Téma: Rada s opravou Genius SP-HF2.0 1800A

Dobrý den,
již spoustu let mám u pc Genius SP-HF2.0 1800A. Zatím plnili účel bez problémů, ale předevčírem jsem měl přes ně jako již mnohokrát zapojeny sluchátka a problém nastal ve chvíli kdy jsem sluchátka vytáhl. Reproduktory se nerozezvučeli. Když jsem zapojil zpátky sluchátka, tak ty opět hráli a po vytažení opět nic. Nemohu se dopátrat proč reproduktory hrají pouze přes sluchátka.

Re: Rada s opravou Genius SP-HF2.0 1800A

s největší pravděpodobností problém v "rozepínacím" kontaktu malého jacku... čili rozdělat, vyndat, opravit. Obávám se že u reproduktorů jako tyto to bude relativně komplikované se k tomu dostat a opět to dát úspěšně dokupy... tyto bedny bývají dost "jednosměrné"... podruhé často nejdou složit tak jak původně byly big_smile

Re: Rada s opravou Genius SP-HF2.0 1800A

Tyhle by měly jít. Rozebiratelnost Geniusek naopak bývá dobrá

Re: Rada s opravou Genius SP-HF2.0 1800A

Tak rozebrání došlo až k tišťáku.
https://drive.google.com/file/d/0B3O72X … sp=sharing
ten je bohužel skrze potenciometry spojen  s předním plastovým krytem a nechce ven.

Snažil jsem se více dohledat o opravě toho rozepínacího kontaktu, ale moc informací jsem k tomu nenašel. Mohl by jste to prosím trochu rozvést?
Jelikož  nejsem v konstrukci audiokonektorů tolik kovaný, tak jsem první psal do servisu, ale jejich necenění opravy byla prakticky pořizovací cena reproduktorů. Proto se omlouvám za případné stupidní dotazy ve snaze si to opravit sám.

Re: Rada s opravou Genius SP-HF2.0 1800A

Vytahat knoflíky potenciometrů z hřídelek, pod nimi budou matky, pak půjde plošňák oddělit od plastového krytu. Nejjistější bude ten jack vyměnit, pokud se podaří sehnat nějaký co tam bude pasovat... do tohoto v plastovém pouzdru se asi dostat nepůjde a kontakt zkontrolovat/opravit.

Spínací kontakt funguje jako dejmetomu automatický přepínač... Když nejsou do konektoru strčena sluchátka, je signál posílán skrz přepínací kontakt dál do výkonové části elektroniky - čili do reproduktorů, když jsou sluchátka zapojena, mechanicky se tento kontakt přeruší a signál jde do sluchátek. Zjednodušeně nakresleno např. tady: http://www.ve3syb.ca/radio/icf2010-phonejack.jpg