Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Životnost skladovaných součástek

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 38 z 38]

(upravil Hazys 9. 4. 2017 8:44)

Re: Životnost skladovaných součástek

Já věděl, že mi je ten citovanej text dole povědomej!
Kriste pane... dokonce i ksicht tam mám!


Původně to bylo na webu našeho bastlkroužku, již před mnoha lety zrušeného.

Re: Životnost skladovaných součástek

Crifodo napsal:

...
Již v pátek večer začala intenzivní činnost, obyčejně pátráním, co nového přibylo ve skladu součástek během minulého týdne. Často si již na pátek některý z dospělých lektorů připravil zajímavou přednášku o přístrojích, které v poslední době postavil, s měřením dosažených parametrů. Někdy i mladí členové přivezli své videoprezentace a doplnili je předváděním svých hotových zařízení. Stavba přístrojů pak trvala dlouho do noci. Lektoři byli po celou dobu s nimi, dohlíželi na bezpečnost, radili, pomáhali. V sobotu ráno se kluci vydávali s vozíkem do blízkého sběrného dvora, aby si přivezli rádia, televize, magnetofony, reproduktorové skříně. Někdy si již ve sběrném dvoře z přístrojů vymontovávali výstupní a síťové transformátory, elektronky. A celou sobotu, opět dlouho do noci, stavěli, často své oblíbené elektronkové zesilovače a audiony.
https://www.crk.cz/CZ/ZACHRANIMEC

Uprimne lutujem ze som tu dobu nezazil....

(upravil mechanik 10. 4. 2017 7:37)

Re: Životnost skladovaných součástek

Tiež mi to často nie je prijemne ale doba sa proste mení a ked človek nemá práve 70 tak by mohol vedieť niečo viac než len nadávať ako je dnes všetko iné a zlé. Zosilňovače sa stavali desatročia a dnes už to mladým asi pripadá byť zastaralé a príliš blbé na to aby to stavali... Tak ako mne vždy pripadali rádiá. Vysielajú sa v nich nezmysly a je ich všade vela, pre čo tým strácať čas... No a dnes ludom pripadá byť tako blbý aj zosilňovač... Radšej sa začnú venovať programovaniu v arduine a kedže sa to prepája s PC cez USB port a je to skutočne modernejšia technika.

Re: Životnost skladovaných součástek

zdenoeddie napsal:

Uprimne lutujem ze som tu dobu nezazil....

Ale vždyť je to skoro současnost smile vlastně snad ani současné zákony nebrání tomu, aby si nějaká obec zorganizovala sběr použité elektroniky pro účely zásobování materiálem elektronický kroužek atd. Samozřejmě že lobby prodejců elektroniky a jejich užiteční idioti zelení aktivisti budou kalit vodu a strašit nebezpečými látkami atd., obávám se že i politici. Systém si snad ani nepřeje technicky fundovanou další generaci. A pokud jde o snižování spotřeby konzumu a účelné využívání vysloužilé techniky, tak to je pro konzumní společnost přímo nepřátelská akce.
Přitom i v US existuje rozsáhlá nabídka různých NOS výprodejů, armádní přebytky atd. Tady v eurosvazu se to všechno čím dál nápadněji tlačí k řízené idiocii a k upřednostňování takových činností a etnik které znamenají ne vzdělávání a posilování ale naopak rozklad. Docela si umím představit oficiální reakce, kdyby někdo přišel celostátně s myšlenkou "přistavíme kontejnery, noste tam staré poctivé výrobky nebo firmy nerealizované zásoby, ať si to děti rozebírají a učí se na tom, jak se mají vyrábět poctivé a dlouhoživostnostní kvalitní výrobky". Snad už ani na školách si nedovolí dát dětem do ruky vrtačku.
Mimochodem co je s tím chlapcem, co na různých fórech propagoval těžení kvalitních součástek a kýble kádéček atd.? neztichl taky nějak?

Re: Životnost skladovaných součástek

Ten text z CRK.cz, který tu Crifodo citoval, je starý pouze několik let a týká se doby asi t-5let, kdy RK Příbram ještě fungoval, než ho ti páprdové shora položili.
Součástková základna tam byla extrémně velká - byť povětšinou starý a starší materiál, ale plně použitelný (většinou NOS). Malou část z toho jsme si rozebrali my členové, zbytek odvezl kamion kamsi na Moravu.

Myslíš Šampónka?

Re: Životnost skladovaných součástek

Jo, toho. nespadla klec?

Re: Životnost skladovaných součástek

Já nevim, napiš mu lol

(upravil danhard 10. 4. 2017 12:48)

Re: Životnost skladovaných součástek

Co nám přestěhovali SD, tak je tam mladej kluk a je rozumnej, když si něco odneseš, tak je rád, že něco ubylo  a tak by to mělo fungovat smile

ps. zatím mu tam jenom nosím, ale nechcete zadarmo třeba pěkný 19" CRT monitory ? smile

Re: Životnost skladovaných součástek

já mám plnou krabici univerzálních dálkových ovladačů tak cca 20-30 ks, nabízím taky zdarma smile

Re: Životnost skladovaných součástek

Tak to monitory jsou součástkově teda výrazně zajímavější. Minimálně v barevných koncích u katod se občas nacházejí tranzistory zajímavé do VASu, někdy jsou tam i v komplementárních dvojicích wink

Re: Životnost skladovaných součástek

Před 15 lety jsem dvakrát kupoval nerad 17" monitor, na 19 jsem neměl, ani by se nevešel na stůl. Dneska to nemá žádnou funkční hodnotu, po rozebrání z kvalitních značek jako EIZO vytěžíš možná síťovou přívodku, odrušovací filtr, celkem kvalitní spínaný zdroje s UC3843. Okolo obrazovky rychlý vn tranzistory a D/A.
Napřed to musí zestárnout, aby to získalo historickou hodnotu, pak se o to budou sběratelé rvát.

Re: Životnost skladovaných součástek

Co by prosímtě dělalo v CRT monitoru nějaké D/A?

Re: Životnost skladovaných součástek

Nastavení kdejakých parametrů. Myslíš že se kontrast nebo barevný profily šteluje u 19" monitoru z panelu potenciometrem?

Re: Životnost skladovaných součástek

Já už se lek, že myslíš snad RGB D/A. Protože ten je tak jediný z tý verbeže zajímavý, bude se však nacházet na grafické kartě. (Bohužel poslední leta již integrovaný dovnitř toho velkého ASICu).

Ale takové ADV7125 může být fajn věc, když si chce někdo udělat třeba pěkný trojkanálový DDS generátor wink

(upravil danhard 10. 4. 2017 13:48)

Re: Životnost skladovaných součástek

Tak ony ty součástky procházely určitým vývojem smile
Asi před 15-ti lety jsem dělal náhradu ISA videokarty Trident 8900 s FPGA a už jsem musel použít externí DA převodník.
A protože to nahrazovalo rovnou dvě karty, tak Ti tam můžu nagenerovat cokoliv 6-ti kanálově smile
Teď jenom kam tu ISA kartu strčit, leží mi tu před sebou smile
Je tam jen 2x FMS3818 smile

Re: Životnost skladovaných součástek

Nějakou starou plečku typu PI 166MHz  s ISA sloty bych tu funkční měl lol

Co v tom je za FPGA? Hádám nějaká stará Altera FLEX?

(upravil danhard 10. 4. 2017 14:05)

Re: Životnost skladovaných součástek

Spartan XCS10XL.
Půlku zabírají palety, ale je u toho K6R1016V1D video RAM.

Re: Životnost skladovaných součástek

Vy si z toho děláte prdel, ale starý EGA monitory už začínají mít finančně vyjádřenou zajímavost, o XTčkách nemluvě. Po nich budou první VGA800x600 a pak ty CADový devatenáctipalce. Zvláť když k tomu bude čidlo na kalibraci. No a teď jde o to, že ti co ten šrot se znalostí rozebírají v kroužkách, jsou pak použitelní ve firmách ve vývoji a podobně, zatímco ty ovce co kupujou a zahazujou, protože fotřík na to má, jsou řadoví blbi, co si neporadí s napěťovým děličem na pinu arduina.

Příspěvky [21 až 38 z 38]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Dílna » Životnost skladovaných součástek

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£