Re: Fullrange. Který?

Omlouvám se za neobratné vyjádření, samozřejmě zvukovod není perpetum mobile. Něco málo teorie je zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Horn_loudspeaker

Fostex FE206En je cenově dostupný a má dle mého skromného názoru nejlepší poměr kvalita / cena , stojí 3500 Kč. Proto jsem ho doporučil. Kdyby měl někdo zájem, nabízím v Rožnově p.R. (zadarmo) k poslechu reproduktory Lowther, Voxativ, Sonido, Enviee v přímém porovnání s FE206En. Samozřejmě každý reproduktor má vlastní charakter.

Re: Fullrange. Který?

Vsechno je fajn, ja sem chtel nikoliv fostexe, ale levnym monacorem sebe presvedcit a nekoho ve svem okoli, ze lze z 5 eurove vlozky, udelat hrajici sirokopasmo a jeste navys vyzkouset ten RJ otevreny system.
Proste se mi zdal ten SP205 na to vhodny.
Rekl li bych to laicky, tak sem nahradil FE 206En necim, co stoji dohromady min, nez predrazeny kabel.
Zatim hrube otesane a naladene, nelakovane a nedyhovane, se ted v dilne hraji na to ze hraji.
Je to jiz ponekolikrate, co sem zvitezil nad technikou.
Mne to tesi, je to cesta i pro dalsi, aby si mohli vyzkouset levne, co se da vymacknout z levne vlozky.
Pak treba postavit neco jineho a lepsiho, za jine penize.
U mne je to navrat na strom, ale pres vsechno me to tak nejak nadchlo.

(upravil NuClear235 23. 2. 2017 22:54)

Re: Fullrange. Který?

A zkousel jste nekdo primo ten Cheap Trick 269 ?
http://www.hifitest.de/test/selbstbaupr … k_269_8754

Tady se to pokousel taky nejaky manik doladit:
http://hobbyhifi.blogspot.cz/2016/08/ma … 4.html?m=1

(upravil wimshurst 24. 2. 2017 12:38)

Re: Fullrange. Který?

Ale jo, vysledek neni spatny, je to jine.
Je to jen 5 desek, klidne si to vyzkousej. Nemel sem ale jinou, jak 8mm preklizku a mne se to tak celkem nelibilo.
Neni to sice jako stare radio, ale nebylo to ono.
Mne os. lepsi prisla vetsi deska, jak ta otevrena bedna.
Jelikoz sem nemel material uplne na zbyt, tak sem bednu zas rozdelal a palil z toho kolecka a prkotiny, ktere me nevesly na materialove desky z preklizkovych beden, ktere sem rozpalil na jednotlive dily panelu pro RJ.
Nejvic me uchvatil ten RJ, stim se da hrat do blba.
Nemohu tedy na zivo srovnat.
http://img21.rajce.idnes.cz/d2101/13/13776/13776454_254a507d17f6ffdaa7f9d5c9d323e3d7/images/IMG10481.jpg?ver=0
Mam to na hrubo otesane, ceka me povrchovka a nevim co tomu jeste provedu za prasarnu.
A ze ja nemam rad drevo.. Jenze z plechu by to asi nebylo ono.. hmm

Re: Fullrange. Který?

Tak koukám, že jsi to dodělal a celkem jsi se na tom vycukal smile Já jsem teda rozměry rovnou udělal dle RJ pro Supravox a neměl jsem nejmenší problém, tlumení samozřejmě bylo peklo, ale odměnou je zvuk mezi uzavřenou a otevřenou ozvučnicí, rychlý přesný bas, nic neduní a nehučí. Pokud by chyběli výšky, doporučuji zkusit koaxiálně polykalotu od visatonu dělenou prvním řádem někde kolem 5-6k, případně monakorácký papír (ten by se ti vešel krásně nad). Zkoušel jsem i výšku nad ten 8" a dá se taky, ale musí být dostatečně mělká. Klíčová je ta mezera mezi čelní deskou a bednou, také tuhost čelní desky je důležitá, chce to tuhou bukovou překližku min. 8-10mm, tam se hodně dá změnit a zkazit, já jsem ještě srazil vnitřní hranu toho kruhového otvoru, přechod na čelní desku byl plynulý. Jinak se tady mluvilo o hornu..., řekl bych, že RJ je pro mé ucho lepší a vyrovnanější konstrukce, problém hornu je tlumení zvukovodu a také pronikání a posílení vysokých kmitočtů zvukovodem, když tam zpívá džezová pipina je to OK, ale jak tam pustíš orchestr, celý se to sesype...
Kalota: http://www.visaton.de/de/chassis_zubeho … w72_8.html Papír: https://www.monacor.com/en-gb/monacor/p … s/ht-22-8/

(upravil wimshurst 28. 2. 2017 1:26)

Re: Fullrange. Který?

Ja sem to delal spis na rychlo. Ale dik, ja to beru jako pochvalu.
Mam narezane desky i na original supravoxi bedny, ale je to z jine, mekci 20mm tluste  preklizky a smrdi to po rezu, jak vyhorela ubytovna socialne slabsich.
Zatim to je v karantene a pockam az to z toho rezani trocha vysmradne.

Ano a to je dulezite zjisteni, zjistil sem to na druhy a treti pokus, ta celni deska nesmi byt tlusta, maximalne 10mm a pokud se pouzije hrubsi, tak se to chova divne.
Ja sem pouzil pro tento ucel nakonec 8mm tuhou a vystarnutou preklizku bukovou, vyska nad bednou se u mne vymezuje podlozkama z ruzne tlustych preklizek. V tomto provedeni mi to vychazi na 20-24mm a meni se kazdym milimetrem mnoho.
Utlumene to huhna a nehraje, moc otevrene to prestane mit spodek.

Puvodne ta bedna byla vetsi, ale stracelo to hodne na vyskach, nevzdal sem to a zmensil bednu postupne asi o 1/3 puvodniho objemu a dostal sem to cele pod kontrolu. Mozna ze by tech vysek mohlo byt malinko vice, ale na ucho to neni spatne ani takto. Nebudu tam davat zatim vyskovy menic.
Vysky chybeli u menice SP200X a ten mi hraje dlouho, je doplnen vyskovym menicem, ale v jinem systemu, vyhybka je ale nedokonala, nic mene funguje.
Cheap trick se neosvedcil a padl jako materialova reserva na soucastky pro tento RJ system.
Neosvedcilo se ani umistnit tu prepazku dovnitr, jak to ma puvodni RJ, mel sem ruzne a take jinak rezane ty velikosti.
Takto sem to ukoncil, jako funkcni vec, nasleduje povrchovka a drobna uprava te bedny, postupne doplnuju do alba, co stoho vznika.
Jelikoz me hecuje kolega, tak ja toho velkobednoveho supravoxe dam do hromady, ale asi nepouziju supravox menic, ale zkusim, ne vsak za sve penize, do toho nacpat nektery vetsi menic aucharm. Musim to vyzkouset, podle mne, to nemuze byt horsi, jak ten SP205, jen ta cena, bude trocha jinde.. hmm
Nejradeji bych, asi toto..
https://www.aliexpress.com/store/produc … 0.0.iloX6T
ale mam dojem, ze i mensi bude ok..
https://www.aliexpress.com/store/produc … 0.0.iloX6T
Otazka je, kdy se na to zas odhodlam.
Jak sem jiz psal o stranku vedle, v tomto vlaknu "objevil sem" vynikajici tlumici hmotu, lepsi jak vatelin, ktera pripomina spis vlnu, dobre se to lepi D3 disperznim lepidlem, ponevac to ma podklad, ktery navazuje na to rouno. Je to filtracni fluval, ktery se prodava do velkoplosnych vzduchovych filtru, jako metraz, ktera je levnejsi, jak klasicky vatelin, existuje to i cca 25mm hrube. Ma to vynikajici vlastnosti a ani sem to netusil.
Pouziju to tlumici rouno, celkem jiste take do te velke bedny..
http://en.toutlehautparleur.com/media/catalog/product/cache/15/image/83e69e2f194e33393b4560681f53ce40/k/-/k-215-285_rj.jpg
Nic mene, zacina me lakat zcela jiny typ ozvucnice, mam rozebrane brousene OSB desky z nejakych prepravnich beden a vrta mi hlavou, zdali nevyzkouset i jiny system.
http://www.audiokit.it/ITAENG/Altoparlanti/Supravox/prog4-1.jpg
Musim to rozpocitat a pak se uvidi.
Mne ty fullrange nadchly, dlouho sem si takto nepohral a navys z takto levnym menicem, jako je SP205.
Sem nadseny z toho, co se da vymacknout z takoveto prkotiny a navys sem se dlouho odhodlaval na ten RJ system. Vrtalo mi to v hlave, ale nechtel sem do toho investovat. Nakonec sem vyuzil matros, ktery by skoncil nejspis ve spalovne.

p.s.
Mam v planu atypicky horn, ale je to jen plan zatim.
Nic mene mam to v planu asi 15 let, tak az to bude mit kulate vyroci, tak se do toho pustim... Mozna.
Plan je uplne jednoduchy, jednalo by se o papirovou trubku, co se pouziva, napriklad jako odstranitelne bedneni na kulate zelezobetonove sloupy. Dovnitr prijde Archimedova spirala, pozvolna se rozsirujici, na drevenem nosnem trnu vytvorena z vyseci preklizky, ktere se navzajem prolinaji a sou primarne ukotveny na tom trnu, ktery nese ten tvar.
Menic dostane dekl z preklizky, napasovany na hore a take dekl na vrchu, jako uzaver.
Nosny trn uprostred, bude ukotven na kulatem podstavci. Cele se to da odyhovat, papir je hruby, musi unest tlak armovaciho betonu na vysku nekolika metru, takze steny to ma hrube pro tento ucel dostatecne. napriklad...
http://www.kornbrno.cz/bedneni/distancni-lista-dle
pripadne i jine..
http://www.orpa.cz/produkty/papirove-trubice/
Ale to si fakt musi pockat, az budu mit jine starosti. Plan je jedna vec a realisace vec druha, nemam jeste mnoho detailu doresenych.

Re: Fullrange. Který?

Vy jedete.
Měl jsem ještě takovej nápad, udělat si mono sestavu. Mám elektronkovej zesik, mono nahrávky Beatles na kotoučáku.Chtělo by to dodělat nějakou vintage bednu, aby měla zvuk z té doby.
Tak se v tom teď plácám, co vyrobit.

Re: Fullrange. Který?

Porovnával někdo nějaké fostexy s cenovkou 3,5K vs třeba BG 20ky ? Je tam velký rozdíl? Já jsem s těmi SP205 spokojen ale zatím jsem se z pracovních a rodinných důvodů nedostal k dokončení beden. Zvuk je fajn smile mám zaplý loudness a raději poslouchám ten monacor než Deňonácký 2p. Když budu chtít tak do beden místo SP205 vrznu BG20.

(upravil wimshurst 2. 3. 2017 20:27)

Re: Fullrange. Který?

Co mohu rici z vlastni zkusenosti, tak BG 20 je temer, nebo uplne to same, jako monacor SP200X.
Charakteristika je podobna, jen cena trosku rozdilna, . Rozdil je snad nejvetsi v tom, ze maji trocha jinou smeroou charakteristiku a na velke cca 1m2 desce budou hrat velmi podobne. Merenim se da zjistit, ze dolu ma lepsi vlastnosti ten BG 20 a tam, kde moc neslysime, tak SP200X jde trochu vys, pak nastava problem z ubytkem vysek.
Oba menice maji podle mne rady doplnit vyskovym menicem.
Otazka je do jake bedny to chcete dat. Puvodne sou oba menice vytvoreny, jako nastrojove sirokopasmove menice.
Ubytek na vyssich freq. je udelan schvalne, aby to nechytalo vazbu nekde na hranici slysitelneho pasma.
To si myslim, netvrdim to na beton.

Ten SP205, se da pouzit jako plnohodnotne sirokopasmo, neni to nastrojovy menic.
Uz v te otevrene cheap trick hraje jako sirokpasmo, ale budou chybet spodni kmitocty, tam ma rezervu prave ta reflexni bedna, protoze najednou se objevi vsechno, jak ma byt.
Staci vzit podprdelnik, nebo polstar a trochu pridusit tu bednu a najednou se deji veci..
To bych ale neunesl, mit to takto nabastlene.
To je menic, ktery mi pripomina stare a starsi menice sirokopasmove, ktere se osazovali do ruznych vetsich radii, gramoradii a podobneho jakostnejsiho audiosmeti sve doby.
Ale maji vyssi cistlivost a sou daleko vymakanejsi, jak byvalo kdysi zvykem.
Take ma mensi zkresleni a zadny papirovy zvuk, jako stare ARO z rozhlasovych beden.

Fostex 180-200mm sirokopasmo kuprikladu FE 206En tu nemam, mam slibeno ku zapujceni, nejdrive nekdy v lete.
Ja os. jako katovac kostu, sem z FE206E nebyl spokojeny, take tomu chybeli vysky a bez doplneni dalsiho menice vyskoveho, to nebylo ono. NEukaqmenujte prosim za muj nazor, ale mne se ten menic nezdal ani tak dobry, jako SP200x. fostex je citlivejsi, neni to nastrojovy menic do komba, nebo odposlechu, ale vyzadovalo by to opravdu vymakanou soustavu, nejlepe TL, aby se to vyplatilo. Stejne mu budou chybet vysky a bude zapotrebi je doplnit, ale take rozumne odklonit elektricky. Mozna to vyresi jeden 1mikrovy cond, ale dalsi menic, bude zas stat ranec. T90A bude fajn. Aby to nevyslo z linie fostexu.. 4 menice a cena bude kolem 1000$, bez cla a DPH. To je podle me mimo realitu domaciho poslechu.
To nerikam o pripade, ze zvidave deti, nebo vnoucata tuzkou, nebo pletaci jehlici, budou hledat trpasliky v tom papirovem divadle. Take kocour dokaze nekdy vyskocit tam, kde by clovek necekal nejake kocici aktivity.
Lepsi mi prisel pak onen zatracovany SP200x. Ale to je davno a mozna dnes bych to hodnotil jinak.
Chce to jen cas.

Predpokladam, ze se ozve take nekdo dalsi, kdo ma stim nejake zkusenosti a nedela to jen na ucho.
Omluvte me za to, ze to delam po staru, ja sem se kouknul na ty SP205/8 a zamyslel sem se, co bych na takovem menici otestoval, co sem jeste neskousel. V krajnem pripade by skoncil menic dalsi v nastrojovem repraku a jen bych se nejak sproste vyjadril ku memu sklamani a dal to neresil.
Jak sem ty menice namontoval na desku a pripojil, okamzite sem zacal mit pocit, ze to stoji za vyzkouseni, udelat tomu nejakou zajimavou konstrukci.
Mnoho let mi vrtalo hlavou udelat ten RJ system, ale jak sem nedavno brousil po netu, nasel sem dalsi info a brnkli mi do nosu preklizky z beden, ktere se samy nabizeli do takoveho projektu. Dal uz je to v threadu spatky.
Vyplatilo by se to porovnat na poslech z dalsimi hotovymi projekty.
Musim ale dokoncit povrchovku a chvilku si to naposlouchat v klidu. Kochat se usima a take ocima.

...................
Je hotovo.
Finalni verze SP205/8 ma sve budky hotove, ve finalni uprave, namoreno a nalakovano.
Chtel sem tomu dat takovy old school look, takze na misto dyhovani, sem to potahnul reznym platnem, ktere  sem pak namoril a nalakoval. Odstin je kastan, aby me to neiritovalo v mahagonove tmave.
Projev toho RJ je perfektni, ma to i spodni kmitocty a neni to urvane.
Pokud tedy nekdo bude chtit levne sirokopasmo nejak rozumne osadit, toto je jedna z cest, jak se prilis nenadelat a presto udelat funkcni system.
http://img21.rajce.idnes.cz/d2101/13/13776/13776454_254a507d17f6ffdaa7f9d5c9d323e3d7/images/IMG10504.jpg?ver=0
PA dostal pridelen TDA7492 modul, ktery mi zustal z jineho projektu, korekce take cinsky modul.
Zaslouzilo by si to mozna nejake "Acko" ale to snad nekdy priste.

Re: Fullrange. Který?

Mam otazku do plena, zacal sem premyslet nad TL a chtel bych se zeptat, zdali ma nekdo nejake zkusenosti prakticke, kdy neco navrhoval od piky, tedy komplexni navrh TL, vypocty a nejake napady, cemu se vyvarovat, ceho se drzet a pod.
Urcite by to zajimalo i dalsi.
Osobne sem maximalne upravoval a dorovnaval nejakou TL bednu, vychazel sem predevsim z hotovych projektu, ktere byli dostupne.
V jistem case, sem to zavrhnul, pak posledni pokus byl cornu, ktery me nenadchnul.
Dostal sem napad, ktery bych chtel realisovat, ale musim to cele vypocitat od znova.
Zadne info sem relevatni nenasel, ktere by me vedlo nekam dal, ponevac se jedna o jiny tvar, jako je bedna z prepazkami.
Nechci zakladat nove vlakno, tyka se to fullrange jako systemu full range.
Nedavno sem prodal cornu, ktere sou velmi pracne na vyrobu, nijak me moc nenadchli, je to takova TL, ktera neni celkem TL, ale aspon to dobre vypada.
Vrta mi v hlave neco uplne jineho, co by se dalo pripadne i doladovat pozici ale jeste v tom nemam celkem jasno, zdali by to fungovalo tak, jak si predstavuju.
Pravdepodobne asi ano, ale nechci se blamovat a vyrobit nejakou nefunkcni vec.
Cize se nevyhnu pocitani, ktereho se nebojim, ale doba pokrocila a snad bude neco lepsiho na vypocet, jak logaritmicke pravitko.
Nechce se mi moc hledat, ale pokud hledat budu, neco zajiste najdu.
Jen to bude delsi cesta, mnohe zajimave vseicos, je zejmena jazyku, jako je FR, nebo ES, pripadne IT a tomu mi nepomaha ani google.
Ale exkluzivitou zde, je ze sou tu lide, kteri neco jiz zmakli a pocitali. Ja vam na oplatku predstavim, pokud to propocitam, ze dostanete exkluzivne moje vyplody zde a muzete se aspon smat, nebo plakat nad moji naivitou.
Mozna tomu zalozim vlakno, aby se to oddelilo od menicu, jako vlakna full range.
Ale musi to mit hlavu a patu, zatim jeste tapu.
Dik.

p.s.
RJ hraji a funguji. Testoval sem tam take 8AGN, ale mel sem k dispozici pouze jeden menic.
SP205 plne vyhovuji, je to asi nejlevnejsi sirokopasmo, ktere se da rozumne pouzit.

Re: Fullrange. Který?

O TL je toho přece na internetu spousta,spíše záleží jak moc se do toho chceš ponořit smile Několik lidí zde s tím zkušenosti má a malá menšina z těch několika tvoří vlastní konstrukce.Z vlastní těžce získané zkušenosti bych začátečníkovi doporučil nějaký odladěný projekt,nebo použít nějaký zjednodušený návrhový simulátor ( www.mh-audio.nl/tml.asp ).No a pokud se do toho chceš zahloubat více,tak asi nějaká klasika od M.J.Kinga.Na jeho stránkách najdeš vše potřebné,včetně teorie a vzorců.
( www.quarter-wave.com/index.html )

Re: Fullrange. Který?

Delal sem TL, ale podle obvyklych method, tedy prepazky, nebo slimak- spirala.
Zakladne propocty mam, ale nespracovane a tezke nomogramy, nic mene dnes mam pocitaci den, a pocitam.
Tak nejak mi vychazi porad nejake pohlavni organy, ale je to plodne.

Re: Fullrange. Který?

Moje zkusenost je takova,ze nejlip hraji OB,oproti vsem jinejm resenim je tam velice zivy prednes  a podani prostoru... BG20 hraji pomerne slusne,ale treba mnou oblibene L.Cao FA8 jsou uplne jina liga...velice prirozene podani vsech nastroju vcetne klaviru,detailni vokaly s rozlisenim vsech jemnych detailu...porovnaval jsem s par desitkama jinych menicu...bohuzel tyhle jsou dnes jiz dost drahy,coz muze nektere lidi odradit....mam i jejich 6,5´´ verze s feritovym magnetem,tam je pomer cena kvalita jeste lepsi...dnes uz se asi nedaji koupit...pro mne je moc prijemny zjisteni,ze se najdou  lidi schopny zabyvat se jinymi resenimi nez veli mainstreem...drzim nam palce...

Re: Fullrange. Který?

Postavil jsem několik TL, konec konců Mirek jedny s TangBandama ode mně koupil, tak může říct jak to hraje smile Mám na to svůj vlastní program udělaný v Excelu, zohledňuje kromě teorie i praxi, zatím se mi to nikdy nespletlo - navrhoval jsem několika lidem a vždy spokojenost, každopádně klasická přeložená TL se mi jeví jako nejlepší. Mám pro tebe jiný nápad, postav Baronet od Elektrovoice, je to ověřená funkční konstrukce a můžeš testovat s 8" koaxiály, širokáče, co je libo a hraje to fakt dobře smile http://www.electrovoice.com/downloadfile.php?i=971523

Re: Fullrange. Který?

Ja premyslim trocha jinak.
Vrta mi hlavou celkem jiny spusob, desek rovnych uz bylo dost.
Take ohybanych desek z namacene preklizky.
Ani kasirovani me moc neoslovuje, laminovani uz vubec.
Chci neco, co tu zatim neni, nebo neni jeste zavedeno.
Dik moc, nasel sem nejake odkazy v okazech, ktere me smeruji na dalsi odkazy a zatim se v tom nestracim.
Ja na neco prijdu, obvykle me to osviti, pokud mam nejaky zajimavy napad v jine oblasti, prolne se se to najednou do zcela jineho systemu.
http://www.quarter-wave.com/Horns/BLH_D … rticle.pdf
http://www.quarter-wave.com/Horns/TL_an … hysics.pdf
Dik moc, za podporu.

Baronet od EV, je hezka vec, ale to je neco, jako ten RJ.
Ja to chci udelat jinak. Ale odlozil sem si to, ta nabytkova skrin se mi libi. Ale nemel bych ji kde mit momentalne.

Re: Fullrange. Který?

Ten Baronet od EV je v podstatě backloaded folded horn...a navíc bonus je umístění do rohu, tedy nepřekáží to v místnosti a posílí ti to hodně spodek.

Re: Fullrange. Který?

levný krasavec http://www.altronics.com.au/p/c2000a-re … a-speaker/ pošta bohužel stojí cca. 60USD

Re: Fullrange. Který?

jarous tady par postu zpet zminoval TL s repro Tangband...shodou okolnosti se ke me vratily po nekolika letech provozu u brachy...dneska dopoledne jsem je nainstaloval a nekolik hodin poslouchal...hraji velice dobre,co hlavne prekvapuje je podani spodku...hra to fakt dost hluboko i objem basu je OK,krmil jsem to SE zesilovacem 6WPC...podani zbytku pasma je taky v poradku...jediny co tomu chybi je kouzelny az halucinogenni podani prostoru a atmosfery,ale to dokazou jen OB....a mozna tez multicell horny...par obrazku tu:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Album/2793989

Re: Fullrange. Který?

Hm, ten "levny krasavec" se ponekud znacne prodrazuje, dik postovnemu a take DPH...

Mam jiz jasno, co se da udelat doma, jako Horn, ale je to na doma, spis pro nekoho, kdo bydli v dilne. Ne kvuli rozmeru, ale kvuli spracovatelnosti. Tam jeste musim podumat a ne malo.
Tak dlouho sem pocital, premyslel a spekuloval, az si budu muset asi pozadat o patent..
Protoze to vubec nemyslim ironicky, dokud to nevyzkousim, neoverim, nebo nenajdu podobny system, abych se uklidnil, tak si davam ted cas, ohledem sirokopasmovych systemu, abych stravil a sezvykal, co sem si natlacil do hlavy sam sobe. Tyka se to pouze TL a mozne znacne zmeny celkove koncepce preladitelnosti a variability systemu, pro ruzne menice.

Mam krasne bedny, ktere mohu pouzit na industrialni bednu typu RJ, je to vsak obrovske a na doma nepouzitelne, ponevac bedny sou transportni obal nejakych zarizeni, sice z preklizky a lati, ale prilis neforemni, na doma..
Az budu mit po Amperu chvilku, tak vyriznu otvory do deklu a pridelam tam experimentalne jine menice, na test.
Musi to ale pockat.

Re: Fullrange. Který?

2wimshurst:to jsem zvedav co to bude....
Ja pri praci v elektrodilne vyzkousel ty sloupky od jarouse jeste s SE 300B lampacem s vazebnimi trafy,nadhera....velice milym prekvapenim bylo,jak ty malo citlivy bedny hrajou s SE lampacem s ruskou 6P15P v triode,2,2WPC a dost slusnej kraval...6P15P je jedna z nejlip hrajicich lamp vsech dob!bez ohledu na cenu,ja vyzkousel desitky koncovek,vlastnim i pomerne drahe nebo vzacne vyhlasene lampy,komu staci 2W na kanal je tahle ruska televizni potvora super...zkousel jsem i EL83-803,CV4055 a dalsi...ale 6P15P je tezko prekonatelna...:-)
Predevcirem mi pristaly doma nove Lowther DX3 se stribrnyma civkama,tak budou zase nejaky novy horny...