101

Re: Fotogalerie reprosoustav

Mě se ty bedny líbí.

Web

102 ...editoval Viktor Cieslar (11. 3. 2017 19:17)

Re: Fotogalerie reprosoustav

Kabinety jsou furt jen kabinety.
Já jsem papírový a do barvy zvuku dynaudio bych nešel.
stejně , jako bych nešel do Fokalu.
Nic ve Frankfurtu mě nenadchlo, dnes Berlín, jako to, co si postavil známý.
Dole 15" kompozit -do kabinetu papír ven karbonkevlar.
Středy papír diapolito a výšky do kříže 4 hliníkové kaloty.
Okopčil jsem to Seasem v polypropylenu a katastrofa byla na světě, nehledě na deset pětipalcových středů na skřini a dva 12" spodky, na které se už jen práší.prodat je se mi nechce, páč  stály majland.
Dnes už mé ucho bere jen papírové membrány.
A navrchu mi ucho nebere ani textil, ani hedvábí.
Hliník zvládám,  kovy obecně raději, než měkké matariály.

103

Re: Fotogalerie reprosoustav

ATC, krása.

https://s31.postimg.cc/56wf9kgij/ATC_Passive_Lineups.jpg

https://s31.postimg.cc/cmvov6oqf/ATC_Tweeter_2.jpg https://s31.postimg.cc/mwy3uf6w7/SCM19_Woofer.jpg

http://www.acousticfrontiers.com/atc-sp … echnology/

104

Re: Fotogalerie reprosoustav

https://www.hifi-voice.com/images//test … Vigo-2.JPG

105 ...editoval marcin (23. 6. 2018 3:41)

Re: Fotogalerie reprosoustav

Príklad ako sa nemá nemá robiť bassreflex? Ako sa nemá spájať veľký basák s malou kalotou. Ako sa nemajú robiť bedne?

106 ...editoval lacikamo (24. 6. 2018 1:10)

Re: Fotogalerie reprosoustav

marcin:
No, toto je fotogaléria. Nič o zvuku, hoci na tieto sa nejaký test aj s krivkou, "príkladne rovnou"  - dá dohľadať. Ale - ako sa nemajú robiť bedne?
Tieto Vigo majú rozmer cca 48x30x27. Nič prehnane obrovské... a z testu vyberám text : " Kopulka tweeteru je vytvořena z hedvábí a má nadstandardní průměr 3 cm, je pak také zapuštěna v poměrně hlubokém zvukovodu. 20 cm středobas ..."

Takže veľký basák? a normálna veľkosť kaloty.

Ak sa budeme baviť o designe - tak sa mi na obrázku nepáčia nožky zospodu,. keď je bedna na stojane a hnusné rovné skrutky, ktoré vyzerajú ako do SDK a vytrčajú im hlavičky. /vidieť v detailoch/

Podľa recenzie hrajú veľlmi slušne, recenzent si bol istý, že prehrali aj iné české - od Xavianu.
Takže sa vo fotogalérii zaoberajme vzhľadom. Vyzerajú fajn, pripomínajú mi JBL.

107

Re: Fotogalerie reprosoustav

Tak tyto reprosoustavy (dají-li se tak nazvat) jsou jak z jiný planety.....

http://www.audiohuylananh.com.vn/mbl-ra … /p696.html

108

Re: Fotogalerie reprosoustav

Nová moravská firma z Havířova.
http://audioconception.cz/

109 ...editoval ondra.klofat (18. 1. 2019 9:03)

Re: Fotogalerie reprosoustav

Jen jsem to tak prolítl, ale na první pohed tam na mě několik věcí působí trošku zvláštně. Košaté nekonkrétní a vlastně nic neříkající marketingové slohovky plné superlativ, to je taková klasika, na kterou jsem ale asi trochu alergický a vzbuzuje ve mě na první dojem spíš nedůvěru. Proč mají v české lokalizaci stránky "technical specifications" v angličtině (občas náhodně proložené českým výrazem)? Troufat si mluvit o 100W sloupku s 88dB/W/m jako o vysoce výkonném a vysoce citlivém reproboxu mi už pak přijde spíš zavádějící. Občas neuměle photoshopem zasazená bedna do generického fotobankového interiéru atd. nebo to, že ve mě jejich některé produkty vzbuzují dojem beden osazených Dexony IRT a IRB je asi spíš můj problém. To že mi přijde, že na jejich modelu Panther je navrchu náhradní díl na kapotu starých Jaguárů je jen třešnička. Prostě na to, že se snaží o dojem luxusních produktů na mě ta prezentace působ silně nedotaženě.

Nicméně je potřeba říct, že řemeslně ty bedny vypadají opravdu velmi povedeně (přestože tento styl příliš nemusím, a trochu mi v designu chybí větší originalita, takto to snadno zapadne mezi spoustu dalších).

110

Re: Fotogalerie reprosoustav

Dojem máš správný, osazení  Dexoní, je to jiný level,já osobně kevlar můžu, papír a poly  obecně nic moc.vzhledově jsou povedené dnešní trend už je takový, v podstatě už není co kombinovat,určitě fandové se najdou,komu bude zvuk kevlaru vyhovovat.

111

Re: Fotogalerie reprosoustav

Jo, regálovku s IRB20 a IRT10 jsem stavěl kamarádovi před pár lety, za ty peníze to není vůbec špatná bedna. Ale že bych si troufl bedny za 44 tisíc osadit měniči za necelé tři tisíce... a ještě to prezentovat tak, že prioritou je zvuk? Stejně hrající bedny si sťukne kdejaký šikovný kutil s přehledem za 1/5 ceny. Je evidentní, že ta truhlařina a výsledná úprava už je o něčem jiním a výroba bude něco stát, tam se přece není za co stydět, tak proč to nepřiznat? A vydávat za unikátní nebo dokonce hi-end něco, co je pouze okopírovaný volně dostupný projekt z relativně levných komponentů... to ať si každý posoudí sám za sebe.

Prostě to působí rádoby luxusně, rádoby výjimečně, ale pak je tam vždycky něco, co na mě působí spíš hodně amatérsky. Že někdo z angličtiny překládá dělící frekvence jako "dividing frequencies" se vidí výjimečně snad jen u číňanů na e-bay. Uvádět výkon soustavy jako "Power Handling AES-180 W RMS" také svědčí o tom, že to psal spíš markeťák než technik (i kdyby to podle standardu AES skutečně změřené měli, což pochybuju). Uvádět u jedné a té samé reprosoustavy, že je pasivní čtyřpásmová, ale má jen dva dělící kmitočty, atd...

A co se týče té vlajkové bedny... pokud skutečně dali i do ní to IRT a IRB, a chtějí za to 180kKč za pár... tak to sorry, ale to je spíš úsměvné. A ten přehnaně (a občas nešikovně) vyumělkovaný popisek plný superlativ a vznosně popsaných triviálních a samozřejmých principů, které může splňovat každá i levná bedna která to myslí jen trochu vážně, mě opravdu spíš irituje big_smile

Nesrovnalostí a divných výroků je tam podle mě až moc na to, aby jim někdo alespoň trochu znalý věci za to ty peníze dal.

112

Re: Fotogalerie reprosoustav

Takový bedny koupí někdo, kdo do toho nejspíš nebude vrtat, a ono podle fotek to asi ani nepůjde, bo ta IRBčka jsou překrytá jakýmsi rámečkem, a předpokládám, že v rámci bezpečnosti na fest. smile Jinak jestli to zákazníka bude dělat šťastným, proč ne; v audiofílii normálka.

113

Re: Fotogalerie reprosoustav

Nepopiratelná inspirace Sonus Faber.

114

Re: Fotogalerie reprosoustav

Tohle https://www.buchardtaudio.com/shop/s400-white vůbec netuším jak to hraje ale vypadá to moc pěkně smile