Téma: Jak postupovat s řešením kvalitního sterea?

Ahoj. Rozhodl jsem se začít úplně odspoda.
Mám dva koupené integrované zesilovače, záměrně každý s jiným zvukem. A nějaké reprobedny, které budu měnit. Tyto na nízké hlasitosti hrají "obyčejně", ale když přidám na střední hlasitost, zvuk rozkvete a dá se to slušně poslouchat. A v tom je můj problém.
Představa, že mám reprobedny cca 3,5 metru od sebe, sedím 3 m v jejich středu a mám to nahlas je spíše nepřijatelná.
Co s tím? Tuším jen jedno řešení: Malé regálovky vyšší kategorie.

Re: Jak postupovat s řešením kvalitního sterea?

Tohle se bohužel stává, že některé reprosoustavy potřebují nakrmit aby to hrálo. Nemusí to být výhradně vina reproduktorů, ale třeba i toho, že při vyšších hlasitostech se může více projevit vliv poslechového prostoru... poslední dobou sám zjišťuji že prostor dělá hrozně moc (skoro se mi chce říci nejvíc... občas stačí posunout bedny o metr sem, o půl tam a hraje to výrazně jinak). Samozřejmě tím nechci říct, že lze vinu reproduktorů vyloučit... nicméně samo o sobě bez zkoušení se toto bude zřejmě dost těžko předvídat, jestli ty či ony reproduktory budou hrát potichu tak a nahlas jinak. Taky je potřeba odlišovat frekvenční charakteristiku a hlasitost. Nahrazení něčeho (asi sloupů?) regálovkami může mít za následek "oříznutí" spodku, kdy menší bedny jednoduše nezahrají tak nízko, nicméně podobný projev, jako u větších sloupů pouze při nižší hlasitosti automaticky určitě čekat nelze.

Re: Jak postupovat s řešením kvalitního sterea?

Je v hifi vůbec nějaká konstanta, od které se lze odpíchnout?
Zatím to na mne dělá dojem, že si vezmu dovolenou, odjedu na chalupu a shromáždím v jedné místnosti všechno co mám, od Tesly až po dnešek a budu zkoušet, kombinovat a zkoušet a zkoušet. Děsím se toho, ale ono to asi jinak nepůjde. Nakonec, když u toho poteče pivo....

Re: Jak postupovat s řešením kvalitního sterea?

Tohle se bohužel stává, že některé reprosoustavy potřebují nakrmit aby to hrálo. Nemusí to být výhradně vina reproduktorů,

...ale vlastnosť sluchu. Hovorí sa tomu aj fyziológia (tlačidlo "loudness" na niektorých zosilňovačoch), viac tzv . Fletcher-Munson

(upravil maxell 13. 4. 2017 13:09)

Re: Jak postupovat s řešením kvalitního sterea?

regálovky potřebují stojany aby akustická osa sestavy byla přibližně ve výšce hlavy posluchače...nebudou lepší sloupáky cca 1m ?
mohou stát přímo na podlaze místnosti

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Jak postupovat s řešením kvalitního sterea?

Tady je hodně bastlířů reprobeden. Máte pocit, že vaše projekty strčí do kapsy mnohé profibedny nebo tady spíš kutíte pro radost z dobrého zvuku za málo peněz? Jestli se neptám na špatném místě. Zajímá mne, kam až jít s cenou, aby to jakž takž stálo za  to.

Re: Jak postupovat s řešením kvalitního sterea?

Pokud neslyšíš hudbu pijánko, neslyšíš ji pořádně ani nahlas. Že je něco lepší při vyšší hlasitosti, je jen tvůj pocit, jak píšeš. Tvůj problém nevyřeší bedny za x tisíc, ale dobrá sluchátka.

Re: Jak postupovat s řešením kvalitního sterea?

No vzhledem k tomu, že pořád pro někoho něco stavím, tak kdyby to za danou cenu nehrálo mnohem líp jak komerce, hádám že by o to lidi moc zájem neměli a ani já bych tím čas neztrácel smile

Web

Re: Jak postupovat s řešením kvalitního sterea?

Abych nezakládal nové vlákno, souvisí to s problematikou.
Z mnohých důvodů jsem nucen v ložnici poslouchat CD receiver a pořád k tomu řeším ty bedny. Už jsem to skoro měl, bohužel je tam to SKORO. http://usa.yamaha.com/products/audio-vi … _black__u/
Myslím, že je to dost podařený výrobek, zvuk je čistý, vyrovnaný, atd. Takže vidím druhou možnost, a to ze sluchátkového výstupu vzít signál a píchnout ho do vstupu klasického integrovaného zesilovače stejné značky, který mám (2x70W A/B). Sluchátkový výstup má samostatný zesilovač, myslím, ještě před korekcemi. Jak jsem řekl, na zvuk si nemohu stěžovat uvážíme li, že se v receiveru jedná o digitální zesilovač 2x20W, ale nějak nejsem pořád uspokojen. Jak to vidíte, na co se mám těšit,pokud vůbec?