Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy z Rožnova...

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 63]

Téma: Reprosoustavy z Rožnova...

http://technet.idnes.cz/reproduktor-rep … _audio_nyv

(upravil mechanik 9. 4. 2017 23:31)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Je to výsmech všetkým konštruktérom čo sa o niečo snažia... Fostex ktorý stojí pár korún v snobskej vintage reprobedni za 139 000 Kč. Ako je videť predať ide každú blbosť, stačí dobrý marketing... sad Teda na druhej strane táto reklama ešte neznamená že to ludia aj kupujú...

Širokopásma poznám, viem že na stredoch dokážu fakt prekvapiť aj oproti kvalitnému 3 pásmu za malú sumu, ale na nejake vážne počúvanie to skutočne nie je... Toto som dokonca mal možnosť počuť s tým najdrahším reproduktorom a nahrávka bola schválne taká kde rozsah smerom dole mal stačiť ale poriadne výšky to aj tak nemalo...

Ale ked niekto nestojí o seriozne počúvanie a chce mať doma niečo divné a zároveň je za to ochotný tú sumu dať, pre čo mu to nevyrobiť. Produkty tohoto typu spoliehajú na to že je na trhu dostatok blbov ktorí si to kúpia a ja verím že ich dostatok je, ked rozšíria okruh pôsobenia daleko za CR a SR.

(upravil kaed 10. 4. 2017 0:17)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

škoda slov. Ale když mají dost blbců co si to koupí, tak proč to nedělat, nebo ne?
Ono je takovejch co usilují o naše peníze okolo hromadu, počínaje "finančními poradci" co neumí procenta, přes paní, která mi  "volala z elektrárny" a když sem se zeptal z jaké, tak neměla odpověď, lidi dnes za prachy udělají kde co. Třeba se přestěhují do Prahy, aby po telefonu mohli obtěžovat lidi z nějakýho zoufalýho call centra, místo aby v klidu jezdili s traktorem nebo sázeli stromky v lese.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Ja by som asi nezaspával s dobrým pocitom, ale ktovie, možno ten zlý pocit vykompenzuje dobrý pocit z príjmu penazí big_smile Je to o svedomí asi...

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Měli jste si to jet poslechnout do Prahy. Já jsem jel, porovnal, strávil tam dost času. Kdo jste to slyšel, že tohle píšete? Já jsem si názor udělal.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

A máme se z toho teď stavět do pozoru, že sis byl poslechnout technický nesmysl pro snoby?

(upravil iMartin 10. 4. 2017 20:55)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Stiglitz, myslíš tuhle expozici? Nevím jestli je to ten samý výrobce ale vypadají hodně podobně.

https://s21.postimg.cc/4noqzpkib/DSC_0198.jpg

Nemám netopýří uši, každopádně na mě to moc velký dojem neudělalo. Neumim to popsat správně high-end magazínově, takže prostě řeknu že těm širokopásmům s hornami velmi chyběly výšky a basy, zatímco těm 2pásmům chyběly jen ty výšky.

Mimochodem, jaká to náhoda, že pan konstruktér je z Rožnova pod Radhoštěm. A jeho názor na fungování výhybek je velice neobvyklý. Podobně jako názory jiného pána od tamtéž ohledně fungování zesilovačů.

EDIT: RD acoustics - takže to je ono.
No, tak jako bedny za 139 000,- Kč to opravdu neznělo. Ale samozřejmě, své zákazníky si to najde. Stejně jako věřím, že si své zákazníky najde i 5.1 systém Bose Lifestyle 650 za 125 000,- Kč, s hodně nepříjemným ostrým zvukem, zato ale velice lajfstajl provedením hlavně těch superminiaturních satelitů (to aby konečně měla smysl ta nejtenčí televize na trhu co se musí přilepit přímo na zeď, a "basový modul" a zadní satelity to má pro jistotu navíc bezdrátové (protože aby k nim vedly nějaký jako dráty, to vůbec není in).

Abych jen nenadával, opravdu se mi líbil zvuk sestavy od Luďka Šrolla.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Buh vi, jak by v te bedne hrali SP205/8.. lol

(upravil mechanik 10. 4. 2017 21:50)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

stiglitz, prečítaj si ešte raz čo som písal uplne hore...

EDIT: ono na zamyslenie je pre čo viac pásmo potrebuje srolla a prevodník casea aby hralo a tie širokopásma hrajú tie svoje zaujímavé stredy na všetkom... Tým nemyslím výkon ktorý fakt nepotrebujú ale topologiu, dac a proste elektroniku celkovo... Tiež čím viac to hrá okraje pásma tým viac to prestáva byť zaujímavé... Ja som si nejake hranie so širokopásmami tiež užil. Každopadne 3 pásmo dá daleko viac zabrať ale vie to zahrať aj poriadny spodok a výšky takže na tom ide normálne počúvať plnohodnotnú hudbu.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Ja si dovolim trosku nesouhlasit.
Co je podle vas plnohodnotna hudba? Mixovana, komprimovana, nebo nekomprimovana, analogove snimana a zaznamenana analogove?
Ptam se konretne Mechanika.
Dobre udelane sirokopasmo, zahraje vsechno. Ale nejak jinak nez vicepasmova soustava.
Opravdu je tam slyset vsechna nedokonalost cehokoli, vysoka citlivost menice, nic nedaruje, nezakryje, neutlumi.
V posledni dobe velmi premyslim, co vlastne znamena verny prednes, nebo HiFi.
Delam experimenty na lidech, netyram je, ale zkousim, co si mysli o tom, kdyz jim neco pustim, jak vnimaji zvuk, nebo nahravku. Z ruznych systemu a ruznych beden.
Pokud v tom budu dele pokracovat, tak budu asi zaznamenavat i zvuky splachujiciho zachodu a zkoumat prostor podobnych nahravek.
Nedavno me privedl ku myslenkam, ohledem zaznamu zvuku, nebo forem zvuku a jeho vnimani jeden znamy.
Tak pomalu prichazim na to, ze ono neni zvuk, jako zvuk, stejne neni barva jako barva.
Kdysi sem tomu nevenoval toliko pozornosti, ale jak sem starsi, opotrebenejsi, hur vidim a hur slysim, tak se mi zda, ze vsechno vnimam trocha jinak.
Na jedne strane se tvari mnozi lide uplne ezotericky /zasvecene/ ohledem zvuku, nebo nahravek, ale ve skutecnosti jsou to povetsinou zkomprimovani MP3 pokrytci.
Mam dojem, ze podstatne je, jak je lidem neco servirovano, predstaveno, nebo presentovano.
Kdyz jim dam ochutnat "Crotte de ragondin", tak si predstavuji neco vyjimecneho, chutneho, nebo kvalitne spracovaneho.
Ve skutecnosti je to jen jinou reci receno- hovno z nutrie.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Myslel som pri písaní aj na elektronickú hudbu ale napríklad aj na také solo na bicie, to širokáč nedá... Mám polské jazzové trio kde sú struny gitary snímaná tak z blízka že sa pohybuje membrána basáku a struna znie až mäkko...

Inak môj stredák má 97db/2,8V/1m a výškač je páskový...

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

wimshurst napsal:

Dobre udelane sirokopasmo, zahraje vsechno. Ale nejak jinak nez vicepasmova soustava. Opravdu je tam slyset vsechna nedokonalost cehokoli, vysoka citlivost menice, nic nedaruje, nezakryje, neutlumi.

Všechno špatně, hudba je o emocích, ale jako všechno je za ní i tech. stránka. Neexistuje nic jako měnič, který umí odhalit v nahrávce nedokonalosti, s citlivostí to nemá co dělat. To, co ty máš za "detailnější podání", je lin. zkreslení, které vnímáš pozitivně - nelineární frek. char. širokopásma určité oblasti "vypíchne", hraje to pak míň hi-fi, ne naopak. Takže když přehodíš na širokopásmo a začneš vnímat všechnu tu čistotu, vlastně jsi přepl na silně zkreslující systém. wink

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

pěkné ale nutno slyšet, a že prodej na přesaturované světové trhy ? zbožné přání konstruktéra, propagace a reklama myslím si

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

V kolika vláknech ten Nývltův výplod ještě bude?
Pan Nývlt buď jako správnej novinář rozumí všemu a ničemu, nebo to pro Anofertí noviny a jejich čtenáře tak předestiluje, že by se z toho i prase převrátilo.
Potom nevím proč tolik negativismu a už vůbec, proč na základě toho osočovat Rožnováky plošně z nějakých úmyslů. Naopak si myslím, že tam za uplynulý půstoletí pracovala halda schopných lidí. Polovodiče, vakuová technika i obrazovky. Co tady kdo dělá dneska. Objednávat z číny a ještě v groupbujích, na to fakt můžem být hrdý.
Jinak celkem souhlasím s wimshurstem. Jestli v akustické nahrávce na širokopásmu slyším dobře lokalizované smýkání po strunách, šelestění flétny, bezprostřední vokály, který naživo slyším taky, a přes třípásmo to neslyším, tak je v něčem pozadu to třípásmo. Nebo kombinace nahrávka a třípásmo.
Ohledně ceny která je snobská: pokud si můžu vybrat, jestli koupím nebo ne, je mi to fuk.
Sralo by mě to, kdyby za ty snobský peníze město nakoupilo vybavení pro neziskovku která bude bavit znuděný kikány v nízkoprahovým centru, protože to byl vejvar pro někoho za peníze z nás vydojený. Taky mě sere, když se zdražujou paliva biosložkou ve prospěch koblihářovy firmy nebo elektřina kvůli solárním baronům. Proti takovým zlodějnám se nedá moc bránit.
Ale proč bych měl soptit, že si Nývlt chystá koupit za svý peníze širokopásmo???

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Antonio, ja to napsal asi nesrozumitelne.
Vsechno co poslouchame, je dobre, nebo spatne, jen ze zdanliveho pohledu vlastniho, sebevlastniho, skupinoveho individualniho fundamentu.
Crotte de ragondin. Merda di castorino...

(upravil divnypocit 11. 4. 2017 17:00)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Já to vidím, ze strany amatérského stavěče beden smile repro 8 tisíc korun, korpusy 130 tisíc. Záleží jestli jsou ty bedny nějak speciálně měřeny a je v nich ukryto speciální autorovo know-how a nebo to je jen prostě obyč horna udělaná ve stylu "hifi" a obkecaná 3x dokola. Hrát to určitě bude pěkně ale chtělo by to vedle sebe postavit tyhle horny, diy bedny, tovární bedny v podobné ceně a poslechnout, jestli jsou ty horny opravdu takový zázrak. Před nějakou dobou jsem ty bedny viděl za cca. polovic ceny.

na fotce, kterou postoval iMartin nejsou fostexy ale ty voxaktivy s cenou mezi 140k-1M korun. + 130 tisíc kč korpusy.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Ještě jednou si teď pánové přečtěte, co jsem vlastně napsal. Co z toho vyplývá? Jak vypadá můj příspěvek? Jaký je to názor? Přečtěte si ještě jednou, a pak napište, co jsem vlastně chtěl říci! He.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

stiglitz napsal:

Měli jste si to jet poslechnout do Prahy. Já jsem jel, porovnal, strávil tam dost času. Kdo jste to slyšel, že tohle píšete? Já jsem si názor udělal.

stiglitz napsal:

Ještě jednou si teď pánové přečtěte, co jsem vlastně napsal. Co z toho vyplývá? Jak vypadá můj příspěvek? Jaký je to názor? Přečtěte si ještě jednou, a pak napište, co jsem vlastně chtěl říci! He.

stiglitz, podla toho čo píšeš je uplne jasné že si si názor urobil a to dobrý, inak by si nepísal po tom čo to kritizujeme že sme si to mali ísť vypočuť. Ako vidíš niesi jediný čo to počul.

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Ty jsi to slyšel?

(upravil mechanik 12. 4. 2017 14:02)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

stiglitz, ved to píšem uplne hore:

mechanik napsal:

Toto som dokonca mal možnosť počuť s tým najdrahším reproduktorom a nahrávka bola schválne taká kde rozsah smerom dole mal stačiť ale poriadne výšky to aj tak nemalo...

Příspěvky [1 až 20 z 63]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy z Rožnova...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£