Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Já bych klidně šel do SB17NRXC35-4 a SB Acoustics SB26STC-C000-4, snažil bych se ho rozdělit někde kolem 1,5k. Výška má plastový lem, půjde zaříznout co nejvíce k sobě, výhybka by nemusela být nijak složitá a za těch +/- 4500,- za měniče + něco výhybka, to bude podle mě hrát luxusně.
No a jestli kluci navrhli změření zadáčo, skočil bych po tom hned smile
Ať ti nevrhnou objem bedny, basreflex a hurá do toho.

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Kocour: Jestli stále platí tvůj zájem a tímto zmatkem jsem tě neodradil od spolupráce se mnou, mohl bych poprosit o zahájení kooperace?

Kdybys mi zaslal konkrétní typy měničů, tak bych je objednal a mohli bychom to rozjet.
Samozřejmě jsem pro, aby z toho byl veřejný projekt.

(upravil Kocour 10. 3. 2017 12:16)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Dej mi vikend na rozmysleni ohledne SB17, objemu, rozmer skrine, a vyskace (mozna spis tu Scan Speak verzi za 38Euro, nez Vifu, Vifa pomalu prestava byt sehnatelna, asi taky horsi konzistence).
Moje predstava:
- Skrin jednoduchy kvadr, zkoseni po stranach asi 20mm. Sirka asi 220. Vyska 350-400mm. Hloubka asi 350mm. Komurka na vyskac. Jedna az dve pricky.
- Rovne celo, zadne zakloneni
- Vyskac zafrezovany do stredobasu kvuli co nejmensi CtC
- udelas prototypovou bednu, bez povrchovky, na ni udelam vsechny mereni.

Dale, kolik mas tedy limit na cenu za menice?

Dotaz na to, jake bedny stavet, je casty. Proto to bude ze snadno dostupnych, zavedenych menicu, at je snadna opakovatelnost i v budoucnosti.

ruzne DIY repro

Web

(upravil neroman 10. 3. 2017 13:05)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Tak super, v klidu to promysli.

No to je těžké říct, původně jsem myslel těch 6000 za vše, co budu muset kupovat (měniče, součástky na vyhybky, terminály, tlumení, popřípadě basreflexový nátrubek) Ozvučnice nepočítejme. Když jsem prohlížel nějaké jiné projekty, dost se tam lišily složitosti vyhybek a tím i jejich cena.

Moc to neodhadnu, můžeme tředa tak cca 5000?

...když se pak dostaneme třeba na 7000 a bude to ve prospěch věci, tak nevadí smile

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Cenova rozvaha na dve bedny, velmi orientacne:
- menice 5000
- vyhybky 2500, zalezi jak se kdo rozmachne se soucastkama
- porty 300
- terminaly 300
- kabely, tlumeni 300

Vyhybku ocekavam topologicky velmi podobnou jako zde:
http://www.troelsgravesen.dk/SBAcoustics-61-NRXC.htm

ruzne DIY repro

Web

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Tak tohle jsou pěkný bedýnky, má tam tři varianty těch středobasů a ty nejlevnějí jsou na loudspeakerfreaks za 1500Kč.
Na výhybce se dá taky dost ušetřit, záleží k čemu máš přístup a jak si s tím chceš vyhrát, není problém popojovat kondenzátory TC205 na výslednou kapacitu, když ti je někdo nechá skoro zadarmo, stejně jako namotat cívky na kostřičky, když máš nějakou měď v zásobě. Ale pokud musíš mít i na komponentech výhybky nápisy jako "jantzen" a tak, tak to prostě asi levný nebude. No a terminály můžou být klidně z ebay, 1.) nejsou moc vidět, 2.) zapojíš to jednou a dloho na to nebudeš sahat. Pokud to bude některá celokovová varianta, tak za mě dobrý. Tady to přeprodávají všichni a tvrdí, jak je to super, tak proč to nekoupit přímo u zdroje. Mě spíš dycky překvapí ceny toho okolo, jako třeba vruty, lepidlo, povrchovka (tmel, barva, smirky....)

(upravil Zelený 10. 3. 2017 19:45)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

X

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Kocour: Tak aspoň mám orientační představu, uvidíme, jak to pak dopadne.

kaed: no uvidím, co kde seženu... Něco mám i doma, tak se třeba některá hodnota využije. Jinak jsem koukal, že se sakra vyplatí ceny porovnávat. Liší třeba i o 50%

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Tlumivky motá benazi, cívky na železe, kondy a rezistory prodance.cz alebo reproobchod.cz

(upravil pet007 10. 3. 2017 19:38)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Smazano

(upravil Zelený 10. 3. 2017 19:45)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

X

(upravil pet007 10. 3. 2017 19:39)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Deleted

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Koukám, že už se to zase hrne někam úplně jinam. Původní zadání bylo tak trochu jiné.

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

To tak byva.

ruzne DIY repro

Web

(upravil pet007 11. 3. 2017 7:52)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

X

(upravil Kocour 11. 3. 2017 12:03)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Pet007: nejak nerozumim, bylo to k veci, normalni diskuze. Skoda to mazat.

Neroman:

Basak:
http://www.sbacoustics.com/index.php/pr … 17mfc35-4/
Vyskac:
http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/d2604-830000.pdf

Vysledna citlivost kolem 86dB/2.83V/1m
Objem 20l, ladeni 40-42Hz
Port:
http://www.reproobchod.cz/monacor-br-50hp-p3214
nebo
http://www.reproobchod.cz/bassreflex-52220-mm-p1179
Komurka na vyskac, port asi zezadu, pokud to neni problem, vyskac zafrezovat 10mm do stredobasu, zkoseni alepson po stranach, nahore a dole 20mm.
Sirka bedny tedy asi 220mm, vyska 370mm, vyskac okrajem priruby asi 20mm pod hornim zkoseni. Pod SB17 tedy bude 50mm. Pro cisty objem mi pri stene asi 20mm vychazi hloubka bedny 400mm, coz uz je dost. Promysli to, nakresli si to, popremyslej nad umistenim. Port jde dat jeste dopredu pod SB17, bednu udelat lehce vyssi, tim padem mene hluboka.

ruzne DIY repro

Web

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Mam mezery...komurka na vyskac se dela proc?

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

V tomto pripade jen pro jistotu. Zrovna tento vyskac ma takovou konstrukci, ze si nejsem jisty jestli to tam nekde neprofoukne. Myslim ze ne, co jsem to tak studoval. Ale.....
A druha vec, pokud se serizne kus faceplatu, tak je mozne ze uz to nebude dostatecne tesnit.

Takze je to spis pro dobry pocit a jistotu.

ruzne DIY repro

Web

(upravil stiglitz 11. 3. 2017 15:26)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

Já mám v bednách oddělený výškáč taky, i když je vlastně v samostatném boxu se středy. Respektive takhle. Mám čelní stěnu 50mm, takže v otvoru pro výšku je zezadu nalepená tabulka překližky. Výškáč se vešel.
Jinak - řezat by se možná nemuselo nic, takhle to jde taky, tím záklonem a překrytím měničů se navíc dostávají vrchlíky ve vertikále do přibližně stejné roviny.
http://www.audiofriend.cz/reprosoustavy … unior.html

(upravil Kocour 11. 3. 2017 16:00)

Re: Stavba 2pásma do cca 6000Kč

SB17 urcite zapustit, ma kos 6.5mm, plus ma takovou hranku ktera vystupuje, nebylo by to vubec pekny nezapusteny. Ta Vifa PL14 (mam pocit) ma kos tak 4mm, coz jeste vypada rozumne.
A zaklon taky moc nechci, za prvy to komplikuje konstrukci, za druhy ten zaklon by musel byt tak 13 stupnu, aby to vyslo na LR2 i u vyskace, coz uz je hodne. Takto to myslim vyjde na LR4 akusticky na obou stranach. A za treti, ubira to z objemu, bedna tak musi byt hlubsi, a v tomto pripade by to uz bylo pres 400mm, a to uz je hodne.

ruzne DIY repro

Web