Téma: zpomalení digitálního zvuku

Rád bych digitalizoval nějaký starý pásky, ale nemám už magnetofon s rychlostí 4,75 ale jenom 9 - jakým programem to jde zpomalit? když dám zpmalení ve vlc nebo windows media playeru, tak se sice zpomalí přehrávání, ale pořád je frekvence dvojnásobná, takže k ničemu.
Jaký sw tohle umí?

Re: zpomalení digitálního zvuku

Audacity. Free, jednoduchý, funkční.

Případně Wavosaur, pro pokročilejší obsluhu, která občas potřebuje rejpat bitíky v souborech víc nízkoúrovňově.

//krucinálprdelhergotfagott! Strčte to 30sekundový zdržení někam! mad

Re: zpomalení digitálního zvuku

Soundforge od Sonic Foundry má tisíc možností. Ale není to dobrá metoda principem, protože nebude dodržená kmitočtová korekce pro 4,76 a jestli to byla slušná nahrávka s rozsahem třeba do 8k, tak už může být tou transpozicí na výškách oříznutá.

(upravil Hazys 27. 3. 2017 15:39)

Re: zpomalení digitálního zvuku

Soundforge je komerční zasírač počítače, tak akorát. Tenkrát sem to tu měl nainstalovaný a co sem potřeboval to stejně neumělo. Šrot!

V každém případě poznámku o oříznutí výšek podporuji, je zcela na místě.

Re: zpomalení digitálního zvuku

Jakou funkci pro úpravu zvuku soundforge neumí? mám ho asi 18 let co jsem měl přibalen ke střihový kartě, a nemůžu si stěžovat. Spolu s Vegas se kterým má sdílené pluginy ho považuju za dobrý sw. Vegas, ač na video, snad na editaci zvuku ještě lepší.
Komerční znamená v tomhle kontextu co?

Re: zpomalení digitálního zvuku

Takže audacity dokázal co měl, nahrávka má hodnotu jenom osobní, kvalita na úrovni středovlnýho rádia, podařilo se mi z toho trochu odstranit brum a šum, takže je to v mezích možností snesitelný. Cca 40 let starý záznam. 50, 100Hz brum, nad 6kHz jenom šum a nic víc. Nahrávka pořízená na B400, víc snad netřeba dodávat.
Dík za info.