Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

a co tyhle?? Nezkoušel je někdo?

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

Jo, těchhle už jsem zlomil... Tohle je správný řešení do NC vrtačky, kde je naprosto přesný vedení, žádná nesouosost vřetene a chvějící se ruka a ne do ruční vrtačky - tvrdý, křehký.

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

Na zkoušku sem koupil 2 kousky tohohle https://www.musikding.de/Hard-metal-drill-08mm  Na vrtání používam modrou příklepovku bosch koupenou před 25lety v německu  připevněnou ve stojanu . A s jednim vrtákem sem navrtal víc než s balíčkem černých HSS vrtáků který se při vrtání obrousili do tvaru jehly.

Takže za mě super .

Web

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

Objednal jsem si k vrtačce taky stojánek, takže asi se mi spotřeba těch vrtáků sníží smile. Ale jak píšu, Dremel z ruky a je max po 50 dírách vrták zlomenej, díky házení sklíčidla Dremelu (dělají to snad všechny) a nějakýmu "zaviklání" při vrtání je hotovo. Samozřejmě čím tenčí tím je spíš na kusy.

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

Pre mňa je vŕtanie DPS bez stojanu už nemysliteľné. Roky používam karbidové vrtáky, dlhodobo sa to vyplatí.

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

Pro mě je vrtání DPS doma již nemyslitelné. Nechávám to vrtat číňany, nebo občas Pragoboard.

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

kaed napsal:

...díky házení sklíčidla Dremelu (dělají to snad všechny)...

To jsem si také kdysi myslel. Sklíčidlo neháže, to je jen špatně upnutý vrták. Bohužel čelisti jsou poněkud ostřejší a při sevření se ne vždy idálně přizpůsobí vrtáku. Chce to před konečným upnutím vrták protočit rukou ať si sedne ... a trochu trpělivosti.

Hazys napsal:

Pro mě je vrtání DPS doma již nemyslitelné. Nechávám to vrtat číňany, nebo občas Pragoboard.

Souhlas. Vrtat doma desky je neskutečný opruz.

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

Což to vrtání, ale leptat 2 vrstvy, nedejbože potřebovat 4 a samozejmě prokovený, je doma poněkud unreal.
Raději strávím čas vymejšlením lepšího a zajímavějšího obvodu, než s následnou výrobou desky doma.

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

Ne ten dremel má kleštinu, a můžu s ní točit jak chci, hází už ta část, co je hřídel vrtačky. Co by člověk chtěl, za ty peníze...

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

muj Dremel taky hází . Je tam křivá osa . a stim nedá nic moc dělat.

Web

Re: Vrtáky na DPS a jejich kvalita

Chlapi, buď máte všichni smůlu a nebo já štěstí. Můj Dremel 300 (Made in Mexico) nehází absolutně vůbec. Ani s hodinkami jsem nic nenaměřil. Tím sklíčidlem jsem myslel tohle:
https://www.dremeleurope.com/cz/cs/univ … 215-ocs-p/