(upravil neroman 6. 4. 2017 6:37)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Ahoj,
super, jdu objednávat...
Jinak konstrukce teda počítám že je ok, takže se pustím i do druhého korpusu...

Díky moc

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Ano, muzes, zaroven si muzes vyzvednout vse co je u me.

ruzne DIY repro

Web

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Nejsou 10W odpory a jejich 2x vetsi rozmer oproti 5W zbytecne predimenzovane?

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

To asi ano. Ja tohle moc neresim, jsou to drobne, a prostoru je vetsinou dost.
Odpor pred vyskac nebo stredak davam vetsinou 10W, ale ostatni muzou byt 5W.

Da se to trochu odsimulovat v XSimu, sem se tam na to mrknu, ale ted uz vic pouzivam Vituix.

ruzne DIY repro

Web

(upravil pet007 6. 4. 2017 9:01)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Jo za ten Vituix diky za odkaz/tip. Musim rict ze se mi to docela taky libi. Strasne mne ale sere nemoznost zmenit rozsah osy frekvence + ty sileny cisla soucastek. Protože to co člověka zajima je namackany pomalu ani ne v 1/2 rozsahu grafu.

(upravil Kocour 6. 4. 2017 9:52)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Jo presne, a nemoznost ty obrazky roztahnout, vypada to pak zbytecne ne moc pekne, zubate. Asi mu zkusim napsat. Plus zpusob tvorby schemat je krkolomny. Ale zvykl jsem si.
Jeste studuju veci kolem Power response a DI, je moznost to tam navolit na valcovou nebo kulovou plochu, plus zahrnout do vypoctu horizontaly I vertikaly. Jen  jsem v manual nenasel detail ohledne vahovani. Jen zminku ze se to u jedne moznosti vahuje. Asi se ho taky zeptam.

A uz jsem v Mergeru pouzil i mergovani NF a FF a funguje to solidne, zapocita to I bafflestep. Po zadani prumeru portu a basaku to dorovna citlivosti, ale musel jsem tomu o asi 2 dB pomoct.

Zatim je to tedy nejucelenejsi nastroj pro delani vyhybek se kterym jsem delal.

ruzne DIY repro

Web

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Jj napisu mu tez. Ohledne DI jsem poslal před tydnem Mabatovi raw data z mojich TWR, ze se na to podiva, jak to pocita on v Xoveru a jak Vituix.

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Tak uz ho masiruju, dokonce uz i odpověděl, moc se mu to nechce menit, resp. nevidi v tom moc smysl, tak na nej taky zatlac, dokud je tvarnej big_smile

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Tak uz mam od Kimmo odpoved taky, no moc se mu nic menit nechce. Uvidime.

ruzne DIY repro

Web

(upravil pet007 7. 4. 2017 19:14)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Nechtelo, ale psal mi ted mail, ze vydal novou verzi a Custom Frequency axis tam uz je (a i to funguje). Takze parada smile
http://kimmosaunisto.net/Software/Vitui … gelog.html

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Taky jsem si to stáhl, škoda že není varianta i pro linux, musim to spouštět ve virtuálních woknech, nejede to ve wine...
Zajímavej je taky ten arta recorder, dost to zrychlí měření

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Taky mi psal, a ze jeste bude neco vymyslet ohledne aspect ratio tech grafu. Ze ma par napadu. Takze fajn, hned odzkousim.

ruzne DIY repro

Web

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Tak v nove verzi uz upraveno.

ruzne DIY repro

Web

(upravil pet007 14. 4. 2017 21:11)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Nainstaloval jsem tez, ale tyjo, jak se meni rozsah osy y automaticky...uff.
Pri prepinani ruznejch uhlu se to ruzne meni, takze zbytecne se to zneprehlednuje hmm Tady bych proste dal fixed osu a nazdar.

Edit. a este jen na nektrejech grafech, typicky hlavne na SPL : napr. rozsah  -30 do -60 dB, na ostatnich -25 do -65, pak prepnu jinej uhel a i na SPL se zmeni na -25 a -65 a samotnej prubeh poskoci o kus jinam. Je to blbost ale....

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Projektova stranka zalozena zde:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 91#p336591

ruzne DIY repro

Web

(upravil pet007 4. 5. 2017 20:46)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Asi se predpoklada spis primy poslech ? Osobne mi prijde, ze je tam prebytek vykonu zrovna v citlivem pasmu kolem 2-6kHz...
Osobne bych bez WG dnes snad nic nedelal. (ale to je moje postizeni). Jen pro osvetleni, co myslim na podobnem setupu 6.5"+ 1"+WG

http://www.mervart.eu/!projects/!audio/FW168_SeasNoferroWG/vituix_fw168_seasNOferro900_wg148_polars.png

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Tohle se musi uz poslechnout a vyhodnotit. Mam tu to stejne, jen mensi, s 5", meri to dost podobne, a spis mi ty vysky prijdou nenapadne.

Tady jsem to nechal v ose propadene, a mezi 2-6kHz mimo osu to vypada zvednute, protoze ten stredobas ma u 1kHz propad. Power response zrovna velky prebytek vykonu mezi 2-6kHz nenaznacuje, podle me to pusobi vyrovnane. Ikdyz ne na oko tak pekne jako s WG.

WG je zesloziteni konstrukce, opakovatelnost stavby pro normalniho cloveka neni tak snadna. A vyber "hotovych" kombinaci zrovna velky neni.

Jinak taky mam rad mensi WG, ale proste, ne kazdy to musi, a volba je na zadavateli. Nicmene i u konstrukci bez WG se snazim ten zdvih drzet na uzde, tzn to v ose lehce promacknout.

ruzne DIY repro

Web

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Tak mi to jeste nedalo, a zkusil jsem jednodussi verzi, myslim ze i smerovostne vychazi lepe:

https://i.postimg.cc/5X9Y9RkC/2280683.png

ruzne DIY repro

Web