Re: DIY DAC

V jaké fázi vývoje bude možné dát sem alespoň nějaké předběžné výsledky měření ?

(upravil Dohnalik 9. 2. 2017 23:50)

Re: DIY DAC

.

Re: DIY DAC

tesim se,az k tomu pripojim lampy...

Re: DIY DAC

Jo, myslím si, že těžko budeš hledat za rozumný prachy lepší smile Tyhle nový čipy taky líp snášejí napětí na jejich interních rezistor arrays, takže Vout mode (jinak řečeno I/V na rezistoru do země, populární u lampařů) bude lepší jako ostatní ESS DACy.

Ty filtry dělají masivní rozdíl... Okamžitě jsme poznali že je v cestě synchronně resamplující SoX na nejvyšší kvalitu, 10% impulse response (tj trochu preringingu) s povoleným aliasingem. Komunitou SoX považovaný za nejlepší resampler a zvuk naprosto zničil.

Re: DIY DAC

to jsem fakt zvedavej....kolik z toho poleze po te I/V konverzi?

te druhe casti vubc nerozumim,,,znamena to,ze je mozno pouzivat bez upsamplingu?

Re: DIY DAC

Jedině bez upsampligu, přímo DSD/PCM z bitperfect přehrávače v PC.
Poleze z toho podle toho co je potřeba, výstupní impedance DACů je asi 380 ohmů, takže při 380 ohmovým rezistoru jako I/V by z toho lezly asi 2 Vrms.

Re: DIY DAC

hura....
...jo to presne potrebuju...dik za upresneni...

Re: DIY DAC

Dohnalik napsal:

...Po připojení externí I/V stage jsme dosáhli performance asi 132dB DR a -130dB THD+N, takže jak říkám, limitujícím faktorem tohodle DACu je jeho outpustage...přesto, že na vyšších frekvencích běží s biasem i 80mA big_smile

To by se mi líbilo, s tím už by se dalo i měřit, nejenom poslouchat.
Co je v tom I/V za brouky ? Teda pokud to není tajný...

Re: DIY DAC

Dohnalík: Také se těším, až bude tvoje řada DAC dostupná. Nerozuměl jsem druhé části, ale když jí nerozuměl ani Kudlibabka, tak mně to uklidnilo a je mně to šum a fuk, hlavně když to bude dobře hrát. Paráda, držím palce.

Re: DIY DAC

Dohnalíku,je známá latence u vašich mašinek?

Re: DIY DAC

Dobry DAC za dobru cenu ktory si mozem lahko vmontovat do planovaneho preampu?

Ak ano tak kedy si ho mozem zakupit?

Re: DIY DAC

Zdeno, stačí pozorne čítať, to sa tu celý čas rieši...

Re: DIY DAC

Taky čekám na to až Dohnalík napíše: DAC skladem v  eshopu http://...........
Nějak mi ta zvukovka v pc přestává stačit.

Re: DIY DAC

Já očekávám, že to bude až tak v září... Ještě by mě zajímalo pod jakou značkou se DAC objeví na trhu?

Re: DIY DAC

no offence - ale Dohnalik takto píše už v "září" alebo "čoskoro" posledných niekoľko rokov. Takto dizajn normálneho produktu nefunguje, nehovoriac o tom že kým ho týmto tempom dokončí ľahko už môže byť "out of date"...

Re: DIY DAC

Zaujimavy clanok odporucam
http://www.wenzel.com/documents/finesse.html

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: DIY DAC

Zda sa, ze DAC v podobe ako ho navrhol Dohnalik s JohnW, nebude...

... Pro-Ject's manufacturer have gone and messed with the design, so we have stepped back and said never again - we will not put our name to the sound quality.

I've never seen a situation where the manufacturer messes with a design - at least in China they BUILD what you ask them to without messing (once you get them to follow the samples without vendor change etc)... so lesson learnt, we will never work in Europe again, both Jarek and I JUST HATE having to deal with the company (Pro-ject's manufacturing vendor), I REALLY have seen nothing like it - NEVER! To me its just a sad example how manufacturing in Europe is a dead end - but it does not need to be this way!

Zdroj: http://www.pinkfishmedia.net/forum/show … tcount=818

Re: DIY DAC

Toš, som sklamaný, že Pro-Ject to takto zabil. sad

Re: DIY DAC

a co bys od výrobce žulovejch desek a reprobeden bez výhybky - čekal? Pro ně je zajímavější přeprodat miligramovou váhu koupenou v číně za 6USD za přeprodat za 2700Kč,  než nějaký digitální dobrodružství, o kterým tam nikdo nic neví.

(upravil dhaman 20. 3. 2017 9:49)

Re: DIY DAC

Verim, ze chalani Dohnalik a JohnW to dotiahnu do zdarneho konca. Bola by to skoda zahodit.
Drzim im palce. Chce to cas a chut.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)