(upravil JohnyBuchar 31. 3. 2017 9:42)

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

To byla otazka spis vedle, jake jine do budoucna mi doporucujete.Je mi jasne, ze to neresi onu odchylku, ktera se Ted neprojevuje zatim.Menim a zkousim ted asi 6 paru pujcenych lamp, cili az tam necham definitivne rozehrat EH, tak pak budu sledovat nastavene hodnoty. Navic cekam i nove repro, ktere bude lepsim partakem nez soucasne sloupovky 3pasma 4ohm/86dB.

(upravil Wili 31. 3. 2017 10:27)

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

no ako pisu ostatni, najprv daj dokopy zosilnovac po elektrickej stranke aby suciastky a nastavovanie fungovalo ako ma...

ako sa pytas na znacky, sa tyka z tych beznejsie dostupnych a stale fungujucich vyrobcov a kvality tak aspon podla mojho osobneho nazoru a vlastnych skusenosti (u niekoho ineho mozu byt ine preferencie) je moj rebricek nejako takto:

1) Tung-sol tie su podla mna uplne top
2) Genealex
3) Electro harmonics, Sovtek a Svetlana asi narovnako = tieto firmy vlastni New sensor corporation a vlastia aj Tung-sol, ale su to rozdielne elektronky/divizie vyroby
4) JJ
5) cina

S elektronkami od JJ je to tak ze kazda stvrta az piata je vacsinou nejaka vadna alebo sa casom pokazi, aspon ja som zatial stale mal to "nestastie". Uz som raz skusal kupovat aj JJ z nemecka a tam to bolo kvalitativne trochu lepsie, ale stale nie take dobre ako u inych lepsich znaciek. Napr. vacsina signalovych ECC83 od JJ su take zvukovo hluche a ploche, su dokonca aj jemne mikrofonicke, takze tu pouzivat minimalne ecc803s. Vykonove niekedy krivo vyrobene, raz sa mi stalo ze sa mi EL34 priamo v bakelitovej patici v elektronke prerazila anoda na zhavenie a podobne defekty... Male signalove JJ elektronky so zlatymi pinmi som ale este od nich nemal, mozno tie su na tom kvalitativne lepsie.

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Dekuji za rozepsani zkusenosti.JJ 803S gold pin mam doma (zlate logo JJ) a hraji zajimave, pekne dozvuky. Genalex Gold Lion me zaujal zatim asi nejvic. Dale mam v planu zkusit Messa Boogie, I kdyz je primarne do komba. A dale sleduji aukce s Telefunken a Mullard ECC83.
          Zesilovac necham spis nekym zkontrolovat a potunit, nerad bych ho odpravil.

(upravil JohnyBuchar 1. 4. 2017 10:36)

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Podle tohoto odkazu má jít opravdu o měření na R17, R18 na katodovém odporu o kterém jste psali, že hodnoty nedávájí smysl :-/ ... http://www.monstercore.nl/100B2.jpg

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

No dyť tam taky píšou, 60mA na 10R odporu je 600mV podle nějakýho pomatenýho cvoka Ohma smile

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Ale já naměřím na kontrolních bodech 60mV....

(upravil DJ_Rix 1. 4. 2017 13:02)

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Jenom jestli číňan osadil doopravdy 10R odpory big_smile  Vytáhni koncovky a změř měřákem na vyplém zesilovači, zda naměříš cca 11R mezi vývody 7 a 8 v paticích koncovek. Pokud ano, pak je správné nastavení 600mV a ne 60 jak tu uvádíš.

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Tak jsem na patici mezi 7. a 8. pinem KT88 naměřil 10,5 ohmů.

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Podľa toho to vyzerá na poruchu biasu ,bud ladiace trimre alebo problem s -70v.

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Je to "po kontrolním seřízení BIASu" smile

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

big_smile Pokud je tam 10R pak pro 60mA musí být to napětí 600mV. Jde to nastavit tak aby tam bylo alespoň 500mV ?

(upravil JohnyBuchar 2. 4. 2017 10:23)

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Podle me maji cinani nekde bordel. I v manualu pisi 50-60mV nastavit trimrem. Nevim co je vede k tomu mit tam o rad mensi udaj. Kdyz jsem zkousel davat treba i 80mV, tak lampa zhavila a topila jako prase. Asi na to kaslu, zesilovac hraje a ted hodnoty drzi. Kdyby mely hodnoty 50-60mV korespondovat s tabulkovymi hodnotami lamp, tak zesilovac ani nehraje.

Tady nejaky pantata nastavuje take tytez hodnoty:
https://m.youtube.com/watch?v=j28JLnjXAlU

(upravil DJ_Rix 2. 4. 2017 10:07)

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Just for sure, nemáš teda nakonec nějaký problém s měřákem ? Jinak ty lampy samozřejmě budou topit jako prase, když na nich bude anodová ztráta 30W na každé+ žhavení ! Je to lampáč, ten má topit jako prase big_smile

(upravil JohnyBuchar 2. 4. 2017 10:17)

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Merak je vrana za 400Kc, mesic stary.

Tady by musel mit taky spatny merak:) ... https://m.youtube.com/watch?v=j28JLnjXAlU

Tak uz to vidim, ze jsem si zpletl jeden rad big_smile jsem troll smile. Porad jsem mel zafixovane 50-60mV a oni to maji jako 0,5-0,6V.

(upravil DJ_Rix 2. 4. 2017 10:14)

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Ještě to taky můžeš ověřit wattmetrem, ten zes musí brát ze zásuvky v klidovým stavu kolem 200W.

Anodový je kolem 500V spíš míň po zatížení,při 5mA se ty baně sotva otevřou. To že jsou na tuhle ztrátu už dost blízko u sebe, ještě pod tím krytem, je věc druhá.

MOMENT! Vždyť on na tom videu nastavuje to napětí na 500mV!!!!!

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Omlouvam se za nepochopitelnou mistifikaci sebe i ostatnich big_smile

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

http://www.ebay.co.uk/itm/4-KT88-Tesla- … Sw42dZBfrS ...co si o tomto má člověk myslet? Dělala Tesla vůbec KT88? Název žluťáci zkomolili řádně.

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

To by mě taky zajímalo . Nikde sem nenašl nějakej oficiální text nebo datasheet . Ale podle toho co sem našel na netu tak Tesla Vršovice je nejspíš vyráběla .  Protože JJ KT88 vyrábí taky a to je pohrobek vršovický tesly . Myslim že z vršovicjý tesly se uštípla ještě jedna firma EAT ale to sou lampy za jiný peníze .

To co je v odkazu z ebay to nevim co je zač.  TESLOVAK to vidim prvně .

EDIT: tady sem něco našel . http://www.jacmusic.com/KT88/kt88.htm#KT88  o tesle je zmíňka cca v polovině stránky .

Web

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

Jak souvisí JJ-electronic s vršovickou Teslou??

Re: Odchylka BIASu po jeho nastavení u výkonových elektronek

No nejspíš nijak. Nějak sem to spletl .

Web