Re: Postavme si flaškostroj...

Hofik - díky moc za ten odkaz. Zrovna něco podobného vymýšlím pro kluka (i pro sebe) ke kytaře, tady je spousta inspirace a určitě se do toho pustím smile Lamp na vyzkoušení mám dost. Nezkusil jsi náhodou na konci třeba GU-50?

Re: Postavme si flaškostroj...

hele zatím nezkoušel, sice těch GU50 mam plnou krabici a patic je taky dostatek, ale protože tu mam asi 25ks EL34 od různých výrobců a změřené, takže jsou použitelné, sice nekteré více, některé mírně jeté, no a  tomu pár kousků těch ruských a pár kousků 6L6, takže mě zatim ani nenapadlo se zabývat jinými lampami, ale vyzkoušet se to může, proč ne? Akorát já už nemam v čem, protože tu hlavu má synátor v pokoji a nepředpokládam, že by to zapůjčil na další testování lamp. Ale mohl bych zkusit vzít tu původní konstrukci a upravit to, to by i šlo. No zamyslím se nad tím a uvidíme. Teď tu mam na stole rozpracovaný preamp s elkama ke gramci, tak možná později

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Co tam máš za výstupní trafo?

Re: Postavme si flaškostroj...

hele z nějakého rozhlasáku co jsem vytahnul, ale přesný typ rádia, nebo trafa ti nepovim, to už si nepamatuju, já kouknul do katalogu na impedance, pak jsem si našel elku se stejnou impedancí (podobnou) co je osazená v nějakém tesláckém rádiu, no a pak jsem jen čekal, až se na aukru to rádio objeví, vydražil jsem ho a přitahnul domů, vytahal z toho jednotlivé komponenty a zbytek šel do sběrného dvora, skouknul jsem podle katalogu i proudy, jestli to vůbec to trafo snese a když to odpovídalo mým představám, tak jsem byl spokojenej, ta hlava je na domácí hraní, takže si nedělám iluze o kvalitách, ale v rámci možností a požadavků to stačí a mě i synovi to vyhovuje a konečně to hraje podle jeho představ

kamarádovi z ulice, který taky hraje a chtěl něco podobného jsem takhle na auro vydražil Stradivari rádio od RFT, tam jsou osazené 2xEL84 a vykuchal jsem ho z toho, já vim, že mě teď budou chtít sběratelé vykuchat taky a nejlépe za živa, ale v tom rádiu jsou další 2 lampičky ECC83, včetně patic, k tomu tam bylo i napájecí trafo, takže stačilo jen vykuchat to rádio a byla součástková základna k dispozici, samozřejmě jsem mohl zajet do GESu a koupit to trafo tam, ale tohle se přímo nabízelo, když to spočítám finačně, tak pro něj to bylo za pár korun hodně muziky a je s tim spokojenej

Web

(upravil PB 20. 3. 2017 9:12)

Re: Postavme si flaškostroj...

Jo, jo, taky mě lákalo zahrát si na pravý Stradivari, hrál jsem i s českou Filharmonií (Tesla 805a). Jaký tam máš nastavený Ia a Ua? Máš Stradivari 2?

Re: Postavme si flaškostroj...

No tak vědět přesně jaký nastavení tam bylo to ti z hlavy přesně neřeknu,  ale tušim, že jsem měl na anodách 280V a 40mA na flašku, a Stradivari to byla ta jednička, co měla nějaký to divný číselný označení, ještě jednu na půdě mam, kdyby mě náhodou chytla zase tvořivá, nebo kdyby někdo chtěl ubastlit zase nějakou hlavu na domácí hraní, mam tu ještě schovanou dokonce Stradivari 3, to je prakticky to samé, no a s Filharmonicí si budu hrát v dohledné době, mam tu na ponku dvě šáska vedle sebe, lampy už jsem si nechal změřit, i jsem si opatřil úplně nové, takže to půjde ven a zpět do nějaké úhledné bedny jako samostatný zesilovač, slyšel jsem na to samou chválu, tak uvidíme jak to bude hrát samo o sobě, zapojení už jsem stahnul a vypadá to dobře, druhý mřížky napájený z trafa, na druhé půlce první elky jsou i korekce, tak to zřejmě jenom přesunu do jiné krabice, až to bude časem hotové, tak dam vědět jak to hraje, případně jestli máš zkušenosti s tou 805kou, tak mi dej vědět, jak to funguje, případně pokud bys chtěl nějaké 6CC41, tak jich tu mam nových docela dost, tak můžu nabídnout, takže zatim asi takhle

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Zesilovač v Stradivari 3 hraje docela slušně, Filharmonie má menší výkon, jinak taky celkem dobrý. Ta Stradivari 1 má trochu horší konec zesilovače než Stradivari 3.

Re: Postavme si flaškostroj...

No tak já tu Stradivari 1 použil do té kytarové hlavy a tam hraje pěkně, je spokojenej, bylo to za pár peněz hodně muziky, tu Stradivaru 3 tu mam jen jednu, možná počkam a časem se něco objeví na aukro.cz, dá se to pořídit kolem 800-1000,- což jsou velmi rozumný náklady na jeden kanál elektronkovýho zesilovače, ty Filharmonie tu mam 2, ale zrovna mam na stole stabilizovaný zdroj pro ten předzesilovač, tak si pájim součástky, uvidíme za jak dlouho to dam dohromady, tak se potom pustim do těch 805a, takovej malej brouk to je a on umí stabilizovat 30mA až bůh ví kam napěťově, navíc za pár korun, koupený v TME, hezká součástka tenhle LR8K4

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Máš k těm stradivárkám a filharmoniím schemata? Jestli ne tak ti je mohu poslat.

Re: Postavme si flaškostroj...

Schema na Stradivari 3 taky mám, můžu poskytnout. Filharmonie by se mi hodila, tu jsem nenašel...

Re: Postavme si flaškostroj...

Kouknu se po tom, někde je doma mám.

Re: Postavme si flaškostroj...

Mám Rossini Stereo od soudruhů z NDR, taky hraje pěkně smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Mam SABA Freudenstadt 7 od soudruhu z NSR,z roku 1953,mono hraje super,skoda ze jedina stanice,ktera se da poslouchat (obcas) je Vltava,jinak bych poslouchal vic...

Re: Postavme si flaškostroj...

schema mám jak na Stradivari 1 tak i na tu 3, stahnul jsem to někde z německa, na tu Filharmonii jsem musel hledat, ale nakonec jsem to našel taky. Tak kdyby bylo třeba, tak sahnu na disk a neni problém to poslat do mailu. Jinak jsem si dneska hodil na stůl pro srovnání dva gramce. Původem z nějaké hifi věže JVC AL-E21, plastová konstrukce, ale hrající vcelku pěkně se zachovalou přenoskou a proti tomu jsem postavil G710A od Tesly s tou novou přenoskou AT91. Když jsem měl v té Tesle tu původní přenosku AT61, tak ty gramce hráli prakticky stejně, neslyšel jsem žádný rozdíl, ale s tou novou AT91 je ten rozdíl jasně slyšet, to i hluchej to jasně slyší. Takže jsem zase o kousek poskočil u mě v dílně. Jinak preamp je osazen, na vstupu 12AX7 Mesa, druhý stupeň ECC83 RFT a na výstupu ECC81 Philips. Dodělávam zdroj, tak uvidíme jak to pak bude hrát s timhle. Zatim hraju s interním preampem v zesilovači. Kdyby se pak našel někdo, kdo by byl ochoten se na to podívat s měřákem a udělal nějakou diagnostiku, případně z toho vyvodil nějaké závěry a publikoval to tady, asi by to nemuselo být špatné. Samozřejmě je možné, že to bude hrát mizerně a najde se tam řada chyb, ale i tak, pro poučení ostatním.

Web

(upravil PB 23. 3. 2017 13:10)

Re: Postavme si flaškostroj...

Nějakej šílenec se pokouší prodat Filharmonii za 3 000.

http://aukro.cz/radio-filharmonie-i6760922875.html

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak je v pěkném stavu, sice nepoznám, jestli je to novější verze s kondenzátorovými výškáči nebo starší, ale sběratelskou cenu asi má. Já jednu dostal darem (hrající, ale "garážový" stav) a druhou vydražil za 500,-  + odvoz přes půl republiky (nehrající, povrchově nic moc). Ale to bylo před 7 roky a chtěl jsem dvě smile

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

jasne dva monobloky....:-)

Re: Postavme si flaškostroj...

skoro smile

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

no já vim ještě o jednom kousku v Praze, zachovalá a hrající a ten chlapík by jí nechal za 1000,- kdyby někdo chtěl, já už tu 2 mam, takže nepotřebuju, nasměroval bych pouze na toho chlapíka, zbytek si pořeší mezi sebou

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Nějakej šílenec se pokoušel prodat Filharmonii za 2 900, teď slevil stovku.

http://aukro.cz/radio-filharmonie-i6760922875.html
http://aukro.cz/radio-filharmonie-i6769193661.html