Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Smetiště » Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 119]

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Na parketách je X vrstev lodního laku. Co s tím mám dělat? když se podívám na to zvrchu, jsou mezi jednotlívými i tři, čtyři milimetry mezery. Je to na vyhození.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

parkety se dají renovovat, ale je to potom nejdražší podlahová krytina, obzvlášť, když se vyplňuje hodně těch mezer dřevěnejma klínkama (nějak si na ten odbornej název nevzpomenu) a pokud se hodně brousí. Co jsem sledoval, tak v okolí to firmy dělají okolo 1000Kč/m2. Té plovoučky na parkety bych se fakt nebál, už jsem viděl na parkety nalepit i dlažbu (po nanesení "lepenky v kýblu" pro vodotěsnost), je to tam cca 6-8 let a zatím dobrý.
Po zkušenostech a předělávkách podlah bych se snažil o bezprahový provedení, taková věc jako "robotickej" vysavač je potom fakt užitečná věc. U mě obvykle skončí na prahu u koupelny, ale ten je přilepenej silikonem a z určitých důvodů ho nechci dávat pryč...

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

No, díky za názor. Celý byt bude bezprahový, a po robotickým vysavači se už koukáme.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

kaed napsal:

ale je to potom nejdražší podlahová krytina

no však taky podlaháři říkají plovoucím podlahám "parkety chudých". Každá doba holt má něco. Za bolševika se bytová jádra sekala z umakartu a instalace tahala hliníkem, taky byly důvody hlavně v ekonomice. Je fakt že životnost a opravitelnost parket je úplně jinde. Když si pomyslím že je různě vytrhávali romopithekové aby si mohli udělat vatru...
Zrovna vloni jsem pomáhal obnovovat parketovou podlahu ve dvou místnostech, dům z 20. let. Spousta broušení třemi zrnitostmi, tmelení, penetrační lak a pak vrchní lak. Použili jsme na doporučení podlaháře Bona Novia mat. Brusku bubnovou jsme si půjčili a pak na rohy plochou kotoučovou a na detaily pásovce. Bruska má odsávání do filtru a ani to moc nepráší, ale prachu bylo tak dvě krabice od banánů. Práce to dá dost, ale je potěšující vidět jak se to postupně vrací k původní kráse. Opravovaly se i lokálně poničené kusy např. vypálené okolo sporáku, kamarád mi podle vzorku z dubu udělal pár nových parket. mezery tak do 2 mm se dají spravit tmelem, když se moc nehoupe podklad. Tmel se míchá ze získaných pilin a kapaliny Bona Fill. Někde se dají parkety doklepnout k sobě, pokud se třeba u krajů rozjely. Když jde o hodnotný prvorepublikový nebo dokonce secesní byt kde jsou zachovalé dveře, futra, kování, je nepředstavitelný tam vesrat nějaký laminovaný nesmysly. Je to podobně jako s renovací hodnotnýho rádia. Taky ho neolepím tapetou s imitací dřeva.

(upravil stiglitz 20. 3. 2017 21:18)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Barák je tuctová bytovka ze sedmdesátých let. Na chodbě je lino, v kuchyni lino, parkety zbyly v ložnici a obýváku. Plastová okna, běžné radiátory. Hnusná plechová futra. Atakdál.

(upravil stiglitz 30. 3. 2017 14:47)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

A ještě potřebuju tip. Podhledy, s úložnám prostorem. Já tam budu mít stropy 2.80, tady jsou 2.40, takže s tím chci něco udělat, a pak taky máme hodně krámů. To co jsem měl v předsíni tady je vidět na fotkách o pár příspěvků výš. Ale tady se to dalo, tam budu muset asi rošt, ten ukotvit do stropu, ale zase, aby se to nevyrvalo. Když se to naloží hlavně mými krámy, nedokončenými věcmi, a tak dál.
takže řeším:
Ukotvení toho roštu, protože chodba je 22 m2.
Co na něj, protože zadavatel - manželka má podmínku rovnoměrného, hladkého stropu.
Díval jsem se na osb desky, ale něco na to, ze spodu, z pohledové části, co, co...

Samotný sádrokarton, se asi vyrve, že?

(upravil zuki 30. 3. 2017 15:49)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

1) OSB deska jde "přetáhnout cementovým lepidlem" na dlaždičky (já do něj přidal ještě lepidlo Duvilax a jemný křemenný písek). Obkladačům totiž rovnou nalepené dlaždičky do večera odpadly (na voděodolné OSB)...  Tak jsem OSB přejel uvedenou směsí a druhý den si dlaždičky na to nalepil sám (obkladače jsem poslal domů)... A asi by na to šla i sádrová stěrka na šádroš...Viděl jsem loni na výstavě u RIGIPS - nějaký "finiš" v jedné vrstvě bez broušení - název už nevím. A přes ten cementový potěr (tomu bych věřil asi víc než sádře) asi klasický štuk, možná "venkovní" který je trochu pevnější a je s trochou cementu...Ale takhle jsem to dělal před 15 rukama... dnes jsou asi i jiné materiály (viz RIGIPS).

2) Nebo na (k) OSB našroubovat sádroš - taky to tak mám u WC v půdní vestavbě (OSB vyztužuje a překrýva kovovou konstrukci u zavěšeného záchodu, ostatní stěny jsou jen ze sádroše)...

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

O bodu 2. už jsem uvažoval taky, díky. No, jsem zvědav, jak to nakonec sešmoulím.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Trochu málo údajů, na nějaký konkrétní řešení.
Snižoval jsem stropy z 3.90 na 3m, na stěny úhelníky 60x60 plochou dolů, na hmoždinkách 12mm, do nich shora na výšku fošny natěsno v 1m rozestupu. Při zatížení shora to drží rozporem tlak na svislou část úhelníku. Zespodu pobito palubkama. Člověka to unese a dost krámů taky.

(upravil stiglitz 30. 3. 2017 20:35)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Palubky ne. Nákres půdorysu dodám, už brzy snad dostaneme klíče, to, co jsem dělal tady, jsou normálně hranoly, přivrtané po obvodu, kostra, a zespoda do toho dtd desky, a zespoda tapeta, přetřená balakrylem. Tři vstupní okna.
Manželka to tapetovala, a už nechce, chtěla by, aby se to dalo přetřít, bez lepení nějaké tapety. Osb, osb... Ale ta struktura. Jí by se líbil hladký strop. Mě osobně stávající vzor, provedení nevadí.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

pánové - plovoučka, je dobré do spár impregnaci hran? Někde se to jmenuje gel na plovoucí podlahy, je to proti vlhkosti, aby se ve spojích netvořily tzv. stříšky.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

mám vyzkoušený lepit i "click" podlahy, a i když je to lepený origo lepidlem na plovoucí podlahy, tak se mi to v jedné místnosti rozjelo (ale stačilo oddělat lištu u stěny, naplácat lepidlo a napáčit  podlahu zpátky do zámku). To je první krok k "voděodolnosti" . Nějakej přípravek jsem na to  pro první ošetření kdysi dával, ale když někde zůstane ležet mokrej hadr celý půldne, tak se stejně ty hrany zvednou, nejhorší je rozlitá slivovice. No a pak je potřeba ženskou naučit vymáčknout vodu z mopu a nemáčet to zbytečně často, na základní údržbu stačí automat vysavač. Nejstarší plovoučku mám z r. 2000, na exponovaných místech už má celkem dost, ale pořád je souvislá, od židlí je na pár místech úplně sedřenej potisk...

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

No, to vydržela fakt dost. Dobrá investice.
Chlapi, od zásuvky účastnické antény k nejvzdálennější tv je to skoro 20metrů.
Cestou potřebuji aby jedna tv hrála v kuchyni, a další o místnost dál. Celkem 3 televizory. Kolik investovat do koaxiálu, a jaké rozbočovače, Jak by jste na to šli? Nějakou představu mám, ale jestli má někdo opravdu dobrý tip, budu rád. Děkuju.

(upravil zuki 12. 5. 2017 22:14)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Dělal jsem tohle naposledy před cca 15 rokama, takže typy krabic apod. neřeknu...

Jsou asi jen dvě možnosti.

1. V nějaké "technické místnosti" rozdělit signál rozbočovačem s malým útlumem  do dvou cest (kabel zas tolik nestoji)...  Jedna cesta by byla k těm dvěma TV, které jsou poblíž sebe.  Volil bych nějakou průchozí krabici a za ní koncovou. Nebo rozbočovač a dvě koncové krabice. Vše s malým útlumem cca 4-6dB.  Na konec 20m také koncovou...

2. varianta ( pro šetřílky kabelu) - před těmi dvěmi TV to rozbočit na ty 2 TV a tu vzdálenou ( kde by byla jen koncová krabice) a před ty dvě TV dát do nějaké krabice  rozbočovač a za něj dvě koncové krabice ( nebo průchozí a koncová tj. bez rozbočovače)...

Dělal jsem to dle 1. už asi 2x. V RD mám skoro všechny cesty natažené k aktivnímu rozbočovači 1/4 (máme slabý signál) a na konci každé větve je buď koncová nebo průchozí a za ní koncová.  Hlavě pozor - nekupovat průchozí s útlumem třeba i 20dB, ale jen s pár dB.

Kabel nějaký rozumně drahý (tedy spíš levný) smile

(upravil Hippo007 12. 5. 2017 23:43)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Koax ber nějaký kolem 15 Kč/m, měděné jádro, vnější průměr 7 mm, stínění nejlépe Al folie + oplet.
Jestli máš všechno v jedné cestě, u první TV průchozí účastnická TV zásuvka s odbočovacím/průchozím útlumem 8/2 dB, u druhé TV průchozí zásuvku 4/4 dB a u třetí TV koncovou zásuvku s max. 2 dB útlumu. Jestli budeš potřebovat zesílit útlum signálu v přidávané cestě signálu, tak na začátek nějaký 10 - 15 dB širokopásmový zesilovač.
Když bys chtěl dát na začátku rozbočovač a jít ke každému TV samostatným koaxem, moc na tom ve ztrátách signálu neušetříš. Nejlepší pasivní rozbočovač z 1 na 2 má útlum 4 dB, z 1 na 3 nebo 4 má útlum 8 dB.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Děkuju. Za dva týdny se stěhuju, ale teď to byt moc nepřipomíná, mám tam lidi, dělají podhledy, celá elektrika z al do cu, takže bordel, bordel. Do toho dělají koupelnu. Mazec.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Ahoj lidi, mám ještě jeden problém. Je mezi přítomnými stavař? Totiž: Máme problém na chodbě. Ideálně by bylo použít samonivelační stěrku. Ale jsou i nějaké jiné možnosti? Mám plovoucí podlahu, a je to zlý. Jsou tu prohlubně, není rovný podklad, na několika místech je prasklé prkno, ale to nahradím, balík mám ještě ve sklepě. Jde mi o to, jak srovnám podlahu, tedy beton pod plovoučkou, jasně, vím o samonivelačce, ale to bychom museli z bytu, protože by se dělala naráz celá plocha, prostě to vylít, a zamknout kvartýr, a přijít druhej den, což nejde. Jsou i jiné možnosti? Na etapy bych to dal, třeba stavebním lepidlem, nebo jinak, nevím, ptám se vás tady... Díky za každý tip.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Jedině nivelačka,musíš mít pevný povrch.Vidím to na 4 dny odstavenou chodbu.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Já si koupil v UNI HOBBY toto https://www.denbraven.cz/produkt/rychlo … fast-fix/, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Takže zkušenosti nulové. Přednost je rychlost tuhnutí.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

No, ono to vypadá, že plovoučka je minulost, natáhnu ji za postele v ložnici, na zeď a do haly půjde kamenný koberec. Tím bude vyřešeno vše.

Příspěvky [81 až 100 z 119]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£