Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s Tesla ARA 9918

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [4]

1

Téma: Subwoofer s Tesla ARA 9918

Zdravím,

chci udělat sub s ARA 9918 (na domací použití) a at hledám jak hledám tak nevím do jaký bedny ho umistit. Každý tvrdí něco jinýho, ale zadnej projekt jsem nenašel. Poradte v cem bude nejlíp.

Díky za info.

2

Re: Subwoofer s Tesla ARA 9918

Jeden z mála repráků, co hraje ve všem a velmi dobře. Jistě, v mezích 150 W RMS a Xmax tuším 6 mm. Měl poměrně velký rozptyl parametrů a byl často (více i méně úspěšně) předěláván. Jestliže si vezmu obvyklé parametry (z hlavy smile) Fs 33 Hz, Qts 0,27 a Vas 220 litrů, z toho pak vypadává bedna 80 litrů, laděná na 48 Hz. Lepší by sice bylo ladění na 40 Hz, ale pak se to bude trochu zakřivovat.

3

Tak jseš na straně s bassreflexem . ( na hloubku hlubší a štěrbina ) a co ten  bendpass 4th  ?
vita

4

Huhlák zvaný bandpas (nemá údernost nástupu) všeho druhu je dobrý, když potřebuji dohnat citlivost nebo nemám výhybku. Což se netýká této situace - na doma.
Na doma bude BR hrát jako víno. Nějaké štěrbiny nemám moc rád (vycházela by dosti úzká na šíři 400 mm a 40 Hz), tady raději basreflexovou trubku, resp. dvě.
Dokonce i closed (nebo hornu) by to díky dobrému magnetu utáhlo, o uzavřenkách se říká, že jsou zvukomalebnější. Ale muselo by to být větší (vidím to na takových 120 litrů) a stejně by se muselo dost přidat na basech. Nechce se mi teď ho dávat do simulace (měnil jsem simulační program za novější a už tam parametry ARA nemám zadané).
Výhodou tohoto repra byl skvělý (ale drahý) Alnico magnet.

Příspěvky [4]

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s Tesla ARA 9918

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£