?

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkový zesilovač s GU 50

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£